SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zmniejszenie BF%, dieta do oceny + pare pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4485

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

m

Waga

77

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25-27%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

jedynie studiuje, moja praca jest w większości siedząca, śpie około 7 godzin

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

trening siłowy (50 minut), hiit (10 minut), aero (30- 50 minut)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

jedynie posiłki przed i po treningowe czyli: pełnowartościowy posiłek przed treningiem, węgle proste zaraz po treningu, 0.5 godziny później białko, następnie pełnowartościowy posiłek godzine po treningu, na noc długowchanialne białko

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa do wyczerpania zapasów, witaminy i minerały olimpu, omega 3 olimpu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607
thesoundofastral, zgadzam się z kk3 że mało masz tych kcal. skoro przy tym trybie życia wychodzi Ci 3200kcal. to powinieneś je podnieść o jakieś 500. Uważam że pół na pół węgli i tłuszczu. Uważam też że skok z 2300 na 3200 jest trochę za duży więc obserwuj dokładnie jakie są efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
.

Zmieniony przez - kk3 w dniu 2012-03-15 15:11:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
80-90% społeczeństwa nie zwraca na ilość białka w diecie i żyje, ma jakieś mięśnie itd., ale także dużo tłuszczu (jeżeli mówimy o silnych osobnikach). Ostatnimi czasy wiele osób pisze, ze
katablizm nie istnieje
wcale nie potrzeba wiele białka
mozna jesc 1 posilek dziennie
nie jestes zawodowcem wiec mozesz pic, opuszczac treningi, robic czesto cheaty

a prawda jest taka, ze im dale jestes od celu i im mniej znasz swoj organizm to powinienes bardziej trzymac sie utartych zasad i w miare czasu je zmieniac, eksperymentowac.

sam opieralem sie czesto na radach forumowiczow, oczywiscie, potrafilem do wakacji sie wyrzezbic, ale tracac przy tym sporo miesnia i sily, teraz przy wadze 93kg jem 3300 kcal, czyli bilans wychodzi mniej więcej na 0. Od 2 tygodni -3cm w pasie, bez katowania się. Co więcej, z minimalną ilością tłuszczy oraz 2,5g białka i 4g ww, co wg. wielu internetowych znawców, jest nie mozliwe, bo jak mozna redukowac na ww?

aha i jestem informatykiem , a co do pracy na budowie, przeciez tam wykorzystujesz miesnie caly czas, mozesz to sobie porownac do FBW, ale potrzebujesz wiecej kalorii, bo wysilek jest bardziej wzmozony i wydluzony.

Zmieniony przez - kk3 w dniu 2012-03-15 15:15:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok, podbijam ilosc węgli i tłuszczu i wygląda to ostatecznie tak:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
Nie twierdzę, że powinieneś jeść całe życie wyliczone ilości jedzenia. Nie. nie musisz tego robić nawet na redukcji, ale powinieneś nauczyć się zdrowo odżywiać na stałe, a nie 6dni postować, a 7 nażreć się jak knur w mcd.

Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba wiedzieć kiedy i znać granicę :).

Pamiętaj, lepiej powoli, ale dobrze, a nie cieszyć się, że tygodniowo gubisz 2kg, a w tym 1,5 to mięsień i reszta to tłuszcz.

Zmieniony przez - kk3 w dniu 2012-03-15 15:17:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607
Ludzie którzy piszą coś takiego są hipokrytami bądź chcą siać zamęt.Wiadomo że istnieje ale nie ma co popadać w skrajność i straszyć nim początkujących "pakerów",piszę o katabolizmie oczywiście.

Zmieniony przez - sugar666 w dniu 2012-03-15 15:18:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a prawda jest taka, ze im dale jestes od celu i im mniej znasz swoj organizm to powinienes bardziej trzymac sie utartych zasad i w miare czasu je zmieniac, eksperymentowac.

zgadzam sie, po paru miesiącach stosowania trochę lepszych nawyków żywieniowych stwierdziłem, że wbrew pozorom łatwiej będzie sobie ułożyć diete i się jej trzymać i mieć pod ręką gotową ściąge, a przy tym mieć lepsze efekty, jest to również oszczędność czasu dzięki lepszej organizacji..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aha, mam jeszcze pytanie co do treningu

chciałbym połączyć aeroby z hiitem.. czyli właściwie najpierw wykonać hiit, a po nim aeroby (20+30 minut).. natomiast po treningu siłowym od razu odpoczynek

trening siłowy - 3 razy w tygodniu
hiit+aeroby - 3 razy w tygodniu

i jeden dzień wolny

co o tym myślicie? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607
Jak dla mnie to dobry pomysł na re kompozycje z zerowym bilansem kcal. Po treningu siłowym masz dobę na regenerację mięśni.Jednak w tym wypadku raczej bym myślał o 10-12 miechach a nie 4-5... i to by było najlepsze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale 10- 12 miechów na co? rekompozycje? czy schudnięcie?

w 4, 5 miechów to ja chciałem jedynie schudnąć, na tyle żeby móc później masowac już bez obciązenia w postaci zbednej tkanki tłuszczowej... zbędnej czyli chyba powyżej 15% bf

czyli jeżeli w tej chwili mam około bf25% i chciałbym mieć bf w przedziale 11-15% to zaczynając od 2700 kcal schudnięcie zajmie mi nieco dłużej, tak?... ale bez negatywnych skutków dla zdrowia jak rozumiem

oczywiście nie pytam jak wiele miesięcy mi to zajmie bo dopiero po własnych obserwacjach bede mógł coś wnioskować;)

EDIT:

sugar666.. chyba źle Cie zrozumialem.. z zerowym bilansem kalorycznym czyli np. przy obecnej wadze na poziomie 3200 kcal i w tym czasie rownoczesne chudniecie i nabieranie masy? co jak rozumiem jest na tym etapie możliwe i po tych 10-12 miechach nastąpi tzw. rekompozycja ciala:)

Zmieniony przez - thesoundofastral w dniu 2012-03-15 16:34:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HIIT i aeroby

Następny temat

Mały problem z ilością jedzenia .

WHEY premium