SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ziomek0/dziennik - w drodze do estetycznej sylwetki !

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Naszła mnie taka myśl, aby zmienić nieco założenia treningu. Mianowicie, chodzi o to, że zamiast szybko przeć do przodu z ilością powtórzeń, chciałbym się cofnąć do tych 9, lecz tym razem spowalniać fazę negatywną ćwiczenia do ok. 2-3 sekund. Co o tym myślicie ? Czy może to przynieść lepsze rezultaty niż zwykłe podbijanie ilości powtórzeń ?

Potem naturalnie podbijanie ilości powtórzeń, jednak z zachowaniem dłuższej fazy negatywnej.

Zmieniony przez - ziomek0 w dniu 2011-09-24 22:03:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Tak zrób.
A najlepiej, zamiast podbijać powtórzenia, dodawaj obciążenia do plecaka ;>

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Ciągnie mnie trochę w kierunku ćwiczeń z ciężarami, ale nie posiadam żadnego sprzętu. Moje obciążenie jest lekko śmieszne, więc pozostaje mi faza negatywna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Przestań, na początku starczą Ci butelki ze żwirem, zalane wodą :D
Ja tak robiłem, polecam ;D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
A więc i ja tak poćwiczę

A od jakiego obciążenia w plecaku proponujesz zacząć ? Mam je zwiększać z treningu na trening, czy może raz na tydzień ? Rozumiem, że ilość powtórzeń powinna pozostać na pułapie dziewięciu

Zmieniony przez - ziomek0 w dniu 2011-10-01 13:24:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Ilość powtórzeń zostawie tobie do oceny.
8-12 to ponoć zakres najlepszy do wzrostu mięśni.
Mój ulubiony zakres to 6 powtórzeń, w niemal każdym ćwiczeniu(tylko że mi zalezy bardziej na sile, aktualnie).

Co do zwiększania obciążenia. Rób to co tydzień. Czasami zdaje się że nie ma siły i już nie dasz rady więcej dołożyć, ale to zazwyczaj tylko złudzenie i jednak po dołożeniu okazuje się że ma się siły wykonać zaplanowaną ilość powtórzeń.
Jedyny problem, że przy ACT, nakładanie plecaka zajmuje jednak trochę czasu, a tu chodzi o szybkie przechodzenie pomiędzy ćwiczeniami.

Możesz zacząć od małych cięzarów, nawet 2.5kg. I stopniowo dokładać, co trening. A gdy już dojdzesz, że trudno wykonywać Ci ćwiczenia. Zaczynasz dokładać nie co trening a co tydzień.
Możesz też po prostu zacząć od 2.5kg i dokładać co tydzień(ja bym tak zrobił).
Może się okazać ze nie czujesz róznicy, ale nie ma sensu od razu dowalać kg na chama, bo się może okazać że zajedziesz CUN'a i szybko dopadnie Cię przetrenowanie.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Zacznę więc od granicy 2,5 kg. Obciążenie będę zwiększał w każdy poniedziałek treningowy. Myślę, że z szybkością przechodzenia od ćwiczenia do ćwiczenia nie powinno być problemu, bo nie widzę powodu do zdejmowania plecaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Można i tak ;D
Ale gdybyś robił FBW, zamiast ACT. To np w takich pompkach zwykłych, dałbyś radę nawet i z 15kg na plecach, a w podciąganiu mogłoby już być dosyć trudno :D

Edit: Ale ogólnie pomysł dobry, powiedz jak było po treningu ;D

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2011-10-01 14:23:48

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Tak, z pewnością napiszę Trening wykonam dzisiaj, bo przez ostatni tydzień nie miałem szansy aby poćwiczyć tak jak powinienem, a to co robiłem, można nazwać czystą prowizorką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
01.10.2011 Trening nr. 5 [3kg]

1. Spięcia brzucha leżąc 8 8 8 8
2. Wznosy kolan na drążku 8 8 8 8
3. Wspięcia na palce 8 8 8 8
4. Przysiady na jednej nodze 8 8 8 8
5. Podciąganie na drążku <zakres C2> 8 8 8 8
6. Pompki na trzech taboretach 8 8 8 8
7. Pompki z dłońmi wyżej 8 8 8 8
8. Pompki odwrotne 8 8 8 8
9. Wyciskanie 8 8 8 8
10. Uginanie ramion 8 8 8 8
11. Uginanie przedramion 8 8 8 8

Trening przebiegł dobrze, bez żadnych komplikacji. Zmęczenie było na poziomie średnim, z czego jestem zadowolony. W plecaku tylko 3kg, więc było to bardziej obciążenie dla psychiki Trzy pierwsze obwody wykonane w miarę spokojnie, bez zbędnych zrywów. W czwartym przy podciąganiu zacząłem powoli odczuwać plecaczek, jednak przeszło gładko. Poćwiczę następny tydzień z tym obciążeniem, a od kolejnego dołożę tak żeby było te 5-6kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak ułożyć trening (na cały tydzień) ?

Następny temat

Silne nogi bez siłowni

WHEY premium