SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ziomek0/dziennik - w drodze do estetycznej sylwetki !

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17238

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
I jeszcze Ci żeber nie połamali ? Jak to ?

'Skakanie' to w ogóle czynność mało potrzebna, a do kogoś wyszkolonego w kopaniu w jajca tym bardziej

Edit:
A to kravka mimo swojej słynnej "wszechstronności" uważasz, że nie rozwinie Ci wystarczająco uderzeń ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-10-01 22:25:59

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Bo ja jestem Panie zaprawiony w boju Ja na ogół jestem bardzo bardzo spokojny, więc skakanie mi nie w głowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Dobra dobra, jeszcze trochę i ja też się zaprawię! I w ogóle to chyba wyczaiłem gdzie leży przyczyna mojego połamaństwa, i wiem też już jak się tego na przyszłość wystrzegać
A jak wygląda Twój trening bjj, tzn ile na co czasu poświęcacie ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-10-01 22:31:08

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
śmieszny ten trening jest, bo prawie cały czas walczymy No ale wiadomo, tak najszybciej idzie się czegoś nauczyć Raz dostaniesz, drugi...za trzecim razem wygrasz To w czym w takim razie leży przyczyna Twojej łamliwości kości ? :D

PS. Ja tam jestem w grupie dla początkujących, a trochę tego doświadczenia mam z Judo, więc jest raczej dobrze

Zmieniony przez - ziomek0 w dniu 2011-10-01 22:37:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ta, to jak dla mnie c***owo właśnie, bo nawet jakbym z czasem zaczął wygrywać to nietechnicznie, a to nie o to (mi przynajmniej) chodzi. U mnie gdzieś tak 1/3 treningu to rozgrzewka, 1/3 techniki i 1/3 sparingi, i przyznam, że to mi bardzo odpowiada

Myślę, że skumulowało mi się tu kilka czynników - mam ten dolny fragment ziober taki nieco wystający, więc już z racji tego są one słabsze (to nie mój wymysł, Saida z grapplingu mi to podpowiedziała), do tego ponoć ostro się spinałem w czasie sparowania i to na pewno zmniejszyło elastyczność ciała, i na dobitkę kilka razy wylądowałem na brzuchu właśnie w takim spięciu i pewnie wtedy rąbnęło. Czyli bd się wystrzegał spinania + lądowania na brzuchu (a przynajmniej na tym boku) i powinno być gitara

No Ty to tam pewnie ich szarpiesz i pomiatasz, niczego innego bym się nie spodziewał

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-10-01 23:01:38

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Oczywiście rozgrzewka i podstawy nie są pomijane Na treningach nie ma sensu spinanie się. Raz, że to tylko trening i nie liczy się to czy wygrasz czy przegrasz, a dwa, że robiąc tak, pomniejszasz swoje szanse na zwycięstwo, gdyż nie jesteś wystarczający elastyczny Takich "spiętych" wbrew wszelkim pozorom, najłatwiej jest pokonać. Gdy ciało jest rozluźnione ( co nie oznacza, że ma latać jak galareta )to łatwiej jest wykonać daną technikę, a przede wszystkim, zajmuje to o wiele mniej czasu.

Nie, nie jest tak łatwo Ja mam powiedzmy te 17 lat, a w grupie mam kilku 23-4 latków i to takich sporawych, więc jeżeli chodzi o siłę fizyczną, to jeszcze zdecydowanie odstaję, więc ciężko mi się z nimi walczy. Jednak w tego typu sportach walki bardziej niż siła, liczy się technika, a w tym są niestety lata świetlne z tyłu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
No wiem wiem, tylko że ja nie robiłem tego specjalnie, "samo się" ale bd starał się z tym walczyć

Chyba jednak szybciej siłę da się nadgonić niż technikę (+ doświadczenie), więc jednak na lepszej pozycji Waść stoisz

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Ponawiam moje pytanie zadane kilka tygodni temu w starym dzienniku, na które niestety odpowiedzi nie otrzymałem. Czy istnieją ćwiczenia mogące mi pomóc w sprawie kłopotliwych łopatek ? Wiem, że priorytetem powinno być podciąganie na drążku, jednak przez te 6 miesięcy odkąd ćwiczę, nie zauważyłem większej różnicy, a łopatki jak wystawały tak wystają. A więc, czy można to w jakiś sposób skorygować, czy może pozostaje powolne dokładanie masy, aż same się "schowają" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
ziomek mi osobiście kiedyś bardzo pomogło wiosłowanie sztangą. Zrobiło się nieco mięśnia w tej okolicy właśnie i łopaty się schowały także polecam wpleść to do treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Źle wykonujesz ruch podciągania, skoro nie masz efektów.

Chodzi o "retrakcję"(ściąganie) łopatek.
W dolnej fazie ruchu, gdy zwisasz, powinineś rozluźniać łopatki, żeby się od siebie ddaliły. Wtedy inicjujesz ruch, właśnie z łopatek, dociągasz najszerszym i dopiero na końcu pracujesz łapami.
Na wyprostowanie łopatek, najlepszym ćwiczeniem byłby szrugsy retrakcyjne. Czyli ściąganie łopatek, a nie praca kapturami.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak ułożyć trening (na cały tydzień) ?

Następny temat

Silne nogi bez siłowni

WHEY premium