[...] kolanowego, jedynie może wykluczyć złamanie tak naprawdę. Jest spuchnięte to kolano? Jesli tak,to na USG też jeszcze za wczesnie. Aha,tylko upewnij się,że to dobry ortopeda - jak stwierdzi,że masz np. zerwane więzadła krzyżowe i będzie chciał to gipsować,to uciekaj,gdzie pieprze rośnie. Jaki masz kąt zgięcia kolanie? To jest bardzo ważne.
Witam....sprawa dotyczy mojego taty....mianowicie... ma 43 lata. 5 lat temu mial zerwane wiezadla stawu barkowego. do obecnego czasu bylo wszystko ok. Jednak od ok. miesiaca bark boli go caly czas. ma ograniczona jego ruchliwosc. Przy sieganiu reka do tylu i przy unoszeniu bokiem odczuwa bol ktory uniemozliwia mu dalszy ruch. sprawia mu uczucie [...]
Lekarz kazał ćwiczyć mięśnie nóg, więc sam już nie wiem jakie mogę wykonywać ćwiczenia, obecnie czekam na rezonans który albo potwierdzi, że mam zerwane więzadła, albo będę miał tylko artroskopie kolana. Co do treningu to ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć, żeby coś zamienić/usunąć/dodać do treningu ?
cześć mam zerwane więzadła dużo wiem na temat kolana bo jestem na bieżąco. po USG wszyscy wiedzą co ci jest?! dla mnie to szok ja osobiście nie zgodziłem się na usg bo najczęściej te badanie nie jest dokładne , tobie koleś potrzebny jest rezonans magnetyczny i opinia radiologa(ja na rezonans czekałem 9tygodni na NFZ prywatnie 550zł) ścięgna to [...]
[...] maju mam akurat urodziny 18 to by pasowalo mi bo bym mial 18 lat juz (minimum) i zaczynam sie juz przygotowywac za jakis miesic.teraz lecze powazne rany:/pierwsza z nich to zerwane wiezadla ktore juz dochodza do siebie jest coraz lepiej i mam nadzieje ze bedzie lepiej a druga to polamalem kcika powanie dosc:-/ i musze czekac z meicha az troche [...]
[...] Prosta sprawa, wniosek do PZU zaswiadczenie ze szkoly ze jestes ubezpieczony potem czekasz na komisje i to wszystko. Ja dostałem ze skręcenie stawu, peknieta torebke i zerwane wiezadla 450zł. Należy też pamiętac że pieniądze dostaje się także za rehabilitacje, ja niestety z własnej głupoty nie chodziłem czego teraz bardzo żałuję. Zmieniony [...]
akurat o kostki nie boje sie przy mc , ale o kolana jesli mieliscie skrecone i zerwane wiezadla w kolanie, to wiecie ze mozna latwo wrocic to kontuzji. w maju ide do wojska i nie chcę popasc w kontuzje. Nogi zniszczylem sobie od kosza.
ja mam wlasnie problem z kolanem;/ mialem kiedys zerwane wiezadla i zle mi sie kopie front kicki;/ bo nie moge maxymalnie nogi wyprostowac;/ ale juz jest coraz lepiej mam nadzieje ze bedzie wszysko okej, jestem juz 2 lata po operacji
[...] po rekonstrukcji wrócił do treningów. Teraz ja jestem w podobnej sytuacji jak on bo wlasnie 2 dni temu na treningu kolano uciekło mi w bok i prawdopodobnie będę miał zerwane więzadła - ale mam pytanie! ?? Ja nie odczuwałem takiego bólu jak mój brat przy urazie i u mnie nie wystapil taki duzy obrzek jak u mojego brata, lekarz jednak [...]
ja w grudniu zerwałem prawe więzadło krzyżowe lewego kolana artroskopia itd było to tylko z mojej winy, bo nie rozgrzałem się przed meczem piłki ręcznej mój brat też ma zerwane więzadła krzyżowe i rozwaloną łąkotkę my nie robimy operacji, poprostu piłke sobie odpuściliśmy także widzisz - nie tylko Ty masz takie problemy:( A co do odp, to zarzuć [...]
Typ sylwetki: ektomorfik Takie podzialy sa nie praktyczne i mozna powiedziec ze nie istnieja . "Przeciwwskazania medyczne : zerwane więzadła ACL 30%, uszkodzone łąkotki w lewym kolanie " konsultacja z specjalistom była ??? "PS. mam wystarczającą ilość czasu aby chodzić nawet 5x w tyg. na siłownię jeśli zajdzie taka potrzeba. " optymalny i [...]
Cześć! Borykam się z kontuzją dłuugi czas. Raz jest lepiej raz gorzej. Pokrótce historia: mecz koszykówki 2014 r, uraz kolana, stwierdzone zerwane więzadła krzyżowe przednie --> artroskopia, własny przeszczep -> brak rehabilitacji (2 tyg na NFZ) ---> ponowny uraz jak to wygląda po 2 i 3 urazie ? była diagnostyka wówczas? co podczas niej wyszło [...]
dzieki za konkketna odpowiedz,treningu silowego nie robie bo nie dam rady ,rozwalone kolana,zerwane wiezadla w lokciu i najgorsze dyskopatia ledzwiowa,taka ktora uniemozliwie mi praktycznie wszystko ... z aktywnosci fizycznej to mysle nad kijkami chociaz nie wiem jak lokiec , poki co spaceruje intensywnie.... w tym pierwszym posilku mam jajka [...]
[...] - 0 fast foodow i slodyczy (ktorych i tak nie jem) i jak napisalem powyzej, nie chce stosowac dieto, a zalezy mi na zrzuceniu kilogramow, bo po 3 latach braku ruchu (2x zerwane wiezadla krzyzowe) chce wrocic do pilki. majac 15 lat pierwszy raz zerwalem, potem 1,5 roku pozniej drugi raz. Jesli sie odbuduje fizycznie, to moze jeszcze uda mi [...]
wogole nie cwicz, na opuchlizne lóg i smaruj ja altacetem jeszcze z tydzien, przez 3 tygodnie jak boli noś opaskę na staw skokowy, nie skrecaj i nie sprawdzaj czy boli na boki, jeżeli były zerwane więzadła , warto sprawdzić pod usg w jakim są stanie prze rozpoczęciem rehabilitacji.
Rossiemu idzie dobrze, ale on miał już chyba zerwane więzadła nawet dwa razy podczas gry w Villarreal, także o jego zdrowie wszyscy powinni drżeć. Sezon w jego wykonaniu jak na razie dobry. Zmieniony przez - ciamciara w dniu 2013-10-20 23:20:38
[...] Waga roweru trochę ponad 8 kg. Ogólny stan techniczny 100% sprawny gotowy do sezonu , rower nie wymaga wkładu finansowego. NIE SPRZEDAJE NA CZĘŚCI !!! Sprzedaje bo moje kolano nie nadaje sie do takiego sportu :/ ( zerwane więzadła :/ ) Jeżeli ma ktoś jakieś pytania to prosze pisac na GG:8588880 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=673237442
W listopadzie 2007 na treningu piłki nożnej , nieszczęśliwie upadłam . Miałam USG ( nic nie wykazało ) oraz rezonans magnetyczny , który wykazał : zerwane więzadła boczne , uszkodzoną łękotkę... Spędziłam kilkanaście godzin na rehabilitacji , jednak bez żadnego skutku. Kolano wciąż mnie boli. Ortopeda powiedział , że mogę pomarzyć o ponownym [...]