[...] bólu .Po zabiegu to samo.Co się stało jak zajrzeli do kolana.Chondromalacja II stopnia. 3/4 łękotki przyśrodkowej wycięte, torbiel na więzadłach krzyżowych i same więzadła zerwane w 60 %.Kolanowa masakra :) Ale sedno.Jestem 6 miesięcy po zabiegu.Wzmacnianie mięśni, rehabilitacja, dieta.Gram i nic mi nie dolega,Nie boli , jest stabilne.A więc [...]
[...] wrocilem ze szpitala a mialem robione artroskopie kolana w celu rozpoznawczo przygotowawczym...za miesiac bede mial rekonstrukcje wiezadla krzyzowego bo mam calkowicie zerwane i mam jeszcze uszkodzona lekotke...lekarz dal mi to wyboru jakies tytanowe sroby badz blaszki juz dokladnie nie pamietam albo za oplata 2tys zl tzw.implanty ktore [...]
[...] poszedłem do ortopedy (jest zatrudniony w pewnym klubie,robił mi operacje) i stwierdził zerwanie więzadła,dla upewnienia wysłał mnie na rezonans,czy to wszystko.Wyszło zerwane więzadło przednie.Zalecił mi ćwiczenie na siłowni nóg i powiedział,że to pozwoli na szybszy powrót do sportu po operacji.Zacząłem chodzić, gdy kupiłem [...]
do pw_maciek Piszesz ... Witam , dziś miałem artroskopie i lekarz stwierdził uszkodzone więzadło krzyżowe przednie , nie jest zerwane lecz naderwane, naciągnięte) ... Też miałam napisane w karcie po arto ... naderwanie więzadł, ale po konsultacji u profesora ortopedii urazowej, powiedział mi, że nie ma pojęcia naderwanego więzadła. Więzadło jest [...]
[...] kolano od pracy, potem jak sciagasz to kolano nie funkcjonuje normalnie, bo cały czas było trzymane przez cos :) Piszesz:Cechy zmian przeciażeniowych wiezadla ACL i LCL z zachowaniem ciagłosci, znaczy nie zerwane, wiec jest ok. Troszke odpoczniesz i moim zdaniem powinno byc ok, no ale sam wiesz, nie jestem lekarzem :) A MOJE KOLANO OK :)
[...] suwnicę i wykroki ale to wszystko wchodzi na przody. Z tego co widzę to np. żuraw jest dobrym ćwiczeniem tylko nie mam za bardzo gdzie zaprzeć nóg aby go wykonać. Czy uginanie nóg na maszynie leżąc obciąża i niszczy kolana tak samo jak uginanie nóg siedząc? Pytam bo mam zerwane w 30% więzadła + pęknięte łękotki. To dobre ćwiczenie na tyły ud?
Jeżeli przy częściowym zerwaniu więzadła rzepki nie mogę nic zrobić poza rehabilitantem to chciałbym się dowiedzieć co robi się w sytuacjach kiedy całe więzadło jest zerwane? Wtedy nie wzmocnie "reszty" bo jej nie ma... Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie inne urazy czekają mnie jak znów wsiąde na rower o więzadle rzepki już wiem... :/
[...] bo boli jak cholera ale mam nadzieje że jutro bedzie lepiej i bede mógł zacząć ćwiczenia. Czy są jakieś konkretne powody, wytłumaczenia dlaczego jak podczas artro zauważą zerwane więzadło to tego nie zrobią od razu ? i druga sprawa - wyczytałem mnóstwo rzeczy na tym forum i czy jesli będzie odpowiednia fizkoterapia to nie trzeba będzie [...]
Witam. Pod koniec maja podczas meczu zrobiłem wślizg i coś w kolanie chrupło. Zrobiłem rezonans i wyszło że mam zerwane więzadło krzyżowe przednie i szczelinę na łękotce bocznej. Niestety u mnie w mieście nie ma specjalistów od tego typu przypadku. Pojechałem z tatą do specjalisty do Rzeszowa(Rudna mała)i on stwierdził że narazie nie może mi [...]
[...] wiezadlem pobocznym piszczelowym, wiezadlo o zachowanej ciaglosci Nieco niejednorodny sygnal pokrywy chrzestnej rzepki - cechy chondromalacjii st 1 wczesniejsze USG wykazalo zerwane troczki rzepki od strony przysrodkowej Dzisiaj bylem w szpitalu, rozmawialem z ortopeda, wiadomo, bedzie rekonstrukcja. Zastanawia mnie natomiast jedno - powiedzial, [...]
[...] mogłas pozrywac wiezadła poboczne, krzyżowe tylne a nawet przednie :) mogło Ci sie stac wiele rzeczy, skoro boli to znaczy ze cos sie dzieje. Do lekarza innego !! skierowanie i arto ... to chyba bedzie najlepsze wyjscie. A propos dziwna sprawa ... jesli ktos ma zerwane krzyzowe to kazdy lekarz pyta po nartach ???? :) cos chyba musi w tym byc :)
[...] jest dziwne jest to ze........ bok od srodka kolana zaczal mnie bolec i tak sie blokowac po tym jak mi dali w kosc zastrzyk jakis znieczulajacy zeby zobaczyc czy wiezadla zerwane czy nie :-/ moze mi sie tylko to wydaje sama juz nie wiem co mam myslec.A jak sobie pomysle ze mam do tych naszych szczecinskich szpitali isc to juz calkowicie sie [...]
[...] pół roku nie ruszałam nogą, aż znalazłam lekarza, który powiedział, że teraz to już jest za późno. Znalazłam innego, rozłożył to na 2 operacje bo za dużo na raz było. Miałam zerwane wszystkie więzadła, pęknięte 2 łękotki, zmiażdżoną rzepkę i zerwany czworogłowy. Na pierwszej operacji zrobił mięsień i kilka więzadeł. Na drugiej resztę. Po 2 tatach [...]
też tak myśle jednak kiedyś błachowicz mówił, że nie wiedział o kontuzji więzadła dopiero gdy robił jakieś tam badania to wyszło że ma zerwane. Dokładnie nie wiem jak to z ztym jest.
[...] bo u mnie juz minał miesiąc i 2 tyg a tu nie za bardzo widze poprawe :(ja mam wedlug USG obrzekniete wiezadło poboczne piszczelowe ( nie wiem czy to znaczy ze naderwane czy zerwane czy nadwyrezone tylko)ale potygodniu od urazu nie mialem juz bolu jak stawalem na noge ale nie moglem zginac bo bolalo wtedy po 4 tygodniach od urazu juz na [...]
ciekawie ta kontuzja nie wyglądała http://img441.imageshack.us/img441/603/terryvs.jpg Jak podaje oficjalny Twitter Chelsea, skan kolana Johna, nie wykazał, aby jakiekolwiek więzadła zostały zerwane! Kapitan będzie pauzował kilka tygodni, może miesiąc. Zmieniony przez - susik_89 w dniu 2012-11-12 17:56:06
o ile dobrze rozumiem zerwane scięgna w OBU nogach...pewnie o wiezadła krzyzowe chodzi zostalem uprzedzony Zmieniony przez - Mahoney99 w dniu 2010-06-13 22:30:34
Jak nie statystyka to co? W każdym razie w późniejszym okresie dojrzewania jakim na pewno jest 17 lat ściegna staja się prawi nie rozciagliwe. A mięsień ścięgno zerwane od naderwanego można odróżnić po tym, że to pierwsze sie majta między mięśniami Raczej więzadła podkolanowe masz nadwerężone, naciągnięte. [...]
[...] tam po badanich rowniez diagnoza wskazywala na lekotke wiec, poszedlem na opreacje ,po czym na drugi dzien jak sie przebudzielm przyszedl do mnie lekarz z wiadomoscia ze mam zerwane wiezadło, i ze łęktka jest nie naruszona... jestem w tym momencie niecaly miesiac po pierwszej operacji, i juz normalnie biegam, robie wszystko, kolano zginam bez [...]
[...] pod obciazeniem i dam sobie za to uciac co chcesz. ps. lekarzom zostaw operacje, rehabilitacja zajmuja sie odrebni specjalisci ps2. ja po operacji pierwszej, po artroskopi (zerwane acl, uszkodzona lakotka, wiec po operacji zostalem bez acl na 2 miechy) poszedlem odrazu na rehabilitacje i szybciutko zaczalem robic przysiady, lekarz przed druga [...]