SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Portal

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

zerwane więzadła

  • ścięgno achillesa wypadek

    Post
    Zdrowie i Uroda

    Achillesa calkowie zerwane - pol roku po operacji powrot dopiero i oczywiscie rehabilitacja. Wlasnie ciezko cos stwierdzic nie majac RM(rezonans), raczej sie zszywa takie urazy. Suple Ci nie pomoga poniewaz wiezadla wprawie sie nie regeneruja. W Polsce sie leczy operacijnie a niewiem co tam w GB kombinuja. Zaplac stary za wizyte i Ci porzadnie [...]

    Odpowiedzi: 5 Ilość wyświetleń: 1952 Data: 2010-08-31 16:42:13 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Kontuzja Tito Ortiza

    Post
    Scena MMA i K-1

    Wilk tak się składa że znam anatomie kolana. Zerwanie obu więzadeł krzyżowych konczy sie totalną niesprawnoscia nogi na wiele miesiecy. Watpie ze miales zerwane obydwa wiezadla. Widzialem kiedys dokument w którym gimnastyczka zerwala krzyzowe calkowicie. Efekt: kompletnie nieuzyteczna konczyna i rok rechabilitacji prowadzacy tylko do chodzenia bez [...]

    Odpowiedzi: 17 Ilość wyświetleń: 2955 Data: 2006-04-18 23:33:38 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Odbudowa mięśni po artroskopii

    Post
    Trening dla początkujących

    Cześć, także mam naderwane więzadło albo całkowicie zerwane. Atroskopie będe miał dopiero 23 marca, a regeneracje więzadła w czerwcu - aby nie zawalić szkoły. Mi lekarz kazał napinać mięsień na wyprostowanej nodze i puszczać. Próbowałem także na atlasie ćwicząc nogi, będe obserwował ten temat, mam nadzieje że ktoś nam podpowie jak to można jeszcze [...]

    Odpowiedzi: 3 Ilość wyświetleń: 2996 Data: 2010-03-13 17:38:53 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • po operacji to napewno nie powinno ci 'wyskakiwac' kolano, gdyby tak bylo oznaczalo by to, ze z wiezadlami jest cos nie tak (pewnie zerwane, albo naciagniete). po zerwaniu wiezadel staralem sie uprawiac sie jakikolwiek sport i to byl moj blad. okolo 2 miesiecy po zerwaniu bylo na tyle dobrze ze moglem biegac szybkim truchtem, strzelac na bramke [...]

    Odpowiedzi: 7 Ilość wyświetleń: 2871 Data: 2006-03-02 21:44:58 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • problemy z kolanem

    Post
    Sztuki Walki

    problem z kolanem miałem również, zerwane krzyżowe więzadełko. Stwierdzono to po wspominanym badaniu artroskopii. Aby to naprawić przeszedłem operację , po ktorej 10 tyg fikałem na kulach a uprawianie sportu bez przecwiwskazań zacząłem po roku. Dziś trenuje bjj i kravke, robię przysiady ze sztangą, biegam itp i nie narzekam na kolano. Z tego co [...]

    Odpowiedzi: 19 Ilość wyświetleń: 2670 Data: 2008-09-16 17:46:13 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Strzykanie w kolanach

    Post
    Zdrowie i Uroda

    Artresan sobie kup ja miałem więzadła zerwane i łękotkę pękniętą, i ogólnie mnie kolano boli , a strzyka w obu po paru dniach brania powinno ci pomóc bierz 3 tabletki codziennie kolegę też kolana bolały i też mu pomogło

    Odpowiedzi: 19 Ilość wyświetleń: 2067 Data: 2013-12-28 12:15:28 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Trening bez nóg?

    Post
    Trening dla początkujących

    Witam. Mam taki problem, że uszkodziłem więzadła krzyżowe i boczne w kolanie (grając w piłkę) i mam je obecnie naderwane. Nie chcę póki co operować, bo zerwane nie są, ale wiadomo jak to z kolanami - po takim naderwaniu to muszę z pół roku odczekać zanim dorzucę nogom ciężaru lub zacznę znów grać. Problemem jest tu temat ćwiczenia góry. Głównie [...]

    Odpowiedzi: 2 Ilość wyświetleń: 763 Data: 2013-02-03 21:28:38 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • [...] pivota wykazal ze noga zachowuje sie jak zdrowa, wiec lekarz powiedzial zebym sprobowal lekko grac. dokladnie powiedzial ze w MR nie widac na 100% czy wiezadla sa napweno zerwane, i wszystko wyjasni artroskopia. Lakotka przysrodkowa " w trzonie oraz rogu tylnym lakotki przysr. widoczna szczelina pekniecia penetrujaca do dolnej [...]

    Odpowiedzi: 9 Ilość wyświetleń: 5450 Data: 2009-07-07 21:06:55 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • kontuzja kolana

    Post
    Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

    [...] ok. Mam na myśli więzadła krzyżowe, poboczne oraz wszystkie łąkotki. Ja miałem USG które również nic nie wykazało po czym jak pojechałem do specjalisty okazało się, że mam zerwane ACL :) na płaskim podłożu przebiegnij się, spróbuj zmienić kierunek ruchu gwałtownie parę razy najlepiej na luźno bez spinana mięśni na około kolana. jeśli będziesz [...]

    Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 955 Data: 2013-12-11 23:19:38 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • POMOCY Z CYKLEM!!! JAK TO BRAC?

    Post
    Odżywki i suplementy

    spokojnie zaraz zazuce wam po sogaczu ;) ja z aerobami nie bardzo teraz bo wiezadła boczne w kolanie miałem zerwane i niedawno rehabilitacje zaczolem a wiec jeszcze kuleje ale juz na silke podbijam ;)

    Odpowiedzi: 10 Ilość wyświetleń: 1085 Data: 2009-10-25 10:45:48 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Bokser, pytanie trochę z czapy,bo kolega miał już artroskopię Przy której jednoznacznie widać,czy więzadłazerwane czy nie. Tu już nie ma miejsca na niedokładność i niepewność pomiarową przy rtg,usg czy rezonansie ani na niejednoznaczność objawów klinicznych

    Odpowiedzi: 14 Ilość wyświetleń: 4210 Data: 2009-06-23 14:58:01 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • kostka nie!

    Post
    Zdrowie i Uroda

    [...] jedynie jakieś ćwiczenia aby rozruszać staw. Po przerwie wróciłem do gry, pograłem kilka dni i znów to samo. Skręcałem kostkę średnio co 3-4 miesiące. Okazało się, że miałem zerwane więzadło, nie pomagały rehabilitacje. Ortopeda powiedział po ostatnim skręceniu, że możemy spróbować rehabilitować, a jeśli to nie pomoże usunąć obrżęku i bólu to [...]

    Odpowiedzi: 11 Ilość wyświetleń: 2065 Data: 2012-05-14 22:28:29 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • do fizjoterapeutów obojczyk

    Post
    Zdrowie i Uroda

    Proponuję wstępnie wizytę u ortopedy, wykonanie zdjęcia RTG i USG. Prawdopodobnie zerwane więzadło obojczykowo-mostkowe. W przypadku dolegliwości bólowych lub ograniczających ruchomość w stawie leczenie operacyjne (rekonstrukcja więzadła). Pozdrawiam

    Odpowiedzi: 4 Ilość wyświetleń: 1600 Data: 2009-10-06 21:09:08 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • ingerencje u sportowców

    Post
    Inne dyscypliny

    Dlaczego zaraz sztuczny staw? To jest ostatecznosc. Generalnie jezeli miales artroskopie ze wzgledu na np. zerwane wiezadlo w kolanie i kolano to bylo tylko czyszczone- usuniecie resztek, ktore blokuja zakres ruchu- wiezadlo, lakotka, nie przeprowadzajac rekonstrukcji zniszczonych elementow narazasz staw na szybsze zuzycie, co w ostatecznosci [...]

    Odpowiedzi: 4 Ilość wyświetleń: 1202 Data: 2010-02-11 15:25:34 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • proszę o ocenę planu

    Post
    Trening dla początkujących

    więzadła mam zerwane, miałam artroskopię, jakiś czas smigałam ze stabilizatorem na nodze i jestem wpisana na listę oczekujących na rekonstrukcję. Dziwne bo do tej pory cwicząc nie odczuwam żadnych dolegliwości ze strony kolana. Jedyny problem jaki mam to cwiczenie przywodzicieli, wtedy czuję, że to kolano mi się wygina i brak w nim stabilizacji. [...]

    Odpowiedzi: 21 Ilość wyświetleń: 1997 Data: 2016-12-07 18:44:54 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • zapalenie stawu skokowego?

    Post
    Zdrowie i Uroda

    tak mialem usg i rtg-wiezadla mam czesciowo zerwane po urazie sprzed 8mies,wlasnie nie przeciazylem ani nie skrecilem stawu, noga nadal mocno boli i wystepuje stan podgoraczkowy

    Odpowiedzi: 3 Ilość wyświetleń: 3052 Data: 2016-07-19 16:50:13 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • kontuzja kolana

    Post
    Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

    [...] hegron wiem, ze kolana to najbardziej skomplikowane i najważniejsze stawy w ludzkim organizmie. Ortopeda (on robił USG) powiedział, że więzadła są na 100% ok, łękotki nie są zerwane, mogą być tylko leciutko naderwane, ale tego na USG nie da się zobaczyć, jedynie na rezonansie, który ma być wykonany jeśli pojawi się ból po powrocie do "narmalnego" [...]

    Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 955 Data: 2013-12-12 20:53:09 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • pytanie do tych, co mieli narkoze

    Post
    Zdrowie i Uroda

    Ja gdy lezalem na stole peracyjnym pomyslaem sobie o tym filmie przebudzenie, i troche mnie ciary przeszly...ja dostalem glupiego jasia...niby wszyskto widzialem i slyszalem no ale ni ewiedzialem co sie dzieje...to byla operacja nogi tzn zlamana kostka i wiezadla zerwane.

    Odpowiedzi: 19 Ilość wyświetleń: 2120 Data: 2010-08-01 18:29:52 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • [...] przerwy. To znaczy nie musiałby, ale jest to preferowane. Lekarz, któy mnie składał opowiadał mi, że jeden z jego pacjentów to kickboxer, który na tyle boi się zabiegów i operacji, że woli trenować z zerwanym. Co nie przeszkodziło mu w zdobyciu tytułu Mistrza Polski. Więzadła to upierdliwa sprawa, ja mam zerwane krzyżowe przednie (ACL bodajże).

    Odpowiedzi: 7 Ilość wyświetleń: 1615 Data: 2007-01-04 18:25:46 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Zerwanie u mnie nastąpiło w 1998, a artrokopia i rekonstrukcja w 2002 - odstęp prawie czterech lat. Zerwane "połówki" więzadła się postrzępiły i "poprzyklejały" do tylnego - tak przynajmniej mówił mój ortopeda. Do tego większość tego typu urazów wiąże się też z uszkodzeniem łękotek - ja miałem popękane i fragmenty ich mam [...]

    Odpowiedzi: 7 Ilość wyświetleń: 1615 Data: 2007-01-04 18:40:57 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)