Achillesa calkowie zerwane - pol roku po operacji powrot dopiero i oczywiscie rehabilitacja. Wlasnie ciezko cos stwierdzic nie majac RM(rezonans), raczej sie zszywa takie urazy. Suple Ci nie pomoga poniewaz wiezadla wprawie sie nie regeneruja. W Polsce sie leczy operacijnie a niewiem co tam w GB kombinuja. Zaplac stary za wizyte i Ci porzadnie [...]
Wilk tak się składa że znam anatomie kolana. Zerwanie obu więzadeł krzyżowych konczy sie totalną niesprawnoscia nogi na wiele miesiecy. Watpie ze miales zerwane obydwa wiezadla. Widzialem kiedys dokument w którym gimnastyczka zerwala krzyzowe calkowicie. Efekt: kompletnie nieuzyteczna konczyna i rok rechabilitacji prowadzacy tylko do chodzenia bez [...]
Cześć, także mam naderwane więzadło albo całkowicie zerwane. Atroskopie będe miał dopiero 23 marca, a regeneracje więzadła w czerwcu - aby nie zawalić szkoły. Mi lekarz kazał napinać mięsień na wyprostowanej nodze i puszczać. Próbowałem także na atlasie ćwicząc nogi, będe obserwował ten temat, mam nadzieje że ktoś nam podpowie jak to można jeszcze [...]
po operacji to napewno nie powinno ci 'wyskakiwac' kolano, gdyby tak bylo oznaczalo by to, ze z wiezadlami jest cos nie tak (pewnie zerwane, albo naciagniete). po zerwaniu wiezadel staralem sie uprawiac sie jakikolwiek sport i to byl moj blad. okolo 2 miesiecy po zerwaniu bylo na tyle dobrze ze moglem biegac szybkim truchtem, strzelac na bramke [...]
problem z kolanem miałem również, zerwane krzyżowe więzadełko. Stwierdzono to po wspominanym badaniu artroskopii. Aby to naprawić przeszedłem operację , po ktorej 10 tyg fikałem na kulach a uprawianie sportu bez przecwiwskazań zacząłem po roku. Dziś trenuje bjj i kravke, robię przysiady ze sztangą, biegam itp i nie narzekam na kolano. Z tego co [...]
Artresan sobie kup ja miałem więzadła zerwane i łękotkę pękniętą, i ogólnie mnie kolano boli , a strzyka w obu po paru dniach brania powinno ci pomóc bierz 3 tabletki codziennie kolegę też kolana bolały i też mu pomogło
Witam. Mam taki problem, że uszkodziłem więzadła krzyżowe i boczne w kolanie (grając w piłkę) i mam je obecnie naderwane. Nie chcę póki co operować, bo zerwane nie są, ale wiadomo jak to z kolanami - po takim naderwaniu to muszę z pół roku odczekać zanim dorzucę nogom ciężaru lub zacznę znów grać. Problemem jest tu temat ćwiczenia góry. Głównie [...]
[...] pivota wykazal ze noga zachowuje sie jak zdrowa, wiec lekarz powiedzial zebym sprobowal lekko grac. dokladnie powiedzial ze w MR nie widac na 100% czy wiezadla sa napweno zerwane, i wszystko wyjasni artroskopia. Lakotka przysrodkowa " w trzonie oraz rogu tylnym lakotki przysr. widoczna szczelina pekniecia penetrujaca do dolnej [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
[...] ok. Mam na myśli więzadła krzyżowe, poboczne oraz wszystkie łąkotki. Ja miałem USG które również nic nie wykazało po czym jak pojechałem do specjalisty okazało się, że mam zerwane ACL :) na płaskim podłożu przebiegnij się, spróbuj zmienić kierunek ruchu gwałtownie parę razy najlepiej na luźno bez spinana mięśni na około kolana. jeśli będziesz [...]
spokojnie zaraz zazuce wam po sogaczu ;) ja z aerobami nie bardzo teraz bo wiezadła boczne w kolanie miałem zerwane i niedawno rehabilitacje zaczolem a wiec jeszcze kuleje ale juz na silke podbijam ;)
Bokser, pytanie trochę z czapy,bo kolega miał już artroskopię Przy której jednoznacznie widać,czy więzadła są zerwane czy nie. Tu już nie ma miejsca na niedokładność i niepewność pomiarową przy rtg,usg czy rezonansie ani na niejednoznaczność objawów klinicznych
[...] jedynie jakieś ćwiczenia aby rozruszać staw. Po przerwie wróciłem do gry, pograłem kilka dni i znów to samo. Skręcałem kostkę średnio co 3-4 miesiące. Okazało się, że miałem zerwane więzadło, nie pomagały rehabilitacje. Ortopeda powiedział po ostatnim skręceniu, że możemy spróbować rehabilitować, a jeśli to nie pomoże usunąć obrżęku i bólu to [...]
Proponuję wstępnie wizytę u ortopedy, wykonanie zdjęcia RTG i USG. Prawdopodobnie zerwane więzadło obojczykowo-mostkowe. W przypadku dolegliwości bólowych lub ograniczających ruchomość w stawie leczenie operacyjne (rekonstrukcja więzadła). Pozdrawiam
Dlaczego zaraz sztuczny staw? To jest ostatecznosc. Generalnie jezeli miales artroskopie ze wzgledu na np. zerwane wiezadlo w kolanie i kolano to bylo tylko czyszczone- usuniecie resztek, ktore blokuja zakres ruchu- wiezadlo, lakotka, nie przeprowadzajac rekonstrukcji zniszczonych elementow narazasz staw na szybsze zuzycie, co w ostatecznosci [...]
więzadła mam zerwane, miałam artroskopię, jakiś czas smigałam ze stabilizatorem na nodze i jestem wpisana na listę oczekujących na rekonstrukcję. Dziwne bo do tej pory cwicząc nie odczuwam żadnych dolegliwości ze strony kolana. Jedyny problem jaki mam to cwiczenie przywodzicieli, wtedy czuję, że to kolano mi się wygina i brak w nim stabilizacji. [...]
tak mialem usg i rtg-wiezadla mam czesciowo zerwane po urazie sprzed 8mies,wlasnie nie przeciazylem ani nie skrecilem stawu, noga nadal mocno boli i wystepuje stan podgoraczkowy
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
[...] hegron wiem, ze kolana to najbardziej skomplikowane i najważniejsze stawy w ludzkim organizmie. Ortopeda (on robił USG) powiedział, że więzadła są na 100% ok, łękotki nie są zerwane, mogą być tylko leciutko naderwane, ale tego na USG nie da się zobaczyć, jedynie na rezonansie, który ma być wykonany jeśli pojawi się ból po powrocie do "narmalnego" [...]
Ja gdy lezalem na stole peracyjnym pomyslaem sobie o tym filmie przebudzenie, i troche mnie ciary przeszly...ja dostalem glupiego jasia...niby wszyskto widzialem i slyszalem no ale ni ewiedzialem co sie dzieje...to byla operacja nogi tzn zlamana kostka i wiezadla zerwane.
[...] przerwy. To znaczy nie musiałby, ale jest to preferowane. Lekarz, któy mnie składał opowiadał mi, że jeden z jego pacjentów to kickboxer, który na tyle boi się zabiegów i operacji, że woli trenować z zerwanym. Co nie przeszkodziło mu w zdobyciu tytułu Mistrza Polski. Więzadła to upierdliwa sprawa, ja mam zerwane krzyżowe przednie (ACL bodajże).
Zerwanie u mnie nastąpiło w 1998, a artrokopia i rekonstrukcja w 2002 - odstęp prawie czterech lat. Zerwane "połówki" więzadła się postrzępiły i "poprzyklejały" do tylnego - tak przynajmniej mówił mój ortopeda. Do tego większość tego typu urazów wiąże się też z uszkodzeniem łękotek - ja miałem popękane i fragmenty ich mam [...]