SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

proszę o ocenę planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349788
bognaxs
Mam nadal zerwane już jakieś trzy lata. Czekam na rekonstrukcje. Powiem szczerze że calkiem nieźle sobie z tą kontuzja radzę i w życiu i na siłowni.


Przysiad na suwnicy może rozwalić kolano do reszty. Proponuję, by trener puknął się w głowę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10893
to co zamiast tego przysiadu?

BOGNA

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
Przy takiej kontuzji, choć zapewne nie masz zerwane bo być nie mogła chodzić, nie powinnaś robić ćwiczeń obciążających kolana.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23240
wyrzuć wyprosty na maszynie. W tym ćwiczeniu przeciążenia na kolano są większe nawet niż przy przysiadach czy suwnicy. Ja unikam tej maszyny ze zdrowymi kolanami a co dopiero w twojej sytuacji. Zresztą z taką kontuzją nawet na zwykła przysiady pewnie bym się nie zdecydował (ktore z tych ćwiczeń na nogi są i tak najmniej obciążające kolano)


Zmieniony przez - Szumik w dniu 2016-12-07 16:59:41
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10893
więzadła mam zerwane, miałam artroskopię, jakiś czas smigałam ze stabilizatorem na nodze i jestem wpisana na listę oczekujących na rekonstrukcję. Dziwne bo do tej pory cwicząc nie odczuwam żadnych dolegliwości ze strony kolana. Jedyny problem jaki mam to cwiczenie przywodzicieli, wtedy czuję, że to kolano mi się wygina i brak w nim stabilizacji. Szczerze mówiąc to trochę mnie podłamaliście. Siłownia to chyba jedyna rzecz która daje mi satysfakcję. Znalazłam to co lubię a tu masz babo placek.

BOGNA

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
Powiem Ci szczerze, że ja nigdy się nie spotkałem z kimś kto trenuje z zerwanym więzadłami chyba jeszcze za mało widziałem a lekarz nie miał żadnych przeciwwskazań do treningu siłowego?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10893
mówił że dobrze by było wzmocnic mięśnie ud, bo to gwarantuje lepszą stabilizację. O treningu siłowym nic nie mówił bo tez nie pytałam. Na początku miałam różne historie z tym kolanem. Noga uciekała na boki, kiilka razy tak wykręciłam, że nie obeszlo się bez punkcji ale już od jakiś dwóch lat nic się nie dzieje, nawet w szpilkach zaczęłam chodzic :)

BOGNA

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
To jest fakt, że wzmocnienie mięśni przodu uda wespół z tyłem uda poprawia stabilność kolana więc warto ale Twoja sytuacja jest specyficzna.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10893
Czyli moja sytuacja wyklucza mnie z ćwiczeń siłowych?

BOGNA

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
Ogólnie rzecz biorąc nie przynajmniej jeśli chodzi o trening góry ciała, jeśli chodzi o dół to trening siłowy wykonujesz na własną odpowiedzialność no bo jak by nie patrzeć masz jakąś kontuzję, która nie do końca wiadomo jak się rozwinie podczas treningu siłowego.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] Disciple

Następny temat

Masowac czy redukowac? Ile procent bf?

electro
Polecane artykuły