SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyskok - dwuglowe?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 262
gdzies na forum doczytalem sie, ze za wsykok odpowiadaja glownie miesnie dwuglowe. potwierdzila to zreszta moja siostra, ktora o anatomii wie troche wiecej niz ja. przejrzalem sobie wiec atlas cwiczen i doszedlem do wniosku, ze praktycznie jedynym cwiczeniem rozwijajacym glownie te miesnie jest uginanie nog w lezeniu. tymczasem we wszystkich treningach, ktore zamieszczali tu rozni uzytkownicy przewijaja sie przysiady, wykroki itp. a nie ma mowy o uginaniu w lezeniu. stad moje watpliwosci: czy to cwiczenie nie nadaje sie do trenowania wyskoku, czy tez moze jego brak w programach treningowych wynika z tego, ze do jego wykonania potrzebny jest sprzet troche bardziej skomplikowany niz tylko sztanga? czy jesli mam dostep do silowni, to czy to cwiczenie jest dobrym pomyslem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
girjewik - chodzilo mi ze w czasie tych 2 miesiecy robia trening wytrzymalosciowy i kulturystyczny a nie ze jedza chipsy :P

W takim razie nie zostaje mi nic innego jak dalej szukac "złotego środka", dzieki i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5701
sprawa wygląda tak: dwugłowe pracują nie tylko w tym ćwiczeniu ale w tym ćwiczeniu pracują tylko dwugłowe, łapiesz? uginanie nóg w leżeniu to ruch izolowany nie mający w ogóle przełożenia na ruch złożony jakim jest wyskok. Nie da się skakać używając samych dwugłowych, jest to po prostu niemożliwe, pracują łydki, dwugłowe, czterogłowe, mięśnie brzucha, prostowniki itd. itp. Przysiad polecany jest dlatego, że jest właśnie ruchem złożonym, drugiego tak angażującego całe ciało ćwiczenia chyba nie ma (no chyba że martwy ciąg). Jeśli masz dostęp do dobrze wyposażonej siłowni to świetnie, tylko nie ruszaj tych wszystkich kolorowych maszyn łap się za sztange jeśli twoim celem jest poprawa wyskoku


Zmieniony przez - B4L w dniu 2006-09-15 12:57:16

Zmieniony przez - B4L w dniu 2006-09-15 13:10:36

There are only two kinds of people in this world - players and watchers, are you ready to play?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
sluchaj pana B4L

nie podchodz do wyskoku zbyt naukowo, naukowcy slabo skacza
bierz sztange i przysiadaj, do tego skacz - trenuj tego kosza, czy siatke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
> nie podchodz do wyskoku zbyt naukowo, naukowcy slabo skacza

Za to stwierdzenie to Nobla winni mu dac

No i dolaczam sie do chorku: rob przysiady ze sztanga.
Dlaczego? Ano dlatego, ze w czasie przysiadu ze sztanga
wykonujesz ruch do zludzenia przypominajacy normalny wyskok.
No moze z dokladnoscia do wymachu rak i wspiecia na palce.
Mozesz wiec jeszcze dodac wspiecia na palce ze sztanga
jako cwiczenie uzupelniajace. Ale przysiad tutaj to podstawa.

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
przysiad i martwy ciag :), im pelniejszy przysiad tym bardziej obciazasz te "Twoje" dwuglowe uda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
to podzdrow siostre i podaj z jakiedgo linka takie rzeczy przeczytałes,2 owszem za szybkosc biegu np u sprinterow ale ze najwazniejsze przy skoku??!!pierwsez słysez.....ale nic nie szkodzi
za wyproist w kolanie 4 i posladkowy,w stawie biodrowym posladkowy i pare mnijeszych,w stawie skokowym 3 i pare ,mniejszycgh.nie mowiac juz o miesniach pozostałych .podałem najwazniejsze mm i jakos 2 nie znalazłem. jakiej ksiazki o anatomi takie danemmasz????
ja tesz sie troche znam na anatomi<huraaaaaaaaaaaa>
pozdro wszytkich jumperow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
a To y pozdrow brata
o czym Ty wogole piszesz?? masz jakiekolwiek pojecie o wyskoku??
masz kilka fragmentow z bibli wyskoku i sie nie odzywaj jak nie masz nic madrego do powiedzeina:

The prime muscle contributors to the vertical jump are the
quadriceps, glutes, hamstrings, calves, and lower back. Even if your quadriceps are very
strong if your posterior chain, or to put it more eloquently, your backside, is weak; - your
performance will be severely limited


It&#8217;s also worth mentioning that the muscular contributions to a uni-lateral (single leg)
takeoff vs a bi-lateral (2 legged) take off are different. Both of them rely on the muscles
of the glutes, hamstrings, quadriceps, and calves, yet the contribution that each muscle
group provides changes depending on the style of jump. The unilateral jump relies much
more on the glutes, hamstrings, and calves with the quadriceps providing a lesser role.
The bilateral jump relies on the quadriceps musculature for up to 50% or more of the
power output. The glutes and hamstrings are inherently fast twitch muscles and tend to
be more efficient then the quadriceps when contracting at very high speeds such as those
that occur in a unilateral take off. The quadriceps tend to be more efficient when
contracting a little slower.


To switch from being a good 2-legged jumper to a 1-legged jumper you will really have
to bring up the ability of your glutes, hamstrings, and calves to absorb and put out energy
at high speeds.


In reality the muscles of the posterior chain (glutes, hamstrings, and lower
back), and the muscles of the quadriceps are responsible for 80% of your leaping power


dwuglowe pogrubilem zeby nie bylo watpliwosci. sory, ze po angielsku, ale nie maam czasu ani nie chce mi sie tlumaczyc. fakt, ze sa one bardziej zaangazowane w wykok z jednej nogi, ale z 2 rowniez maja soj spory udzial. jako ciekawostke napisze, ze dwuglowe byly wymienione 20 razy w bibli wyskoku (przy 'teorii' oraz cwiczeniach dotyczacych poprawy wyskoku) a czworoglowe tylko 12 razy. dziwne, ze miesien, ktory 'nie bierze' udzialu w wyskoku byl czesciej wymieniony niz 'najwazniejszy' czworoglowy.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ciekawe rzeczy sa pewnie, moglbys sie zmobilizowac i napisac troche po polsku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
ok. nie ma sprawy. wczoraj juz mi sie spac chcialo wiec tylko wkleilem.
tlumaczenie nie bedzie slowo w slowo, ale sens bedzie mniej wiecej zachowany

najwazniejsze miesnie w wyskoku dosieznym: czworoglowe, posladkowe, dwuglowe, lydki i dolne miesnie plecow. nawet jesli czworoglowe sa mocne a tylna strona(plecy, posladkowe, dwuglowe i lydki) slaba to twoje mozliwosci beda dotkliwie ograniczone.

rowniez zasluguje na uwage to, ze miesnie biorace udzial w wyskoku z jednej nogi i w wyskoku z dwuch nog roznia sie. obydwa rodzaje wyskoku polegaja na miesniach posladkowych, dwuglowych, czworoglowych, i lydkach, jednak wnoszony udzial kazdego miesnia zmienia sie w zaleznosci od stylu skakaina. wyskok z jednej nogi polega bardziej na posladkowych, dwuglowych i lydkach z mniejsza rola czworoglowych. wyskok z dwuch nog polega na czworoglowych do 50% mocy wyjsciowej. posladkowe i dwuglowe sa zbudowane glownie z wlukien szybkokurczliwych i sa bardziej wydajne gdy kurcza sie z duza predkoscia tak jak w wyskoku z jednej nogi. czworoglowe sa bardziej wydaajne kiedy kurcza sie troche wolniej

do zmiany bycia dobrym wyskoku z jednej nogi na bycie dobrym w wyskoku z jednej nogi bedziesz musial wyksztalcic zdolnosc posladkowych, dwuglowych i lydek do absorbowania i uwalniania energi przy duzych predkosciach

posladkowe, dwuglowe, dolne plecow i czworoglowe odpowiadaja w 80% za wyskok



mam nadzieje, ze wmiare zrozumiale i ze sie komus przyda

edit:
nie podchodz do wyskoku zbyt naukowo, naukowcy slabo skacza
ja sie z tym nie zgadzam i bym za to nobla nie dal, bo troche zle to Girjewik napisal. owszem sama wiedza na nic sie nie zda, ale trzeba miec pojecie jak cwiczyc, zeby zoptymalizowac swoje wyniki i przy okazji sobie nie zrobic krzywdy. bo nie sztuka sie narobic i gowno z tego miec albo gowniane efekty i do tego kupe kontuzji(zdecydowanie gorsza opcja). przyklad z forum: Andy13. cwiczyl jak szalony (mozna pozazdroscic zapalu do treinngu) i teraz ma rozwalone kolana, jest po artroskopi i nie wiadomo czy jescze bedzie mogl trenowac siatkowke.

pozdrawiam

Zmieniony przez - capus w dniu 2006-09-20 15:25:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
haha to teraz mnie jusz rozsmieszyliscie całkowicie .w temacie gosc napisał ze wugłowe sa najwazniejsze i tak jest napisane w ksiazkach z anatomi,wiec ja na to odpowiedziałem.a procentowy rozkład znam doskonale i z mijsca i z rozbiego wiec nie musisz mnie pouczac.ja juz pare razy pisałem na tym forum ze wazny jest cała tasma miesniowa,kazde ogniwo.ale oki,niektorzy sa bardzo wyedukowani itd takze soru zeobraziłem.a to ze w bibli jest 12 razy o 4 a 20 iles o 2 to co według ciebi jest ona 2 razy waqzniejsza i 2 x wiecej sie z niej skacze??
hahaha zniszczyłes mnie,chyba ze to było iroinia to gratuluje.poza tym 2 da w ten sposob skoka ze bedzie rozbieg szybszy itd,tak samo zreszta posladki.za sam ruch koncenryczny trojgłowy łydki i czworka plus posladki troszke!(juz nie mowie o tuowiu i obreczy konzcyny gornej,bo sie skupiamy teraz na czyms innym!!)!!!!!!!!hmm a włąsnie teraz mam przed sopba skrypt z anatomii ,pozatym jutro mam exam z niej,haha!!!!!!i jakos o 2 nie ma zeby prostowałastaw skokowy i staw kolanowy,jedynie co to pomaga troszkoe prostowc w stawie biodrowym........ale moze tam jest bład w druku.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
aha i jescze jedno do pana capusa czytaj uwaznie post a p[otem sie wypowiadaj.w temacie jest wyraznie napisaqne ze 2 jest głownym miesbniem odpowiadajacym wyskok,i ja do tego sie przyczepiłem!!!!!!a jezeli twoja wiedza o anatomi i biomechanice ruchu pochodzi z "biblii skoku" to pozazdroscic tylk<załamka>!!!!!!!!tesz to czytałem i fajne jest ,ale nic poz tym,polecam kompleksowe zwieksznaie siły zaawodnika pana trzaskomy,taka polska pozycja,bardzo fajna.dla wszystkoc jumperow bardzo przydatna.pozwol;i sie patrzec na takie sprawy jak motoryka pod zupełni innym katem!!!!!!!!!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki rower wybrać?

Następny temat

Trening Jesien 2006

WHEY premium