SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyskok - dwuglowe?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
co do dwuglowych...robilem dzis pierwszy raz martwy ciag na silce...i tak mnie dwuglowe napieprzaja ze ledwo chodze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
Airness,

jesli pytasz o uginanie nog w lezeniu, to mozesz je robic jesli:
-jestes kulturysta
-jestes po kontuzji
-cholernie lubisz to cwiczenie

jesli chodzi o wyskok, to sobie odpusc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Ej pytango :

Jestem powiedzmy młody wilk bo rocznik 1990, bede chodził od srody 1 w tygodniu na siłke, i głownie chodzi mi o wyskok. Nigdy nie cwiczylem z ciezarami, dynamika i technika jest, ale juz niema z czego ciagnąc bo siły brakuje . Mam zamiar robić przysiady i ew. martwy ciąg(na dwugłowych mi zalezy) moze wstepywanie.

I tak :
1)Czy nie zaszkodzi mi to jesli mialem wczesniej problemy z kolanami ? (Na szczescie w 90% mineły)
2)Czy robic przysiad do pełna czy na 90 st. ?
3)Podczas przysiadu robić powoli aż do zejscia i potem dynamicznie w góre, czy spokojnym tempem ?
4)I czy prostowanie nóg na atlasie przekłada sie na siłe wyskoku lub wzmacniania kolana ( tzn. to co wokół kolan ) czy sobie to odpuscic ?

Rozpisalem sie troche Byłbym wdzieczny jakby ktoś odpowiedział

Zmieniony przez - Wojtkov w dniu 2006-09-22 22:01:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
moim skromnym zdaniem:

1) to zalezy, nie moge wywrozyc
2) sprobuj oba, wybierz ten, ktory ci wychodzi lepiej technicznie, w pelnym przysiadzie bedziesz musial uzywac mniejszych ciezarow
3) docelowo: jak najszybciej sie da w gore, zejscie - zalezy od ciezaru
na poczatek naucz sie techniki robiac umiarkowanym tempem
4) atlas slabo sie przeklada, odpusc sobie

pelny przysiad tez rozwija dwuglowe

zacznij spokojnie, nie wariuj, nigdy do upadku, po 2-3 powtorzenia w serii
powoli zwiekszaj obciazenia z treningu na trening, potem co drugi trening itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5701
1) co do kolan to się nie wypowiadam, jeśli to było coś poważnego to przydałyby się konsultacje u specjalisty co jakiś czas (swoją drogą co wy macie z tymi kolanami w tym wieku)
2)w fazie robienia siły optowałbym za pełnym przysiadem nawet kosztem ciężaru, tymbardziej, że jak piszesz dopiero zaczynasz przygodę z żelazem to od razu pracuj nad dobrą techniką (pełny zakres ruchu).
3)starasz się robić jak najdynamiczniej ale to wszystko zależy od ciężaru (jak robisz serie z 90% obciązenia max na karku to trudno machać jak z 50 - 75%), w Twoim przypadku nie rzucisz się raczej od razu na swoje maxy czy nawet submaxy, dobierz ciężar tak aby wykonywać powtórzenia poprawnie technicznie i machaj.
4) to ćwiczenie nie jest pomocne w budowaniu siły potrzebnej do wyskoku ale za to potrafi elegancko rozwalić kolana.

Ech i napisałem praktycznie to samo co Girjewik, muszę się nauczyć szybciej walić w tą klawiaturę

Zmieniony przez - B4L w dniu 2006-09-22 22:30:44

There are only two kinds of people in this world - players and watchers, are you ready to play?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
ja bym troche inaczej to zrobil, byc moze nie jest to najlepsze rozwiazanie, ale co mi szkodzi napisac

na poczatek moze lepiej bedzie cwiczyc z mniejszym ciezarem(dopracowanie techniki i wzmocnienie kolan zamiast duzego obciazania), tempo na poczatku tez proponowalbym spokojne. jesli celem jest sila, a nie sila dynamiczna to w niczym to nie przeszkodzi. no i cwiczac spokojnym tempem nie bedziesz kaleczyc techniki co jest najwazniejsze. przysiady raczej pelne. a prostowanie nie wiem jak sie ma do kolan, ale czasem lubie dobic miesnie i pare prostowan zrobic

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Dzięki chłopaki o to chodziło, konkretne odpowiedzi . Czujcie sie jakbyście dostali po SOGu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
to ja juz mialbym drugiego od Ciebie w tym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 262
girjewik - dzieki, wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
pełne przysiady to rozumiem do pięt? przy wiekszych obciazeniach nie moge ich robic bo czuje zbyt duze napiecie w kolanach, dlatego robie trojbojowy (tylek nieco nizej niz kolana) i dobre efekty daje przynajmniej na mnie. Troche zamieszaliscie wszyscy generalnie moj trening obecnie wyglada tak
(Wiadomo ze staram sie zachowac technike + dynamiczne wyprosty)
7 tyg

1.
Przysiad pełny - 5x3x100kg(+5kg co tydzien, w miare mozliwosci bo pod koniec bedzie ciezko)) (max 140kg)
Przysiad dynamiczny - 5x4x70kg(+5kg)+ 1x8x60kg
Hack przysiady - 3x5x70kg
Przysiad bułgarski - 2x5x20-30kg



2.
Przysiad pełny(do kostek bo przy malym ciezarze takiego napiecia nie odczuwam)(sztanga z przodu) - 5x3x60-80kg
Przysiad z 3s przytrzymaniem - 3x3x80kg(+5kg) (oczywiscie dynamiczny wyprost)
Przysiad dynamiczny - 2x8x60kg
Wykroki 3x8
Uginanie 4x8 (tutaj szukam propozycji czym zastapic)
Łydki 4xdo oporu

Obecnie zaczynam 4 tydzien, po chwilowym kryzysie juz zauwazam efekty. Do tego dochodzi 2x w tyg trening kosza, plecy i brzuch cwicze w inne dni. Co by biblia wyskoku powiedziala na temat tego programu ? bo na mnie sie sprawdza.

Druga sprawa, po ukonczeniu treningu i regeneracji zaczac kolejny program wyskoku siłowy czy wytrzymalosciowy, a moze krotki 4 tyg kulturystyczny?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki rower wybrać?

Następny temat

Trening Jesien 2006

WHEY premium