SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wtórny brak miesiączki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10764 Napisanych postów 46849 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
PUSHhard
Azalianna, ja z zajsciem w ciążę też nie miałam problemu

niestety po ostatnich wycieczkach na oddział edno skłaniam się ku diagnozie, o której pisałam, że tak mam już i bez hormonów tego nie zmienię
kurka mega dużo Dziewczyn (i to młodych) ma z tym problem, a po wizycie w szpitalu dostają rozpiskę jak koleżanka obok - masakra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 81252
Azalianna, ale widzisz, śledząc dzienniki dziewczyn wynika, że to wszystko przez ich irracjonalną dietę... Dopiero wskazówki modów wyprowadzają je na prostą i mało która musi brać na to hormony. A lekarze je wypisują, bo tak jest szybciej...
Ale dobra, ja się zamykam, bo takowych problemów nie mam, więc może się nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F Doradca
Ekspert
Szacuny 523 Napisanych postów 8163 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 140281
jeżeli chodzi o hormony to każdy przypadek jest indywidualny. niestety,niewiele Ci pomożemy opisując historię naszych braków w miesiączkach .
tu bym się zdała tylko i wyłącznie na wiedzę lekarzy, czy wiedzą o tym, że jesteś aktywna fizycznie i dietkujesz? wina tez niekoniecznie leży po stronie diety (są dziewczyny, które jedzą o wiele gorzej, a miesiączkują prawidłowo), chociaż rzeczywiście dobór makroskładników jest kiepski. Jeżeli chodzi o dietę to pamiętaj, że dieta nie oznacza drastycznego obcięcia tłuszczu. w swojej diecie masz go jednak troszeczkę za mało. to, co najbardziej rzuca się w oczy to totalny brak białka, praktycznie większość kcal pochodzi z węgli.

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..

aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 229 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10030
Każdy przypadek indywidualny, ale skoro są takie problemy to warto zacząć od najprostszego rozwiązania, czyli zmiany diety na bardziej tłustą. I tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko od razu brać się za mięcho, a w międzyczasie szukać ogarniętego lekarza. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale na dietę już tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1681
Nie miałam okresu 1,5 roku. Przez diete 1000 kcal oczywiście. Nawet efekt jojo, przez ktory moja waga wróciła do wyjściowej- nie pomógł, bo nadal jadłam bardzo mało (około 1400). Pomogło dodanie tłuszczy- piłam tran, jadłam orzechy, bardzo dużo tłustych ryb- właściwie wykluczyłam mięso jadłam ryby :) Menstruacja wróciła po kwartale, jest do dziś a to było rok temu. Pozdrawiam autorkę ciepło- nie martw się, organizm się sam naprawi tylko zacznij rozsądnie jeść :)

Niezadowolenie to pierwszy wymóg postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85711
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obliques i Martuszki nieformalne o życiu rozmówki :-)

Następny temat

DT Kessika Trening biegowy, trening siłowy i jak to pogodzić pods str 5

Zestaw 1