SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

warunki fizyczne a sw

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7620

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Zawodnik to nie przeciętny człowiek. Już Ci pisałem jak wygląda sprawa zawodników w stylach uderzanych. A już bokserów to w ogóle. Zawsze żyłuje się w dół (celowo) aby zmieścić się w niższej kategorii wagowej i być tam najsilniejszym. W mojej kategorii w tajskim (ba, walczyłem w wyższej niż powinienem bo miałem równo 81 kg) spotkałem gości takich jak ja lub niewiele niższych. Żadnych chudzinek 2 m, 80 kg.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2005-10-09 17:18:28

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
No równie dobrze Ty też mógłbyś zbić wagę o 10 kg i być w niższej kategorii jeszcze lepszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Nie, bo to osłabia i szkodzi (a w MT jest dużo walki w klinczu, w odróżnieniu od boksu)! Ciało ma swoje ograniczenia. Ani w górę ani w dół wiele nie przeskoczysz (rzadkie przypadki mają taki ustrój że ważą za dużo lub za mało przy danym wzroście i żyją, niemniej przeciętnie ludzie mają proporcjonalną masę ciała do wzrostu).

Jak przegniesz z redukcją wagi to przeciwnik Cię ZMIECIE (odwodnienie, osłabienie, problemy z sercem itp.)

Jak przegniesz w drugą stronę to może wpłynąć na kondycję, technikę itp.

EOT

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 975 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26177
"zmieścić się w niższej kategorii wagowej i być tam najsilniejszym"

Raczej najwyższym a nie najsilniejszym. Bo koleś 183 i 62kg to siły za dużo nie ma.

<--Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach-->
<-- Wyrazy uznania dla wszystkich którzy osiągnęli zamierzony cel i dla tych wszystkich którym
się nie udało -->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 272 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1249
a ja mam 2 metry i jakies 83-85 kilo cwicze na silowni i podnosze nawet duzo bo 105 kilo i teraz pytanie kto ma wieksze szanse koles szczuply i silny taki jak ja czy z 180 przy wadze 80 kilo inadczej mowiac krepy i nie cwicziacy na silce na klate powiedzmy podnoszacy jakies 68 kilo
no i na oby dwie rece ten 2 metrowy wygrywa z tym krepymn bez problemow
kto ma wieksze szanse ??
i jak to sie ma do przepychanek czy duzo role odgrywaja grube nogi ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
No właśnie mnie też to ciekawi. Sam jestem niestety jak narazie słabiutki i wiele osób(czytaj wszyscy moi kumple z siłki) są silniejsi niż ja, nawet ci co ważą o 10-20 kg mniej. Ja jak narazie swojej wagi wycisnąć jeszcze nie umiem i w innych ćwiczeniach też jestem cieniutki w porównaniu do kolegów którzy już jakiś czas ćwiczą.
_Knife_ chyba ma na myśli inny rodzaj siły, bo przecież jasne jest, że siłę statyczną lepszą ma człowiek ćwiczący na siłowni. Nierzadko sie zdarza że facet ważący 60 kg ma lepsze wyniki siłowe od faceta ważącego nawet 100 kg nie chodzącego na siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
Który zapaśnik (teoretycznie) ma większe szanse (który może być silniejszy, obaj są tak samo wyszkoleni technicznie) - 180cm i 80kg, czy 170cm i 80kg? Obaj mają mało tk. tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
Zapaśnik chyba ten niższy, przynajmniej większość zapaśników jest niska w stosunku do własnej wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
No właśnie... "Chyba"... Poczekam aż ktoś mnie upewni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
prezes3: Raczej najwyższym a nie najsilniejszym. Bo koleś 183 i 62kg to siły za dużo nie ma.
o czym ty mówisz? przecież jego przeciwnik ma porównywalnie tyle samo siły. nikt takiego chucherka nie wystawi przykładowo do walki z moim kalibrem (185/90)

" to dlatego ze krótsze rece => krótsza dźwignia => lepszy efekt "
dokładnie na odwrót. spróbuj załozyć ude-garami (klucz na rękę)krótkimi łapkami. dłuższe ręce to wieksza siła przyłozona do dźwigni, itd. juz co tym Knife pisał, zdaje się.

Xaero85: _Knife_ chyba ma na myśli inny rodzaj siły, bo przecież jasne jest, że siłę statyczną lepszą ma człowiek ćwiczący na siłowni. Nierzadko sie zdarza że facet ważący 60 kg ma lepsze wyniki siłowe od faceta ważącego nawet 100 kg nie chodzącego na siłownię.

wyniki na siłowni nie są zadnym wykładnikiem wydolności siłowej na macie/w ringu. to zupełnie inna kategoria niz my. nie ma żadnego porównania.

Spinaker: pana Boga się pytaj. jest zbyt wiele czynników, które decydują o wyniku.
i z tego powodu takie teoretyczne rozważania można potłuc o kant.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2005-10-20 21:52:19
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wywiad z Jose 'Pele' Landy (PL!)

Następny temat

wszystkie style walki

WHEY premium