SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wady taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 187
heeh
TAEKWON-DO!!!

Nie no to co wolisz ale Juras jest dobry w tym co robi dlatego go wybrano...co juz o czyms swiatczy...
Moim zdaniem TKD jest najlepsze niewarzne jakie beda te konfrontacje i ich wyniki
Na scenie taeKwon-Do Juras pokazuje klase i to jest warzne )

Pozdrawiam
Sogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tkd to akutat jedna z rzeczy ktore niecwiczylem, a chyba az tak sie organizatorzy nie posuneli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Blebleble-ciekawa wypowiedź (tylko pozazdrościć słownictwa )
"Już pisałem ze guzik mnie obchodzą Wasze klotnie"-1.to niebyła kłótnia (oczym też już ci dawno pisałem)tylko rozmowa-bo chyba to jest celem tego forum "rozmowa" i wyciąganie zniej wniosków.Ale skoro dla ciebie to była/czy jest kłótnia to widocznie każdą rozmowę tutaj powinniśmy nazwać kłótnią a skoro każdy kto się tutaj wypowiada według ciebie się kłuci z innymi to już wiem dlaczego niemożna dotrzeć dociebie żadnymi argumentami-ogólnie reasumując gratuluje podejścia do sprawy/forum.
2.Jak cię to guzik obchodzi to poco się mieszasz dotej rozmowy?
"Po prostu sprostowałem podany przez Ciebie przyklad."-jaki przykład? i niby co sprostowałeś?




Zmieniony przez - MARCEL536 w dniu 2005-04-13 17:24:09

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21
Witam!!
Chciałbym wyrazic swoja opinie co do skutecznosci Taekwon-do, zaczne od tego, ze kazda sztuka walki ma swoje plusy i minusy, a porownywanie styli nie ma sensu, tak naprawde jesli jest sie dobrym to nie wazne co cwiczysz, wazne jest to zeby podczas walki myslec i nie bac nie potencjalnego przeciwnika. Bo czasem strach bierze gore nad umiejetnosciami i wtedy zwykly dres moze nam z twarzy zrobic przeszczep:) Co z tego, ze w Taekwondo do ejst duzo pokazowych technik przeciez nikt Ci ich nei karze uzywac na ulicy, a dzieki nim cwiczysz wyskok, technike, rownowage i na pewno jest jakas satysfakcja po udanym kopnieciu. Podsumowujac Taekwondo to styl zycia, w ktorym mozna sie zakochac, ja jestem tego zywym przykladem, pozdrawiam i zycze wytrwalosci w treningach!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
coż, dziękujemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
<wzruszenie ramion>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1392
a mi do gusty przypadla tresc broniaca tkd;

o tresci cytat:
'Moim zdaniem TKD jest najlepsze niewazne jakie beda te konfrontacje i ich wyniki"

stylem boruty
<opadajaca szczeka>



tuo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Ech a mi się wydaje że największą wadą tkd dla niektórych jest jego popularność i ramiona i szczeki im opadją z bezsilności na ten fakt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Sądziłem, panowie, że zgodziliście się nie jechać po innych stylach, więc darujcie może już. Nie ma o co się czepiać. Kwestia skuteczności poszczególnych - każdy ma swoje zdanie, każdy z nas jest mniej lub bardziej zapatrzony w to, co sam robi, i uważa najczęściej (co jest zupełnie normalne), że to on właśnie ma rację, a nie inni.

Co do popularności - TKD istnieje już bardzo długo na polskim "rynku" sztuk walki, ma już swoich wielu zwolenników ("stałych klientów"), lecz pojawiają sie nowi gracze (sztuki), agresywnie walczące na tym rynku. Wielu "klientów" nowych przyciąga silnie rozwijające się np. bjj, mt, czy też km. Są też obiekty schodzące ze sceny, które niegdyś były popularne, teraz ledwo egzystują (np. niestety - box, trochę judo). To przecież normalna kolej rzeczy dziejąca się na typowym rynku (na dowlonym rynku, w zależności od udziału w nim, fazy doswiadczeń na nim, istnieją - "zagadkowe dzieci" - początek, dopiero sie pojawiły, nie wiadomo, co z nich wyrośnie, "gwiazdy" - mówi samo za siebie, lecz nie wiadomo, co z nimi będzie dalej, "dojne krowy" - ugruntowana opinia na rynku, "psy" - schyłek, tylko egzystują). Są to rzeczy dawno zauważone przez ekonomistów, i takie po prostu są zasady rynku. Opadające szczęki, wzruszanie ramionami - tego nie zmienią. Można tylko wprowadzać działania, by to zmienić. Z ekonomicznego punktu widzenie - trzeba przyciagać do siebie nowych ludzi (promocja, relkama), odbierać klientów innym (sztukom), wtedy osiągnie się cel (powiększenie udziału w rynku).
Teraz tylko sie zastanawiam, czy "rynek" sztuki walki to akurat dziedzina, w której powinno się za wszelką cenę dążyć do przejęcia całości rynku? Odbierając innym ćwiczących? Stosując przy tym cały arsenał, niekoniecznie etycznych środków? A może za dużo piwa wczoraj wypiłem i jeszcze mnie trzyma?
Pzdr. i przepr. za te wypociny.

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Jeśli chodzi o uczciwość, to trenerzy uczący różnych akrobacji powinni SZCZERZE powiedzieć kursantom, o (nie)możliwości zastosowanie tych elementów w samoobronie. I zarekomendować także inne style. A z tą walką na rynku to trzeba sobie uzmysłowić: różnice w skuteczności stylów są drastyczne, ale nie jest tak, że coś zdominuje rynek. DLACZEGO?

Bo style które są skuteczne dają wycisk kondycyjny: m.in. boks tajski, boks, kick, style chwytane etc. To nie dla każdego. I dlatego na TKD czy wielu stylach Kung-fu bywają tłumy, na tajskim garstka ludzi.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

coś do śmiechu

Następny temat

Tatami Omote!

WHEY premium