SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

w kierunku low carb - początki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
Cześć,
od kilku miesięcy podczytuję to forum. Moim celem jest redukcja. Chcę schudnąć ok. 7 kg. Od 6 tygodni stosuję zdrowszą dietę - wywaliłam białą mąkę i wszelkie słodycze. Jadłospis opieram na tym:
https://www.sfd.pl/PRZYKŁADOWY_JADŁOSPIS_DLA_KOBIETY_OD_PODSTAW.-t493530.html
Rano jajka i ok. 60g chleba razowego własnego wypieku (płatki strasznie mnie wzdymają, więc przestałam je jeść), wieczorem ser półtłusty, po zajęciach fitness - banan z kefirem, jem ryż brązowy i kaszę.
Teoretycznie powinno cos się ruszyć i powinnam zacząć chudnąć, ale tak nie jest. Po ok. 2 tygodniach straciłam jakieś 0,5 kg (pewnie woda) i tak pozostało.

Stwierdzam więc, że muszę iść w kierunku low carb i jeszcze ograniczyć węglowodany, choć obecnie jem ich o wiele mniej niż kiedyś i raczej w pierwszej poł. dnia, z wyjątkiem dni ,,fitnessowych'' (zajęcia późnym popołudniem).

Zanim jednak ułożę sobię dietę, mam kilka pytań:
1. W diecie low carb wszędzie piszą o tzw. suchej masie, a ja nie wiem, ile mam % tłuszczu. Widziałam gdzieś kiedyś jakiś prosty wzór - stosunek cm w pasie do czegoś tam, nie mogę teraz znaleźć. Widziałam link na tym forum do dokładniejszych pomiarów, ale strona z linku się nie otwiera. Znacie wzór?

2. Zapotrzebowanie - problem z wyliczeniem. Nie wiem, czy jestem ekto, czy endo, bo jestem drobnej kości, ale szybko łapię tłuszcz, więc jaką wartość mam [przyjąć w wyliczeniach?

3. Zapotrzebowanie wstępnie wychodzi mi ok. 1700 kcal - jeśli odejmę deficyt, powiedzmy 200 kcal, to zostanie 1500. Może tak być?
Problem tylko w tym, że do tej pory też jadłam tak ok. 1500 kcal i nie chudłam.

4 Nie mogę wrzucić na razie miski, bo ,,walczę z wątpliwościami związanymi z ułożeniem jej sobie :). Wrzuciłam na razie tylko wymiary.

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. I co w ogóle sądzicie o diecie low carb?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
Niedziela i poniedziałek były poza domem - miska czysta liczona na oko na 1700kcal. Jedzonko na jutro:


Płatów śledziowych nie podejrzewałabym wcześniej o taką ilość tłuszczu

Zmieniony przez - jovika w dniu 2013-04-09 22:32:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Wrzuć najpierw wypełnioną ankietę.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
Wiek :37
Waga :57
Wzrost :156
Obwód w biuście(1) :90
Obwód pod biustem :80
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):81
Obwód na wysokości pępka :84
Obwód bioder (3):97
Obwód uda w najszerszym miejscu:54
Obwód łydki :36
W którym miejscu najszybciej tyjesz :talia
W którym miejscu najszybciej chudniesz :biust, uda
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: zajęcia fitness 2xtyg./1,5godz.; pływanie 1/tyg.; joga dla początkujących - 30min. codziennie
Co lubisz jeść na śniadanie:jajka, kanapki
Co lubisz jeść na obiad :mięso, ryż warzywa
Co jako przekąskę :owoc
Co jako deser :owoce suszone, orzechy
Ograniczenia żywieniowe : płatki owsiane mnie wzdymają
Stan zdrowia:b. dobry
czy regularnie miesiączkujesz:tak
czy bierzesz tabletki hormonalne:nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
czy rodziłaś:tak
Preferowane formy aktywności fizycznej - gimnastyka, pływanie, joga
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety : byłam bardzo pulchnym dzieckiem i nastolatką. Schudłam ok. 15 kg po urodzeniu dziecka (do 51kg), co się utrzymywało ok 4 lat, potem powoli zaczęłam tyć. Diety nie było - po prostu brak czasu na jedzenie i całodzienne bieganie przy dziecku. Kiedy już miałam czas, żeby usiąść w fotelu- zaczęłam tyć :)

Czy o to chodziło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
Hej.
A nie lepiej wrzucić miskę od razu, żeby Modki mogły wyłapać ew. błędy? Bo akurat miska ma dużo do blokowania redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
Nawet nie wiem, na ile kcal ją wyliczyć i czy deficyt 200 kcal jest właściwy. Nie jestem pewna, czy zapotrzebowanie jest dobrze obliczone, bo nie wiem, jaką wartość przyjąć dla typu sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
Uzupełniłam dzisiejsze posiłki w dzienniku żywieniowym i jak, do jasnej anielki, mam to tu wkleić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
ale ja w/g tego linku już wrzuciłam miskę w dziennik. Nie mogę jej po prostu wkleić w posta. wyjątkowo niekumata jestem chyba. Jeszcze pokombinuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
http://static.potreningu.pl/gallery/2013/0402/53116_e8870353d5f3982dff8867414dfd5d1b.jpg  to adres do dzisiejszego menu. W dzienniku żywieniowym wyskoczyło mi zapotrzebowanie 2012 kcal. W/g wzoru z tego forum zapotrzebowanie wychodzi mi ok. 1700 kcal, więc deficyt byłby 200 kcal




No udało się wreszcie wkleić ten obrazek
W miskę nie wrzuciłam warzyw. Jem je do każdego posiłku. Są to głównie: papryka, cebula, pomidor, szczypior, natka, sałata, ogórek kwaszony i świeży, zielony groszek


Zmieniony przez - jovika w dniu 2013-04-02 18:55:09

Zmieniony przez - jovika w dniu 2013-04-02 18:57:18

Zmieniony przez - jovika w dniu 2013-04-02 19:04:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3334
Proszę, zerknijcie w dzisiejszą miskę. Mam dziś zajęcia fitness pomiędzy ostatnimi posiłkami, dlatego na podwieczorek i kolację nie dałam tłuszczu. W tej chwili nie robię misek w kierunku low carb, bo najpierw chcę usłyszeć Waszą opinię. Tak jadłam mniej więcej przez ostatnie tygodnie. Podejrzewam, że za dużo tu węglowodanów a za mało tłuszczu? Przez ostatni miesiąc schudłam tylko ok. o,5/o,7 kg. Cwiczenia siłowe tylko te wkomponowane w zajęcia fitness, czyli hantle połączone z układami tanecznymi i stepami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ergometr wioślarski - małe, co i jak.

Następny temat

KONKURS/ mariolka08

WHEY premium