SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening sprintu i potrzebnych miesni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8555

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
WITAM

Jako ze trenuje pilke nozna i jestem dosc szybki postanowilem zmienic sie w swojego rodzaju demona predkosci :P Nie wiem jednak jakie miesnie należy szczegolnie trenowac majac na uwage duze poprawienie wynikow na dystansach powiedzmy 60 i 100 metrow.

Moglby ktos pomoc i napisac jakie miesnie powinienem trenowac? moze ktos podrzucilby jakis trening sprinterski dla mlodych adeptow sportu (i od razu zaznaczam ze szukalem dlugo po forum, ale jak nie znalazlem treningu ktory trzeba wykonywac codziennie to jakis trening dla dziewczac). Bylbym bardzo wdzeiczny wlasnie za te miesnie ktore musze z zapalem cwiczyc jak i sam rezim treningowy ktory musialbym wykonac.

Mam nadzieje ze ktos pomoze :)

POZDRAWIAM i z gory dzieki ... :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
popros w sportach ogolnorozwojowych :)

I tak zrobilem. Dzieki za pomoc chlopaki :)

POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Za sprint odpowiada glownie dwuglowy... POszukaj informacji w sportach ogolnorozwojowych. Polecam trenowanie srintu biegnac pod gore. Naprawde daje sport efekty.
Jezeli nie znajdziesz satysfakcjonujacej odpowiedzi w tamtym dziale. To podaj swoje dane. Postaram sie pomoc

Zmieniony przez - Thiago2 w dniu 2006-10-23 21:55:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Za sprint odpowiada glownie dwuglowy... POszukaj informacji w sportach ogolnorozwojowych. Polecam trenowanie srintu biegnac pod gore. Naprawde daje sport efekty.
Jezeli nie znajdziesz satysfakcjonujacej odpowiedzi w tamtym dziale. To podaj swoje dane. Postaram sie pomoc


No wlasnie mam nawet bardzo dogodne miejsce do cwiczenia sprintow pod gorke. Moze nie jest to jakas 90 stopni :P ale pochylosc widac :)

Wlasnie zabieram sie za szukanie po sportach ogolnorozwojowych. Jakby co to mam nadzieje ze moge na Ciebie liczyc w razie niepowodzen :)

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
No i o to chodzi-szukaj. Sprobuj sobie potrenowac biegi pod ta gorke. Gwarantuje, ze poczujesz duuuuuuuuuuuuuuze efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Hmm, tylko wiesz. Naczytalem sie cholera ze regeneracja miesni i wogole. Widocznie jakis porzadny plan trzeba miec a ja nie czuje sie kompetentny do stworzenia sobie takowego. Do tego dochodzi to ze wkoncu pilkarzem jestem i musze pracowac nad technika szczegolnie wiec w tygodniu na cwiczenie predkosci moglbym poswiecac okolo 3 dni.

I co do tych miesni dwouglowych to znalazlem na forum w tym atlasie jakie cwiczenia wykonywac ale u mnie to odpada bo wogole nie mam takich przyzadow. Moglbys jakos pomoc z tym zeby wykonywac jakies cwiczenia ktore pomogyby mi rozwijac te miesnie, a nie potrzebneby byly zadne przyzady rodem z silowni ?

Pozatym jezeli mialbys czas i ochote to pomogbys mi w stworzeniu planu na szybkosc wlasnie na okres tych trzech dni w tygodniu? I do sprintu nie potrzeba rozwijac porzadnie miesni czworoglowych ? bo akurat przysiady ze sztanga to dobre by bylo bo mam akurat w domu i moglbym wykonywac :)

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Trenujesz w klubie czy amatorsko? Wiek, cwiczysz w ogole na silowni? Napisz podstawowe dane o sobie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Trenujesz w klubie czy amatorsko? Wiek, cwiczysz w ogole na silowni? Napisz podstawowe dane o sobie! Jakim sprzetem dysponujesz?
https://www.sfd.pl/temat49077/
https://www.sfd.pl/temat135904/
https://www.sfd.pl/temat63422/
https://www.sfd.pl/temat9746/

Zmieniony przez - Thiago2 w dniu 2006-10-23 22:14:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Moim celem na przyszlosc jest zostanie zawodowcem, ale majac 16 lat, poki co zaczynam w piatoligowym klubie seniorskim (na poczatek powinno wystarczyc).

No jak juz wspomnialem mam 16 lat, chyba tym ektomorfikiem jestem bo wiadomo, chudy :P hmm... przy wzroscie 179 mam 65 kg wagi, no na 60 metrow mam okolo 7,8 (i bardzo niezadowolony jestem z takich rezultatow). Co tam jeszcze ... na silowni wogole nie cwicze, ewentualnie w domu moglbym zaczac na nogi jakies wspiecia na palcach, pietach, przysiady ze sztanga. To chyba na tyle by bylo jezeli chodzi o mnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Ile razy w tygodniu masz trening?! Ewentualnie ile meczy rozgrywacie w tygodniu? Ile masz obciazenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Ile razy w tygodniu masz trening?! Ewentualnie ile meczy rozgrywacie w tygodniu? Ile masz obciazenia?

Hmm no sutuacja przedstawia sie tak ze mam dwa treningi w klubie tygodniowo plus teraz mecz w niedziele od keidy gram w seniorach. Treningi mam w srode, piatek, mecz niedziela.

Trenowac szybkosc moglbym w sobote, poniedzialek i srode bo akurat mam w te dni albo wolne albo szkole na popoludniu wiec co szkodzi wstac o osmej rano i do lasu smignąć :)

A co do tej sztangi to raczej taka wlasnej roboty i mam tam na niej co kolo 40 kg .. chyba dokladnie z 37 wiec na poczatek pewnie by wystarczylo, a nawet jestem tego pewnien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
dwuglowe swoja droga, ale brzuch! to jest miesien sprinterow i ogolnie ludzi biegajacych. Cwicz silowo raczej, czyli unoszenie nog w zwisie, sklony na lawce skosnej. Oczywiscie wszelkie rodzaje skipow. Barki tez ladnie pracuje przy biegu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy

Następny temat

Trening z rana

WHEY premium