SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na szybki wzrost mięśni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1720
Serie ze zmniejszonym obciążeniem - trening aż do upadłego.

Serie ze zmniejszonym obciążeniem jest to bardzo trudny rodzaj treningu niezwykle, wyczerpujący skierowany głównie dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Technika ta jest w miarę prosta: wykonujemy z danym ciężarem maksymalną liczbę powtórzeń, po czym redukujemy ciężar i kontynuujemy serię. Redukcję ciężaru możemy powtórzyć, gdy kolejny raz wykonamy maksymalną liczbę powtórzeń.

Serie ze zmniejszanym obciążeniem mogą więc być pojedyncze ( jedna redukcja) lub podwójne ( dwie redukcje) lub potrójne.
Teoretycznie, między tymi fazami serii nie powinno być żadnych przerw odpoczynkowych, ale w praktyce trudno uniknąć 10 - 15sekund przerwy.

Trening ten można zastosować gdy mamy jakąś część ciała słabo rozwiniętą i możemy trenować w ten sposób zaraz na początku treningu gdy mamy największą siłę i energię ( zasada priorytetu treningowego).

Przykład treningu interwałowego:

Jeśli zwykle ćwiczymy z ciężarem 140 kg.

Rozgrzewka
1 seria - 80 kg maks. ilość powt.

2 seria - 100 kg maks. ilość powtórzeń, po czym redukujemy ciężar o 20 kg i wyk. maksymalną ilość powtórzeń z ciężarem 80 kg.

3 seria - 120 kg maks. ilość powtórzeń, po czym redukujemy ciężar o 30 kg i wyk. maksymalną ilość powtórzeń z ciężarem 90 kg.

4 seria - 140 kg maks. ilość powtórzeń, po czym redukujemy ciężar o 40 kg, potem o 50 kg i wyk maksymalną ilość powtórzeń najpierw z ciężarem 100 kg a potem z ciężarem 90 kg.

Ciężar jaki powinniśmy zwykle schodzić w dół to ok 25% - 30%.

Wykonując tego typu trening należy uważać, aby się nie przetrenować z tego względu jest on stosowany przez krótki czas.
Trening zdaje doskonale egzamin wtedy gdy mamy zastój i chcemy dać swoim mięśniom więcej bodźców do wzrostu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
A to nie jest czasem metoda Weidera? Weider też mówił o metodzie gdzie zaczynamy od dużego ciężaru i robimy tyle ile damy radę, jak już nie dajemy to kumple zdejmują nam krążki(to jest ważne żeby było szybko) i jedziemy dalej ile wytrzymamy, jak nie możemy to znowu zdejmują krążki itd. aż do gryfu samego prawie Ponoć cycki rosną jak posrane po tym, ale nie próbowałem nigdy, na barki też można to chyba zastosować, ostatecznie na plecy w wiosłowaniu sztangą, ale nie wiem czy zalecane jest coś takiego.

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2008-10-15 19:14:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 384 Napisanych postów 37476 Wiek 3 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 126440
...metoda jest o tyle dobra co "niebezpieczna" trzeba naprawde dużego doświadczenia aby sie nia właściwie posługiwać, nie można jej stosowac zbyt czesto bo jest b. intensywna.

przez dość krótki okres- kilka treningów pod rzad lub co jakis czas jeden trenng mozna wykonywac ta metodą, a i wtedy gdy wiele już zawodzi, czyli wlaściwie po kilku latach dobrego, przemyslanego treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłę

Następny temat

Co z tym treningiem

WHEY premium