SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na worku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 874
Prosze zobaczcie migawki z worka, nie jestem jakis pro, wiec kazde opinie beda dobre :)



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2053
ale no właśnie jak mówisz na worku sam możesz poćwiczyć ma razie. a jak znajdziesz kogoś żebyś nim poćwiczył to wtedy przerwiesz treningi na worku a będziesz trenował na worku . Powodzonka na treningach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1309
kopnięć nie bd oceniał bo nie znam się ale jeżeli chodzi o boks to bardzo ładnie, nie przyglądałem się za bardzo ale zauważyłem że po serii gdy odchodzisz od worka to najpierw dostawiasz przednią nogę a potem dopiero odstawiasz tylnią a powinno być na odwrót. Drugie to jak waliłeś lewy po uniku rotacyjnym, skracaj dystans już podczas samego uniku przenosząc lekko lewą nogę do przodu zamiast tak doskakiwać, wydaje mi się to stabilniejsze wtedy. Pozatym nie musisz chodzić tylko w przód i w tył, chodź na boki dużo. Jeszcze jedna rzecz, tu mogę się mylić ale wydaje mi się że masz zbyt frontalną pozycje, no a jak już przy pozycji jestem to staraj się podczas pracy nie łączyć tych nóg bo wejdzie Ci to w nawyk a jak ktoś to zauważy to z łatwością Cię przewróci bądź wytrąci z równowagi, wiadomo worek Cię nie znokautuje (chociaż nie takie talenty już widziałem :D) ale trzeba pracować nad nawykami. Ogólnie bardzo dobrze, powodzenia w treningach i mam nadzieje że pomogłem :)

Zmieniony przez - Qoło w dniu 2013-05-09 09:01:09

Zmieniony przez - Qoło w dniu 2013-05-09 09:01:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Jak wyżej technicznie naprawdę ładnie ;) trochę mało dynamiki ale rozumiem, że to na potrzeby filmiku gdzie chciałeś skupić uwagę na technice :) Generalnie to uderzasz trochę podobnie do Mnie ;P Kolega słusznie zauważył, że wykroczną się cofasz a zakroczną do przodu, ja od siebie dorzucę, że prawą zostawiasz w tyle przy niektórych kombinacjach czyli serię zaczynasz wykrokiem ale już dokroku brak.

Teraz kopnięcia: Też brakuje dynamiki ale że to filmik techniczny to sobie odpuszczę ten element :) Zaś brakuje mi mocniejszego wkręcenia biodra. W niektórych przypadkach powinieneś kopać z góry. Po kopnięciach trochę tracisz równowagę. Coś tam widać, że na palcach kopiesz ale przez te buty słabo i najważniejsze zdarza Ci się po kopnięciu opuścić gardę. Aaaa i bym zapomniał bardziej machaj łapami w celu nabrania lepszej rotacji i obrony.

A frontalnej pozycji bym się nie czepiał bo nawet dobrze jest. Rouciak nie trenuje typowo boksu ale K-1 i MMA więc pozycja dostosowana do tych stylów.


Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2013-05-09 09:17:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1309
Tak właśnie myślałem że wprowadzę w błąd przez moje bokserskie nawyki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Czemu od razu błąd? Da się spokojnie walczyć w pozycji typowej bokserskiej ale łatwiej trzymać kontrolę nad wszystkim gdy się ma pozycję frontalną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 874
Zgadzam sie z Qolo, trener mnie gania za pozycje, w sumie udalo mi sie nawet oberwac w watrobe z obrotowki :) gdybym byl bardziej skrecony to by przeszlo, dziekuje za odpowiedzi, popoprawiam i zrobie nowy filmik, zobaczymy co wyjdzie, a co to kopniec to sam nie jestem za dobry bo dopiero zaczynam kopac, :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Nie wiem czy dobrze to jest czy zle ale czy przy pierwszym ciosie jak walisz lewy prosty to ta stopa nie powinna sie obracac tylko byc ze tak powiem sztywno na ziemi, chodzi mi o to zeby jej tak nie skrecac jak przy prawym prostym. mnie tak np. Trener w boksie uczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
Przy prostych wlasnie stopy nie powinny sie skrecac jak u ciebie tzw "twist". Powinna sie tylko podnosic lekko pieta. A skrecac powinno sie mocno biodro.
A przy kopnieciach musisz bardziej wypychac biodro w przod i skrecac sie mocniej tułowiem. Staraj sie zeby przy kopnieciach reka z przodu nie opadala za noge tylko byla mniej wiecej na wysokosci twojej twarzy. Uniemozliwi to kontre przeciwnika.

Zmieniony przez - gajesII w dniu 2013-05-09 11:01:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568




A tu macie kickera





Dobrze się Rouciak skręca! Nie pyerdolić głupot
... chodzi mi o ciosy proste

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2013-05-09 11:31:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
W boksie moze i sie skreca ale w sportach kopanych nie, bo nie mozna wyprowadzic po akcji bokserskiej kopniecia. w tym 2 filmiku widac ze podnosi tylko piete wiec nie wiem po co go wrzuciles argumentujac swoja teze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 874
ja osobiscie sie bede skrecal, tak mnie uczono, a tu kopniecia,

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania do treningów Muay Thai dieta + plan treningowy

Następny temat

podciąganie na linie pod bjj

WHEY premium