SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na masę - po pewnym czasie brak efektów - prośba o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2519

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

23 lata

Waga

81 kg

Wzrost

178 cm

Cel treningowy

masa mięsniowa

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

tylko trening na siłowni

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

profesjonalna siłownia

Dieta

nie w pełnym stopniu

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

gainer PVL mutant mass

Ostatnio przerabiany plan

osobiście ułożony na masę

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie prowadze pomiarów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Witaj! Podstawa dobrych wyników w zwiększaniu masy mięśniowej to odpowiednia dieta! Należy o tym zawsze pamiętać, gdyż bez tego nie ma postępów, szczególnie gdy ćwiczysz już jakiś czas! Jeśli chodzi o trening proponuje podzielic tydzien na 4 dni treningowe - w ten sposób będziesz miał szansę odpowiednio stymulować każdą grupę mięśniową poświęcając jej odpowiednio dużo uwagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2498
ok dzieki za info. tylko na początek chciałem stworzyć dobry plan treningowy a potem martwić się dietą. Trening zamierzam wykonywać co drugi dzień dlatego czasem wyjdzie 4 dni w tygodniu a czasem 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
kosior
wczoraj ćwiczyłem tym planem który "ułożyłem" i musze przyznać że nie da się trenować systemem 3x15. lepiej było by stosować metodę 15,13, 11 np z widełkami np 1. nogi po przysiadach i po martwym ciągu czuje do tej pory. dlatego nie wiem czy przysiady a zaraz potem martwy ciąg i poźniej wiosłowanie też z ugiętymi nogami to dobry pomysł :/

Po pierwsze w planie nie ma MC!!! Jest RDL, to spora różnica w pracy nóg.
Dwa zaniedbywałeś nogi do tej pory to się nie dziw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
1. w planie nie ma mc, jest rdl - to spora różnica.masz robić rumuński martwy ciąg po siadzie.
2. do każdego ćwiczenia masz 3 serie rozgrzewkowe(gryf,50% ciężaru docelowego, 75cd), później jedna seria właściwa/robocza z ciężarem docelowym czyli na 100%. jak zaczynasz dobierz ciężar tak abyś był w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia/serie. zacznij od niskich zakresów,zacznij od samego gryfu jeśli trzeba i sukcesywnie zwiększa.
3. ćwiczysz 3 x tydzień. przynajmniej jeden dzien przerwy między sesjami,ale robisz je 3 razy w tygodniu nie więcej. potrzebny jest czas na regeneracje/odpoczynek.
4. bez jedzenia nic nie wyjdzie,zaczynasz ćwiczyc - okej, ale musisz ogarnać tematy żywieniowe, zajrzyj do działu odżywianie jest wszystko co potrzeba.
5. nie robisz 6wajdera i tego typu gówien, są inne ćwiczenia na brzuch,nie znasz ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
napisze jak bym to widzial najpierw na 4 dni

poniedzialek - klatka, bicepsy
wyciskanie na skosie - hantle, sztanga (do wyboru)
wyciskanie ławka pozioma - hantle lub sztanga (do wyboru - może byc inne niż w pierwszym ćw)kolejne 2 ćw zrob sobie jakies cwiczenia izolowane np rozpiętki, krzyżowanie linek , butterfly itp - mogą byc z wiekszą ilością powtórzen niz proponowana przez Ciebie
bicepsy zrób 3 ćw po 3 serie, np
uginanie z hantlami z rotacją stojąc
uginanie ze sztangą na modlitewniku
uginanie młotkowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2498
ok no fakt RDL różni się znacząco - mój błąd. tylko do tej pory nie wiem ile tych powtórzeń mam robić????? czy stała ilość 15 ale ze mniennym cięzarem czy zmienny cięzar ale inne ilości? dlatego w tym temacie chodzi mi tylko o trening. jeśli chodzi o diety itd to przejrze inne działy i tematy. tu chce sie skupić na jednym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
bm_pl
2. do każdego ćwiczenia masz 3 serie rozgrzewkowe(gryf,50% ciężaru docelowego, 75cd), później jedna seria właściwa/robocza z ciężarem docelowym czyli na 100%. jak zaczynasz dobierz ciężar tak abyś był w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia/serie. zacznij od niskich zakresów,zacznij od samego gryfu jeśli trzeba i sukcesywnie zwiększa.

cała filozofia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2498
to czaje tylko..... razy ile powtórzeń to ma być? tylko to chce wiedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
wtorek - nogi
prostowanie podudzi siedząc na maszynie
przysiady ze sztagą na karku
wypychanie suwnicy nogami
uginanie podudzi leżąc na maszynie
m ciąg na prostych nogach
wspięcia na palce siedząc
wspięcia na palce stojąc

sroda - wolne

czwartek - barki, tricepsy
wyciskanie hantli siedząc
podciąganie sztahgi wzdłuz tulowia w szerokim chwycie (bardziej angazuje akton boczny)
wznosy hantli bokiem
wznosy hantli w opadzie
tricepsy
ściaganie linki Gornej
wyciskanie w wąskim chwycie
wyciskanie francuskie

piatek - grzbiet
ściaganie drązka szerokim nachwytem do klp
ściąganie na Hammer strenght
ściaganie rączek dolnych
wiosłowanie - hantle lub sztanga
m ciąg
szrugsy z hantlami lub sztahgą

sobota, niedziela wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
jesli chodzi o podstawowe cw to wykonuj je w zakresie 12-6 powtorzen starajac sie caly czas stopniowo i pomalu zwiekszac obciazenie
cwiczenia izolowane mozesz zmieniac co tydzien lub 2 i robic nieco wiecej powt np do 15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pietrusinski.P-> w domu też można

Następny temat

Armwrestling Chłopek z pola a kulturysta?!

WHEY premium