SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening do oceny(ogólne uwagi)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1680
Hej,z tym sportem mam do czynienia od ok.6 lat.Przez większość tego czasu ćwiczyłęm z góry opisanymi planami treningowyymi i dość powoli mi szło.(64 do 90 kg - jadłem nie wnikając 4 - 5 worków ryżu dziennie i do każdego pierś lub tunczyk albo kostka sera - na noc białko - więc dieta była choć bez ważenia)
Potem miałem najgorsze dwa lata - najpierw ospa - potem - pół roku anginy z operacją i potem przepuklina.efekt - 66kg masy - porażka - od pół roku się pozbierałem do 70 kg - mam wagę i "uczę" się diety właściwej dla mnie.
Jak ćwiczę - wymyśliłem sobie na podstawie doświadczenia takie założenia:
-nie mogę (i już nie chcę) ćwiczyć typowo na siłę - więc okres "na siłę" odpada (kiedyś ćwiczyłem 4 razy w tygodniu co pół roku zwiększając treningi pod względem intensywności - najmniejszy cykl to 2 tygodnie różnych treningów i w kółko - pote koolejne dwutygodniówki itd. - ostatnie dwutygodniówki przypominały cykle typowo na siłe - martwe do 1,2 powt. itp.)

-rzadko robiłem luźne treningi i pewnie dlatego tak powoli mi szło - uważam to za błąd

-teraz mam taki ogólny system - 6,7 tygodni treningu na masę - 2 dni treningu - 1 dzień przerwy - 2 dni tr. - 1 dzień przerwy itd.
czyli każda partia wychodzi co 6 dni
następnie mam 1 lub 2 tygodnie bardzo lekkie - co drug dzień wszystkie partie po 3 serie 15 powt. lub obwody
i znowu wchodzę w ciężkie 6,7 tygodni

-jeśli chodzi o ilość serii w treningu na mase:
ok.9 serii na duże partie w 3 ćwiczeniach (plecy - do 12 serii przy 4 ćwiczeniach ale rzadko;nie wliczam dolnego odcinka pleców - tu osobno 4 serie martwego lub alternaywne ćwiczenia; barki - 9 serii na całe lub przód i boczne - nie wliczam tylnych aktonów,które robię z plecami 3,4 serie - najczęściej hantle)
ok.5,6 serii w 2 ćwiczeniach na małe

-liczba powtórzeń to między 10-8 rzadko do 6

-podział na grupy:
A-klatka,biceps,brzuch
B-uda(9serii na czwórki i 3,4 na dwójki-dwójki traktuję jak lędźwiowy - nie wliczam w założone 9 serii bo myśle,że dla pleców lub czwórek 6 serii to za mało)łydka(4-6 serii w 1 lub 2 ćwiczeniach-tu 12-20 powt.)przedramie(po 2 serie maks przy każdym koncie - minimum 2 podchwyt i 2 nachwyt)


dzień przerwy

C-barki,triceps,brzuch
D-plecy,przedramie

-jeśli chodzi o dobór ćwiczeń to kieruję się zasadą "instynktu" czy nazwijmy to jakkolwiek - idąc na trening wiem tylko jakie partie robię i jaką metodą - ćwiczenia - jak czuję podczas treningu - wyznacznikiem jest pompa mięśniowa i uderzenie w mięsień pod kilkoma różnymi kątami

-zwiększanie intensywności - różne metody - np.progresja ciężaru,dodatkowe spinanie mięśni w końcowej fazie ruchu,system 15 - 10 ,8 - 6 powt. w jednym ćwiczeniu,od czasu do czaasu jakaś seria łączona itp.

Moje wątpliwości dotyczą tego "losowego"podejścia - braku zaplanowania konkretnych ćwiczeń.

Proszę o komentarze dzieki.. pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
jak dla mnie podejscie jak najbardziej sluszne
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
fajne podejscie, tylko przy takim instynktowym treningu sa dwa problemy:

- ciezko sledzic postepy silowe - dla mnie sila nie jest celem, ale jest jednym z wyznacznikow, czy trening przynosi efekty, czy sie nie przetrenowuje, itp. - no ale to akurat w sumie maly problem, sa inne metody oceny efektow,

- ciezko dobrac obciazenie w cwiczeniu, ktorego sie juz dlugo nie robilo, albo ktore robi sie w innej kolejnosci niz wczesniej (bo inny ciezar bedzie uzyty jesli robimy uginanie ze sztanga na biceps jako pierwsze cwiczenie w danym dniu, a inny jesli to siodme cwiczenie po czterech na plecy i dwoch na biceps).
tu chyba jedynym wyjsciem jest progresja, no nie?

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1680
zgadzam się,że łatwo nie trafić z ciężarem...czasami pierwsza seria danego ćwiczenia staje się albo rozgrzewkową albo stosuję wtedy metodę 15,10,8,6 powtórzeń czyli pobudzenie mięśnia pod różnym kątem ze względu na włókna mięsniowe...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Warto wlaczyc do masowki?

Następny temat

plecy

WHEY premium