SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

P....one łopatki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Drogie Panie i Panowie,
jakie cwiczenia wykonywac by "ukryc" lopatki ?
z pozdrowieniami
Rademenes
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 2295 Napisanych postów 5807 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 218361
Więc mamy przyczynę

A skoro dieta jest to nawet nie zauważysz jak szybko "zakryjesz" łopatki.

POZDRO
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1610 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 17189
O lpoatkach bylo juz dosyc duzo na forum wiec sprawdz w archiwum :)

"Trening czyni mistrza"

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki berry
z pozdrowieniami
tomek
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tez mam problem z tymi p......ymi łopatkami gdybyś cos o nich znalazł to bardzo bym prosił o ich przysłanie (mmm@kulturystyka.pl) z góry dzięki !!!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 607
tez zaciekawil mnie ten problem i postanowilem przeszukac archiwa i mimo szczerych checi nic nie znalazlem - wiec jesli mozecie to napiszcie jakie cwiczenia sa najodpowiedniejsze w tym przypadku
z pozdrowieanimi
stefan
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 37791
ale na czym polega problem? na niedostatecznym umięśnieniu, czy na wystawaniu łopatek?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 7738
W opadzie trzymasz sztangielki w wyprostowanych rękach. Prowadzisz wyprostowane ramiona do tyłu (przy miednicy) i w górę. To ćwiczenie korygujące ten problem i już kiedyś o nim pisałem.

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Macciej - jedno wynika z drugiego - wystaja bo mam tam raczej niewiele miesni (choc najszerszy jest ok) - chodzi mi o cwiczenia na miesni okololopatkowe
Dzieki Konio za rade - sprawdze jutro na treningu
z pozdrowieniami
Rademenes
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Zobacz post : "ściąganie drążka za kark"


Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 37791
poroponuje cwiczenie z unoszeniem sztangielek w opadzie zarowno tylem jak i bokiem, podciąganie na drążku do karku i rozciąganie klatki piersiowej. Wystające łopatki są zazwyczaj efektem zbyt silnie rozwiniętych mięśni klatki w stosuknu do pleców. W związku z tym powstają lekkie przykurcze, barki wysuwają się do przodu a łopatki wychodzą na wierzch

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Dobra Panowie więc może znowu mały wykładzik

Łopatki nie będą wystawać z powodu zbyt silnie rozwiniętych mięśni klatki piersiowej, bo te nie mają wpływu na osłonę mięśniową łopatek - logiczne.
Łopatki wystają, gdyż mięśnie które je powinny okrywać oraz rozdzielać ( pomiędzy łopatkami jest akurat czworoboczny ) są niedorozwinięte.
Garbienie się to właśnie efekt zbyt słabych mięśni pleców szczególnie w odcinku górnym i środkowym. Co w zwiażku z tym robić ?
Ćwiczyć te właśnie mięśnie, ale nie odwalić 3 srie wyciągu tylko zrobić to naprawdę z sercem.
Najczęściej spotykany trening u osób które mają odstające łopatki to np.
Klata i plecy.
Klata : ławka plaska, skosna, rozpiętki, buterfly. A teraz plecy - co robimy ? wyciąg górny i dolny i do domu. I czemu się tu dziwić że nie rosna plecy, albo rosną tylko niektóre partie ?

Potrzeba też troszkę wiedzy o działaniu ćwiczeń na poszczególne partie ćwiczonych mięśni. W przypadku pleców kompletny zestaw wygląda następująco.
Ławka rzymska, wyciąg do karku, wiosłowanie sztangą lub,
Martwy ciąg, podciąganie w wąskim uchwycie, wyciąg poziomy podchwytem lub,
Martwy ciąg, wiosłowanie sztangielką, ściąganie drążka do klatki na wyciągu pionowym.

Generalnie ćwiczenia na :

Dolne partie pleców
- martwy ciąg, skłony ze sztangą, rzymska ławka, martwy ciąg na wyciągu poziomym

Środkowe partie pleców - ściąganie wyciągu do karku, do klatki chwytem neutralnym szeroko, wiosłowanie sztangielką w opadzie, oraz wiosłowanie sztangą w opadzie ( tu należy mocno spinać łopatki w górnym zakresie ruchu)

Zewnętrzne partie pleców (najszersze) wiosłowanie sztanga w opadzie podchwytem wasko, wyciag pionowy wasko, wiosłowanie na wyciągu ( uchwyt MUSI iść jak najniżej, ponieważ im wyżej tym bardziej pracują czworoboczne)
( obłe ) wiosłowanie sztangą nadchwytem szeroko, ściąganie wyciągu do klatki szeroko, podciąganie na drążku.

Jeżeli chcesz zabudować lukę między łopatkami wybierz dwa ćwiczenia na środkowąść pleców, oraz po jednym na pozostałe, pamiętając by ćwiczyć je tak intensywnie jak klatę czy bicepsy. Tu też można ustalać rekordy - jednak z zachowaniem szczególnej dokładności jeżeli chodzi o technikę.


Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szerokie bary

Następny temat

Mam trening od Samana!!!

electro
Polecane artykuły