SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szybkie pytanie o laktoze i produkty mleczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37710
Czy w jogurty i inne produkty mleczne zawieraja laktoze?
Wg mnie tak ale pytam mądrzejszych od siebie zeby miec pewnosc..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Produkty mleczne fermentowane mają małą ilość laktozy, mniej niż mleko i jest już ona częściowo rozłożona przez bakterie mleczne.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37710
Dzięki za odpowiedź.. SoG..
A reszta weglowodanow w tych produktach? Np jogurt-na opakowaniu mozna wyczytac ze zawiera 15g weglowodanoów? Skoro część to laktoza, co z pozostałą częścią - jaki ma IG? Jak duża część(chociaż mniej więcej) to laktoza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2148 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13514
czesto na opakowaniach pisze 10wegli w tym np 4g laktozy. to nie sa zadne dane popatrz na sklepowych pulkach a na jakoms produkcie danego typu znjdziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Mleko ma ok 5g laktozy, jogurt, kefir 2-4g. wszystkich węgli też do ok 5g. Większa ilość węgli jest w produktach mlecznych owocowych i będą to glukoza, fruktoza lub najprawdopodobniej sacharoza (zwykły cukier).

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Jogurty maja duzo zwyklego cukru, jak juz to do kanapek mozna pic kefir ktory tez ma laktoze ale ma tez zywe kultury, ale wogole ta laktoza to kwestia indywidualna, np u mnie jest ok

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37710
Dzieki za odpowiedzi..
Umocniliscie mnie w przekonaniu ze jogurty to nic ciekawego(troche bialka, laktoza, sacharoza i inne nienajzdrowsze cukry+troche tluszczow nasyconych).
Dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
johny są też jogurty/kefiry/maślanki naturalne a w nich akurat nie ma cukru

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
po drugie jest to zdrowy składnik naszej diety , dobrze na jelita działa

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4659
Czy istnieje zaleznosc miedzy spozywaniem produktow mlecznych a wysokim poziomem prolaktyny, czy majac tzw hyperprolaktynemie nalezy ograniczyc nabial?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37710
Racja Rothen..
W takim razie wegle z kefirow i jogurtow naturalnych to tylko i wylacznie laktoza? Wybaczcie ze taki upierdliwy jetsem z tymi pytaniami ale to dla mnie dosc ciekawe i wazne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

owsianka, makoaron i ryż

Następny temat

Czym się zapchać?

WHEY premium