SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szukam paru odpowiedzi i ruszam na siłownię

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1294

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21lat

Waga

77kg

Wzrost

182cm

Cel treningowy

dobra sylwetka

Staż treningowy na siłowni

-

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

profesjonalna siłownia

Dieta

bez słodyczy, fast foddów

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 98
Witam. Otóż po około rocznej przerwie chcę zacząć i to tak konkretnie przygodę z siłownią. Mam 182cm wzrostu i ważę 77kg, całe ciało jest okej, żadnych boków, rozstępów, ale za to na dolnych partiach brzucha jest najwięcej fetu który wystaję do przodu. Brak tylko mięśni. Chciałbym się Was poradzić o parę rzeczy. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Na siłownię będę chodził około godziny 10.
1. Czy jak wstanę to na czczo opłaca mi się np biegnąć pół godziny ? Czy przy mojej wadze takie aeroby są potrzebne ?
2. Kumpel który ćwiczy już około 3lat twierdzi, że w pierwsze 3 miesiące widać największe zmiany, potem na kolejne trzeba czekać miesiącami, latami. Faktycznie warto się dotyrać przez te pierwsze 3miechy?
3. Nie będę jakoś szczegółowo pilnował michy, ale będę unikać ff, słodyczy i jedzenia po 20.
4. Ile razy w tygodniu powinienem ćwiczyć ?
5. Czy poza treningami na siłowni w domu powinienem robić jakieś brzuszki, pompki, przysiady ?
6. Jak z odżywkami, białkiem itd? Warto brać już od pierwszych treningów, czy zaczekać ten miesiąc, dwa ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
1. Moim zdanie aero nie potrzebne zbilansowana dieta bilans na 0 na początek i samo zacznie znikać przy dobrym treningu siłowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
1. Moim zdanie aero nie potrzebne zbilansowana dieta bilans na 0 na początek i samo zacznie znikać przy dobrym treningu siłowym.
2. Jak się dotyrasz to dopiero będziesz długo czekał na kolejne efekty ;] kulturystyka to nie sport gdzie coś się robi z dnia na dzień, rośniesz cały czas przy odpowiednim treningu i diecie można naprawdę wiele zdziałać powoli z z głową na forum był gdzieś art ,,pierwszy rok treningów" czy jakoś tak znajdź to sobie jak chcesz i tam jakiś użytkownik ładnie rozpisał co i jak przez pierwszy rok robić.
3. Na początek dobre i to ale z czasem jak Ci bd zależało na efektach dieta bd musiała być lepsza bo właśnie dieta to tu 70% sukcesu.
4. 3 na początek napewno wystarczy
5. Nie jak trening jest ok
6. Nie masz diety to po co ci suple skoro to one są uzupełnieniami diety której ty nie masz więc co kupisz? ;]



Mam nadzieje że na wszystko napisałem zrozumiale i dobrze, jak źle to niech mnie ktoś poprawi ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 98
kombinuję, czy by nie zacząć od tego planu [2etap]
Tu wprowadź tekst linku...

w tym właśnie 2-im etapie te trzy ćwiczenia tylko 3 razy w tygodniu, nie można więcej ? i jak to wygląda co drugi dzień czy jak ? pomiędzy dniami na siłowni można pykać brzuski itp ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
3 razy na pewno wystarczy jak wracać bd lepsze efekty niż byś częściej robił, co do brzucha tam pisze autor że nie ma sensu bo przy każdym ćwiczeniu Ci brzuch pracuje więc nie ma sensu go dodatkowo obciążać. U mnie jeden ćwiczy właśnie tj jest tam opisane tylko pierwszy etap bo ćwiczył 2 lata rok przerwy teraz wraca i co trening ew co 2 dorzuca na sztangę a i masa idzie ładnie więc trzymaj się właśnie tego a będzie dobrze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 98
TAK WIĘC AKTUALIZUJE:

poniedziałek:
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg

Wszędzie 4/5seri po 12/15 powtórzeń.

wtorek:
wolne

środa:
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg

Wszędzie 4/5seri po 12/15 powtórzeń.

czwartek:
wolne

piątek:
tu wpakować ostatni trening i sobota niedziela regeneracja ?

sobota:
tu wpakować i zrobić sobie czwartek piątek wolny ?

niedziela:
wolne

Parę pytań:
1. Co gdybym chciał ćwiczyć np. 4 razy w tygodniu?
2. Czy w dni treningowe biegać rano na czczo? Czy lepiej w dni wolne?
3. Pompki, brzuszki bo lubię je robić w dni treningowe wieczorem w domu czy w dni wolne ?
4. Od jakich mniej więcej ciężarów zaczyna się MC ?








Zmieniony przez - 4tr3n w dniu 2013-05-30 18:00:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Plan wykonuj 3x w tygodniu-pn/śr/pt.

Co do samych pytań:

1. 3 razy maks

2. A po co chcesz biegać?

3. Wcale

4. Skąd mamy to wiedzieć?Sprawdź.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 98
A jeżeli mógłbym się jeszcze dowiedzieć, bo strasznie nurtuje mnie to pytanie. Faktycznie tym planem dotyram sobie biceps, triceps, klatke i nogi tak samo jakbym np rozdzielił to na poszczególne partie w poszczególne dni ? Typu poniedziałek: nogi i plecy środa:triceps i klata a piątek: biceps i brzuch. Napisałem typu bo wiem, że pomieszałem te połączenia partii mięśni : )

EDIT, PÓKI NIKT JESZCZE NIE ODPISAŁ.
Czy oby na pewno nie muszę robić aerobów? I czy moja sylwetka widniejąca na zdjęciu numer 4 jest normalna ? Chodzi o kręgosłup.
1. przód


2. tył


3. bok z oponką


4. bok z oponką i dziwnym kręgosłupem


5. feeeet






Zmieniony przez - 4tr3n w dniu 2013-05-31 00:41:17

Zmieniony przez - 4tr3n w dniu 2013-05-31 11:12:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 98
pomoże ktoś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Jak dotyrasz teraz to bd gorzej niż jak byś zrobił za mało, dobra dieta i wszystko urośnie ;)

Co do tego jak chcesz zrzucić trochę tłuszczu to od tego też jest dieta dobra dieta a efekty sam zobaczysz ew możesz biegać zaraz po treningu 15 min ale jak masz diete to i to będzie zbędne z czasem sam zobaczysz...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki plan treningowy wybrać?

Następny temat

Plan na rzeźbe :)

WHEY premium