SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

suplementacja u piłkarza...

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 197 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2768
Witam
mam 20 lat. waga 76 kg wzrost 178.
mam kilka pytań odnośnie suplementacji podczas okresu przygotowawczego tzn treningi codziennie w klubie przeważnie wytrzymałościowe i jeszcze jakieś treningi indywidualne na wytrzymałość, siłe i szybkość.
jak narazie mam tylk odżywki węglowodanowe ale myśle nad zakupem jabłczanu kreatyny i l-karnityny. i tu mam parę pytań...
1. czy oba suple można brać w tym samym czasie i czy będzie z tego jakiś lepszy efekt, a może któryś z nich jest nawet zbędny??
2. jak już sie zdecyduje to lepsze będzie dawkowanie ciągłe przez cały rok czy cykliczne np tylko podczas okresu przygotowawczego??
3. ponieważ niektórzy pisali że dawkowanie zalecane przez producentów jest do kity - jakie powinno być dawkowanie??

Chciałem dodać że zależy mi głównie na poprawie wytrzymałości
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
faftaq a jak myslisz, sprawdzilby sie clout w stalej suplementacji? tzn 1 porcja dziennie? (dla autora postu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
sprawdzilby się

ogolnie nawet ku temu bym sie sklanaial niż przy poj. formie kreatyny

ogolnie jest tego mało- bo takie zalożenia stałej suplementacji- więc trzeba to jak najlepiej wykorzystać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tylko ze to gdybanie raczej czysto teoretyczne? koszt nieporownywalnie wiekszy niz w przypadku samego mono czy nawet czystego orotanu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no... czynnik teoretyczny jest nieodzowny często- bo trudno przetestować wszystko i w każdej metodzie

opieram sie tutaj na wlasnym doświadczeniu; lepiej na mnie dzialaja staki bez wątpienia[już od dluzszego czasu odszedlem od poj. form; szczegolnie mono]

koszt jest oczywiście dużo wekszy, ale też jest on bardziej rozlozony w czasie

Faf stosuje dość male dawki kreatyny[choc nie wiem czy akurat stosuje stala supleentację] więc może i on cos powie od siebie -może będzie to czynnik niejako "stabilizujący" bo jak wiadomo nasze punkty widzenia się dośc rożnią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
clout skladowo wydaje sie tutaj trafiona opcją. koszt wyzszy, ale przy okazji spora dawka betaalaniny, acetyl-karnityny i kwasu orotowego.

dawkę kreatyny uzalezniam do dlugosci cyklu. Przy polanowaniu krótszych planow suplementacyjnych stosuje wieksze dawki. Kolejny cykl kreatynowy mam zamiar zrobic z nasyceniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
i co taki clout 1 porcja dziennie przez pol roku np? porcja minimum 2,6zl to nie tak malo w sumie...
ogolnie apropo stalej suplementacji po zwyklym cyklu 8 tygodniowym ile trzeba odczekac zeby zaczac stala suplementacje? 8 tyg, nasycenie i 0,05g/kg? Gdzies czytalem ze mozna bezposrednio po cyklu wskoczyc na male dawki...jak to z tym jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
zdania podzielone. NIektórzy uwazaja, ze warto poczekac od cyklu kreatynowego - inni ze mozna na stała suplementacje wskoczyc od razu po cyklu.

Ja osobiscie uwazam stała suplementacje wg przelicznika 0,03g/kg masy ciala - za pomysł chybiony.

Kreatyna i tak zaczyna "działac" - gdy dojdzie wo wysycenia tkanek. Stosujac niewielkie dawki - odwlekamy nadto ten proces w czasie. IMO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
nie bardzo rozumiem....w stalej suplementacji chodzi chyba o to zeby podtrzymywac ten stac wysycenia, tzn robimy nasycenie i podtrzymujemy mala dawka...
bo jak inaczej brac kreatyne przy stalej suplementacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
niektórzy po prostu startuja z dawki 0,03g na kg masy ciala i jadą tak non stop.

osobiscie uwazam ta metode za nieatrakcyjną i nie interesowalem sie nia dogłebnie.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-09-13 23:49:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cykl s+s

Następny temat

POMOC W DOBRANIU

WHEY premium