SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

splicik do oceny!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1664

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1309
witam.
Chciał bym żebyście mi ocenili mój splicik. Troszkę o mnie:
wiek: 16.5
staż: od stycznia 07
waga: 62 kg
wzrost: 168 cm
przeciwwskazania lekarskie: problem z nogami dla tego proszę nie oceniać treningu nóg bo jest to trening aerobowy albo podany przez rehabilitanta
jak wyglądał ostatni plan: ostatnio( bardzo krotko jakieś 2 tyg.) był to FBW ale bardzo nie przypadł mi do gustu. Może z powodu mojego charakteru - lubię coś robic raz a dobrze :P - dla tego proszę mi nie proponowac w co 2 poscie treningu fbw bo Itak się nie przeżuce.
Cel: massssssssssssa ( dążę do budowy jak najbardziej zbliżonej do Mike’a Tysona :P.)


PONIEDZIAŁEK:
Klatka
Wyciskanie sztangi górny skos- 12,10,8,6
Wyciskanie sztangielek na płaskiej- 12,12,8,4
Wyciskanie maszyny(kąt 90stopni)-4x12
Rozpętki na płasko 4x12

WTOREK:
Biceps
Prostowanie ramion ze sztangą prostą-12,8,6
Modlitewnik- 12,12,8
Uginanie ramion z hantlami na przemian 4x12
Triceps
Wyciskanie francuzkie sztangi- 12,12,8,8
Prostowanie ramion linki wyciągu górnego- 12,8,8,6
Pompki na poręczach 4x15

CZWARTEK:
barki
wyciskanie hantli - 12,10,8,6
unoszenie hantli bokiem- 4x12
odwrotny butterfly jedną ręką 4x12
unoszenie sztangi przed siebie 4x12

PIĄTEK:
Plecy
Drążek 4x12
Przyciąganie hantla do siebie-12,10,10,8
Ściąganie linki wyciągu górnego -12,10,8,6
Przyciąganie linki wyciągu do siebie-12,10,8,8

SOBOTA:
Nogi
W opisie


Proszę o ocene


Zmieniony przez - mifio w dniu 2008-08-02 19:54:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 534
jesli cel masa, to lepsze jest rozbicie calego treningu na kilka z mniejsza intensywnoscia, miesie sa stale pobudzane do wzrostu a u ciebie raz skatowane, zregeneruja sie i czekaja na cuda ktore sie nie dzieja, split partia 2x w tygodniu a lepiej na tym wyjdziesz, co jest konkretnie z nogami? przydaly by sie w planie, bo bez nich masa bedzie szla gorzej na pewno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1309
z nogami jest nie ciekawie. Jestem niepelnosprawny i rehabilitant kazal mi wzmacnac miesnie ale nie ma tu mowy o jakichs wyciskaniach wielkiego ciezaru.
Robilem kiedys klatke 2x tyg ale czulem ze sie nie regeneruje poprawnie pomimo odnowy biologicznej. moze dla tego ze mialem 2 treningi o podobnej intensywnosci. Lepiej jest zrobic raz klatke mocniej a 2 slabiej, 2 razy slabo czy moze 2 razy mocno? i co z innymi partiami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 534
ja nie mowie o nie wiadomo jakich ciezarach, tylko w zakresie w ktorym mozesz, bo nogi sa podstawa, a plan bez nich traci wiekszy sens, jesli mozesz je w jakis sposb cwiczyc to nie ma na co czekac, tylko lapac za ciezar. Chyba ze kontuzja jest na tyle powazna co wyklucza je calkowicie, sam to juz ocen, nie wnikam co tam ci jest.

Co do splita partia 2x w tygodniu, trzeba dobrac odpowiednia intensywnosc, np. nogi po dobrym treningu, 4dni i masz zregenerowane i czekaj tylko zeby je znowy przecwiczyc, a nie czekac do nastepnego tygodnia. Miesnie sa stale pobudzane do wzrostu.

polaczenie parti w tym planie wyglada tak:

nogi,plecybiceps
klatka,barki,tric
off
nogi,plecybiceps
klatka,barki,tric

intesnywsnosc sam powinienes dobrac taka zeby odpowiadalo to twoim celom, mozesz dac najpierw 2 "mocne treningi" a pozniej 2 lekkie, lub inaczej, kombinacji jest "wiele".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1309
to bardziej choroba niz kontuzja ale mniejsza o to, co jest w zakresie moich mozliwosci to wykonuje to. Wydaje mi sie ze to co napisales to bardzo podchodzi pod fbw bo jezeli mam wykonywac tyle parti na 1 sesji to bym musial robic 1-max 2 cw na 1 partie co mi do konca nie odpowiada.
A moze takie cos:
pn:klatka,bic
wt:barki,tric
sr:plecy,nogi
czw:klatka,bic
pt:barki,tric
so:plecy,nogi

i do srody ciezej a od czwartku lzej?
Czy to za duzo na*****e?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 534
split partia 2x a fbw,to 2 odmienne sprawy
6dni w tyg? za duzo

4x w sam raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak jest za dużo, móglbys np. cialo dzielic na 3 części a trenować nawet 5x w tygodniu.
np;
pon;
klatka, najszerszy grzb.
wt;
barki, ręce
śr;
wolne
czw; dół plecow i nogi[wedle tego co masz rozpisane]
piąt;
klatka, najsz.
sob;
barki, ręce
niedz;
wolne
pon;
doł plec. i nogi.... itd. powtarzasz kolejne dni wedle tego jak wypadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1309
rece mam rozumiec bic,tric? wiec po ile cwiczen w taki dzien gdy sa i barki i bic i tric?;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
na barki 2-3 ćw. po 2-3 serie a na ręce 2 ćw. po 3 serie to wystarczy w zupelności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1309
nie wyobrazam sobie 6 seri na bicka czy tricka ale sprobowac na pewno nie zaszkodzi :) dzieki za porady pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...jak juz spróbujesz to podziękujesz
nie ilośc bowiem sie liczy a jakość, pamietaj także że trening jest rozpisany tak, że często wypadnie ta sama grupa 2x w tyg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy plan

Następny temat

Standart- prośba o ocene planu(problem z bicepsem)

WHEY premium