SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sparing z siniejszym i wiekszym oponentem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2405
nie możesz być pasywny. musisz cały czas się ruszać, nie dawaj przejść gardy, mostuj, pracuj biodrami. sam sparuje z kolesiami +/-15kg cięższymi od siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 212
Ja sam trenuje niestety dopiero miesiąc, mam 62 kg przy 176 cm wzrostu. Następny po mnie koleś ma 74 kg a później już chyba 80+. I fakt faktem cholernie cięzko coś zrobić, chodź jeśli teraz nabiorę obycia z 20 kg cięższymi i w przyszłości bedzie mi łatwiej a z przeciwnikami w mojej wadze radzić będę sobie dużo łatwiej. Przynajmniej ja tak na to patrzę, trochę przygnębiający jest fakt że 8 na 10 sparingów przegrywam ale przecież nie chodzi o to kto wygra tylko o to żeby się czegoś nauczyć i nabrać obycia i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9691
Ćwicz sweepy i walkę z gardy, staraj się jak najbardziej technicznie to robić i z czasem szybko, jeśli jesteś lekki to właśnie szybkość i bycie technicznym polecam, bo lekki lecący na siłę daleko nie zajdzie. Nie ma innej rady jak ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jeśli ciebie denerwuje że akurat dana osoba z tobą wygrywa, to ćwicz z nią więcej, w końcu ci się uda wygrać albo chociaż przetoczyć czy dojść do poddania(nie mówię o skończeniu techniki);)
Dziwi mnie, że nikt nigdy nie zakłada tematu "mam problem z mniejszym i szybszym oponentem" pewnie ego nie pozawala :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Tak jak już parę osób napisało:

Jak jesteś lżejszy i nie masz opanowanej dobrze gardy, to musisz nadrabiać na szybkości i starać się walczyć z góry.

zdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
JW, podstawą dla lekkich w bjj są elementy "zapaśnicze" czyli nie dać się obalić i walczyć za wszelką cenę z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
A jak to nie pomaga, to używamy forteli kombatowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1916
jak dla mnie bez różnicy. Walka na treningu powinna być na luzie, zeby sie tak fizycznie nie spalac, wiecej technik nauczyc i dluzej móc sie pokulac

"Jaka jest najlepsza sztuka walki i dlaczego jest to bjj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545
jezeli nie wychodza ci sweepy z zamknietej gardy to stopy na biodra odpychasz sie i idziesz w motyla albo pajecza/otwarta, zalezy czy gi czy nie. najczescej podczas wlasnie takich zmian pozycji zaczyna sie cos dziac i mozna wykozystac blad przeciwnika i zesweepowac/poddac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
obejrzyj sobie ucieczki na youtubie chociazby Roy Dean Escapes , tylko ze widze tam z dosiadu i bocznej ale moze jeszcze znajdziesz z gardy . Ucz sie tak jak on robi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 138
Łeee tam gadanie osobiście powiem, że mój spring-partner waży o 15 kg więcej ode mnie i szczerze mówiąc to aż takich strasznych problemów z nim nie mam. Grunt to myśleć i nie spinać się. Popatrz sobie na walki różnych grapplerów np. Aokiego on myśli w walce i zawsze to jakoś ogarnie ;) pozdrawiam

Zmieniony przez - Nightvol w dniu 2011-02-13 20:13:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOŃCZENIE Z DOSIADU

Następny temat

Szybki jak uczniowie shaolin

WHEY premium