SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siłowy trening a waga > redukcja < kobieta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Cześć,

Wiek : 22
Waga : 58
Wzrost : 159
Obwód w biuście(1) : 83
Obwód pod biustem : 72,5
Obwód talii w najwęższym miejscu : 64
Obwód na wysokości pępka : 74
Obwód bioder (3): 90
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52
Obwód łydki : 32,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) trening siłowy 4-5 w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka, chlebek
Co lubisz jeść na obiad : mięso
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : ciasta
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : odżywka białkowa (czasem), omega 3, multi pack witamin
Stosowane wcześniej diety : diety typu mniej jeść

Dieta
Dzień Treningowy
BWT ~110|260|60 około 2000 kcal

Dzień Wolny
BWT ~150|100|60 około 1600 kcal

Trening:
Pull Siłowy (siady,ciąg,podciąganie,coś na plecy,brzuch,łydki)
Góra (hantle klatka, barki, dipy, unoszenia hantli, ramiona)
Rest
Pull Dynamicznie (siady dynamiczne, wypychanie bioder, dodatkowe na 2głowe(pupa), wyciąg plecy, brzuch, łydki)
FBW (Siad,Ciąg,wiosłowanie,hantle barki,klatka)

Ćwiczę z wyżej wymienionym planem zrobionym przez mojego faceta (większość ćwiczeń robię z nim) i niby wszystko idzie do przodu ale martwi mnie fakt że moja waga stoi w miejscu. On twierdzi że przez pierwsze 3 miesiące będę ćwiczyć na zerowym bilansie kalorycznym aby zrobić rekompozycje ciała i złapać trochę mięśni. Jestem zadowolona z poprawy mojej jakości ciała (przez te 2 miesiące) i wyników siłowych 300-400% progres siłowy ale moja waga jak była 58 jest 58. Do tego trochę obawiam się że będę bardziej silna od większości facetów na siłowni (na przysiadach i ciągach robię więcej niż oni). Mój facet mówi że nie zrobię się babochłopem ale ja zawsze wolę zapytać dla pewności.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Najpierw napisałaś, że jesteś zadowolona z poprawy jakości ciała, teraz, że boczki nie spadają - zdecyduj się na wersję ;)

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
wiesz, my tu nawet pochwalamy gdy laska jest silniejsza od faceta;) babochłopem z pewnością nie zostaniesz:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To wypisz ten program porządnie i z obciążeniami a nie takie "hantle klatka", "ramiona" Co to jest?
Wrzuć też miskę, zdjęcia.

Albo jesteś jakimś talentem powerlifterskim, albo masz straszne lebiegi na tej siłce :) Bo dać się pobić dziewczynie 160, co trenuje od 2 miesięcy, to trochę sromota dla chłopa.


Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2015-07-10 17:31:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
btw - od kiedy to wstyd być lepszą od faceta? Chyba dla niego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Dokładnie treningu co do joty nie pamiętam ponieważ mamy zeszycik w którym wszystko zapisujemy i planujemy, co pamiętam to tak:

Pull Siłowy
Siady ATG - 5s 8x55kg
Ciąg klasyczny - 5s 8x65kg
Podciąganie nach - 4s 12pow (pomoc 25kg)
Wyciąg górny za kark - 3s 10x30kg
Brzuch w zwisie - 3s 15pow
Łydki maszyna schmidta - 3s 20x60kg

Góra
Hantle płasko - 4s 12|10|10|12 x 8/10/10/8kg
Hantle barki - 4s 12x7kg
Dipy - 4s 12pow (pomoc 20kg)
Unoszenia hantli bokiem - 3s 20x2kg (jeden hantel 2kg)
Triceps, Górna brama rurka - 3s 12x20kg
Biceps, Hantel sup - 3s 12x3kg

Pull Dynam
Siady pausowana na dole - 4s 12x35kg
Ciągi na prostych - 4s 10x50kg
Wypychanie bioder z sztanga - 4s 12x80kg
Wykroki - 3s 40 kroków z workiem 10kg
Wiosłowanie hantlem w opadzie - 4s 10x12kg
Brzuch w zwisie - 3s 15pow
łydki maszyna - 3s 20x40kg

FBW
Siady - 4s 10x48kg
Ciąg sumo - 5s 10x60kg
Górny wyciąg do klatki - 3s 10x30kg
Hantle płasko - 3s 12|10|12 x 8/10//8kg
Hantle barki - 3s 12x7kg
HIT - 10min 1:1

Czasem jak jakoś facet robi obok nas przysiady czy też ciągi to popatrzy na ciężar mojego, potem na mój i spuszcza głowę
*plan jest z ostatniego tygodnia











Zmieniony przez - Ania T w dniu 2015-07-10 17:59:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ciezary przyzwoite, ale niespecjalnie wielkie.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 10/07/2015 19:35:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jak bierzesz tabletki to nie można powiedzieć że regularnie miesiączkujesz - masz jedynie krwawienie z odstawienia...

Polecam ten temat do poczytania:

https://www.sfd.pl/Antykoncepcja_hormonalna_a_redukcja-t914325.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Tetiszeri
Ciezary przyzwoite, ale niespecjalnie wielkie.

Problemem przy ćwiczeniach złożonych jest bół i nie moc chwycenia sztangi niż moc w ciele


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 10/07/2015 19:35:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A wracając do pytań, bo nie za bardzo rozumiem. Jesteś na rekompozycji, jak sama piszesz, więc stała waga + poprawa jakości ciała to dokładnie to, co powinno być twoim efektem. Czylil nic, tylko się cieszyć. Ciężary ci idą do przodu - również nic tylko skakać z radości.

http://strengthlevel.com/

Tutaj możesz sobie oszacować swoje ciężary i to, jak się plasujesz na tle reszty ludzkości :)
Na tle ladiesowym jest fajnie, szczególnie jak na tak krótki staż, ale to jeszcze nie "szokujące" ciężary.

Moja teoria jest taka, że aby być babochłopem, trzeba bardzo chcieć być babochłopem. Jak nie chcesz, to nie będziesz.

Co do chwytu - prawie zawsze pada pierwszy. To norma, że jest limitem siły, o ile nie jedziesz z pasami, co chyba jest nie wskazane na tak wczesnym etapie, lepiej dać czas stawom na wzmocnienie, zanim się zacznie szarpać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ania, chodzilo mi o to, ze Hulkiem z wygladu nie bedziesz przy tym. Te facety co obok Ciebie podnosza to slabe sa nota bene :) A silna babka to jest to! Sie nie boj tylko jedz z zelastwem. A ta miska to tak niby bodybuilderska, nic tylko kurzy cyc? Wafle ryzowe to awaryjnie bo to dmuchane ziarno tylko, maslo rzechowe zmien na jakies wartsociowe bo akurat ziemne sa do niczego jezeli chodzi wartosc odzywcza. Mam [pytanie czy to 136g wegli to naraz Ci weszlo?



Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-07-10 20:11:43

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-07-10 20:12:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Tetiszeri
Ania, chodzilo mi o to, ze Hulkiem z wygladu nie bedziesz przy tym. Te facety co obok Ciebie podnosza to slabe sa nota bene :) A silna babka to jest to! Sie nie boj tylko jedz z zelastwem. A ta miska to tak niby bodybuilderska, nic tylko kurzy cyc? Wafle ryzowe to awaryjnie bo to dmuchane ziarno tylko, maslo rzechowe zmien na jakies wartsociowe bo akurat ziemne sa do niczego jezeli chodzi wartosc odzywcza. Mam [pytanie czy to 136g wegli to naraz Ci weszlo?




Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-07-10 20:11:43

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-07-10 20:12:58


Ja bardzo wybrzydzam co do mięsa i jedynie drób mi podchodzi. Czasem wołowinka z grila ale mój zawsze całą zje zanim dopcham się do grila. Te 136g węgli jadłam przez całe popołudnie, zupka z kurczakiem a potem ryż i sosik z czereśni wcinałam na ogródku. Na podsumowanie to nie przejmować się tym że nie spadają mi te nieszczęsne boczki tylko ćwiczyć dalej jak mi mówi mój facet tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc początkującej młodej dziewczynie!:)

Następny temat

Pomoc w przygotowaniu się do poprawki z wfu

WHEY premium