SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

regeneracja

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Mam taki problem ( powiedzmy )...

W sobote i niedziele mam bardzo intensywny trening anarobowo - wytrzymalosciowy. ( czasem po 2,5h )

Czy mozecie doradzic jak sie ladnie zregenerowac po sobocie bo koncza mi sie pomysly. Podnosze kalorycznosc diety ale to chyba nie wystarcza...


Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5921
poradzic tu sie wiele nie da
ja ci po treningu bjj zaproponuje wafle ryzowe zapite isostarem - klasyczny posilek potreningowy - na noc jakas masc dla sportwcow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
opisz dokladnie objawy

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
hmm

Np wczoraj i dzis czuje taki bol przedramion jakby ktos uderzyl mnie jakims duzym mlotkiem. Mialem podobny bol gdy przetrenowywalem biceps i triceps na jednym treningu.

To jednak ewenement. Generalnie przemeczenie objawia sie tym, ze trudniej mi zasnac w nocy oraz tym, ze strasznie szybko konczy mi sie paliwo w niedziele. Zwykle w polowie treningu mam juz platki przed oczami( fakt, ze daje z siebie wszystko ).

Myslalem nad orzechami wloskimi i suszonymi sliwkami przed treningiem.. tylko, ze one sa raczej ciezkostrawne.

No nic czekam na porady i ew. sugestie.

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Np wczoraj i dzis czuje taki bol przedramion jakby ktos uderzyl mnie jakims duzym mlotkiem. Mialem podobny bol gdy przetrenowywalem biceps i triceps na jednym treningu.

PROSZE JESZCZE ROZROZNIJ CZY JEST TO BOL TYPU 'ZAKWASY', CZY RACZEJ BOL NADERWANEGO MIESNIA
BARDZO TRUDNO PRZETRENOWAC MIESNIEM, PRZETRENOWANIU ULEGA Z REGULY CENTRALNY UKLAD NERWOWY (CUN)

To jednak ewenement. Generalnie przemeczenie objawia sie tym, ze trudniej mi zasnac w nocy oraz tym, ze strasznie szybko konczy mi sie paliwo w niedziele. Zwykle w polowie treningu mam juz platki przed oczami( fakt, ze daje z siebie wszystko ).

NO FAKTYCZNIE NIE CIEKAWY UKLAD, NIE MOZESZ ZMIENIC PLANOW TRENINGOWYCH, NAJLEPIEJ ABY MIEC 2 DNI PRZERWY PO TRENINGU WYTRZYMALOSIOWYM ?
DUZO SPIJ, ORAZ FAKTYCZNIE WIECEJ JEDZ, CHOC TO NIE ZASTAPI ODPOCZYNKU.
SWOJA DROGA DLACZEGO TAK DLUGI TRENING ??

Myslalem nad orzechami wloskimi i suszonymi sliwkami przed treningiem.. tylko, ze one sa raczej ciezkostrawne.



Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Nie sa to zakwasy moim zdaniem... zakwasy lubie...
Jak walczyc w takim razie z przetrenowaniem CUN?

Treningi trwaja tak dlugo gdyz nie jest to silownia a brazylijskie jiu-jitsu... polaczenie zapasow i judo w duzym uproszczeniu. A ze treningi odbywaja sie tylko w te dni.. sam rozumiesz...

Jakie znasz wysocekaloryczne potrawy? Moze oliwe przed treningiem... tylko jak dlugo przed?

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nie sa to zakwasy moim zdaniem... zakwasy lubie...

JESLI NIE SA TO TZW 'ZAKWASY' TO ZOSTAJE NAM BOL TYPU NADERWANY MIESNIEN (LUB PODOBNY) CZYLI KONTUZJA (POWIEDZMY KROTKOTRWALA)
A TUTAJ NAJLEPSZE SA LEKKIE CWICZENIA (JESLI BOL POZWALA) NA NISKICH CIEZARACH Z WIEKSZA ILOSCIA POWTORZEN

Jak walczyc w takim razie z przetrenowaniem CUN?

GLOWNIE ODPOCZYNKIEM ORAZ W MNIEJSZYM STOPNIU JEDZENIEM.
ALE NIE JESTEM PEIWEN CZY DOBRZE SIE ROZUMIEMY.
ZMECZENIE CUN NIE OBJAWIA SIE BOLEM MIESNI, RACZEJ OOGLNYM OSLABIENIEM, ROZBICIEM ITP

Treningi trwaja tak dlugo gdyz nie jest to silownia a brazylijskie jiu-jitsu... polaczenie zapasow i judo w duzym uproszczeniu. A ze treningi odbywaja sie tylko w te dni.. sam rozumiesz...

NO ALE TO W TAKIM RAIZE MASZ PROBLEM, GDYZ NIEWIELE MOZNA POMOC (NATURALNIE OCZYWISCIE. JEDYNIE DUZO SNU)

Jakie znasz wysocekaloryczne potrawy? Moze oliwe przed treningiem... tylko jak dlugo przed?

PRZED TRENINGIEM POLECAM RACZEJ BIALKO
MIESZANKE BIALKA Z TLUSZCZAMI PO TRENINGU.
TAKA 'ODZYWKE MOZNA ROWNIEZ SPOZYWAC JAKO DODOATKOWY POSILEK W CIAGU DNIA.
sORRY, ALE NIC W TEJ CHWILI NIE PRZYCHODZI MI DO GLOWY MOZE KTOS Z UCZESTNIKOW FORUM??



Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
PRZED TRENINGIEM POLECAM RACZEJ BIALKO
MIESZANKE BIALKA Z TLUSZCZAMI PO TRENINGU.
TAKA 'ODZYWKE MOZNA ROWNIEZ SPOZYWAC JAKO DODOATKOWY POSILEK W CIAGU DNIA.
sORRY, ALE NIC W TEJ CHWILI NIE PRZYCHODZI MI DO GLOWY MOZE KTOS Z UCZESTNIKOW FORUM??

Okey - zostawmy kontuzje w spokoju.

Piszesz o bialku przed treningiem... ale z niego nie pozyskam energii. Czy mozesz doradzic cos z czego pozyskam?

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
bialko przyjete przed treningiem dostarcza aminokwasow dpo szybkiego wykorzystania zaraz po treningu (powinny zostac juz czesiowo wchloniete)
Nie ma potrzeby dostarczania energii bezposrednio przed treningiem, jesli spozywales ja w wystarczajacych ilosicach w ciagu dnia (lub poprzedniego jesli cwiczysz rano).
W przeciwnym wypadku pozostaja ci tylko weglowodany proste (niestety), ale energia z nich dostarczona niestety szybko sie wyczerpuje.
Polecam, wiec spozywanie pokarmow znacznie przed treningiem

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maciek: a jaka diete generalnie stosujesz, bo jezeli jesz wysokoweglowa to tluszcz przed treningiem moze raczej przyniesc niezbyt pozytywne efekty;


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
tak wlasnie jestem na wysokoweglowej. Zastanawialem sie nad przejsciem na cos innego ale meczace jest dokopywanie sie do roznych informacji ( czasem sprzecznych ) w roznych postach.

mysleliscie moze nad FAQ?



Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli jestes na wysokoweglowej to ja bym probowal zwiekszyc bialko powyzej 2g na kg wagi i dodal tluszcze Omega 3 (najlepiej w kapsulkach) i zobaczyl co sie dzieje;


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK CZESTO TRENOWAC???

Następny temat

Maślanka i Laktoza?

Wiecej