SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja udana lecz nie do końca wystąpił problem zdrowotny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78339
Witaj!
Pewnie Morales opisze Ci co powinnaś zmienić w diecie, ja dodam od siebie, że po powrocie do "normalnej" diety, w której bedzie odpowiednia ilość kalorii okres powróci i bedzie wszystko w porządku. Zanik okresu to fachowo "amenorrhoea".
"B adania wykazały, że sportsmenki, które konsekwentnie jedzą mniej kalorii, niż wydaje się niezbędne przy ich aktywności (czyli stale pozostają na ujemnym bilansie energetycznym), częściej doznają zaburzeń miesiączkowania. Naukowcy podejrzewają, że organizm w ten sposób stara się zachować enerię, poprzez rezygnację z wymagającej dużej ilości energii menstruacji i miesiączka ustaje.
Fizjologia działa w tej kwestii następująco: połączenie stresu umysłowego albo fizjologicznego ze stałym ujemnym bilansem energet. zwiesza poziom kortyzolu produkowanego w nadnerczach, co hamuje wydzielanie z mózgu hormonu uwalniającego gonadotropinę o nazwie gonadoliberyna (GnRH). Dochodzi wówczas do zmniejszenia produkcji samej gonadoliberyny, a także hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH), estrogenu i progesteronu."
Anite Bean "Żywienie w sporcie"
W swojej książe pisze dalej że do powstanie amenorrhoea'i dochodzi w połączeniu wielu czynników, które Koleżanka wyżej wymieniła - rygorystyczne ćwiczenia, zła dieta z długotrwałym ujemnym bilansem energet., zły stan samopoczucia i emocji.
Skutki to anoreksja (wynik zbytniego liczenia kalorii i obawa przed utyciem), anemia, zły stan emocjonalny prowadzący do chorób psychicznych!
W sporcie bardzo ważna jest psychika.
Anita Bean pisze dalej :
"Popraw wizerunek własnego ciała...
- Naucz sie akceptować własną sylwetkę - kladź naciska na swoje dobre punkty,
- Uświadom sobie, że zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej nie rozwiąże głęboko ukorzenionych problemów ani kryzysu emocjonalnego,
- Nie stawiaj sobie sztywnych reguł związanych z jedzeniem i nie miej wyrzutów sumienia, gdy je łamiesz,
- Nie zakazuj sobie żadnych produktów ani nie czuj się winny gdy coś jesz,
- Myśl o jedzeniu jak o czymś co ma smak i jest zdrowe, nie traktuj jedzenia jedynie jako źródła kalorii,
- Zamiast stosować ścisłą dietę, spróbuj odżywiać się rozsądnie i zdrowo,
- Słuchaj, co ci podpowiada twój naturalny apetyt - naucz się jeść, gdy jestes głodny,
- Jeśli przejadasz się, nie próbuj "płacić za to" później głodówkami lub ćwiczeniami, któe mają spalić spożyte kalorie,
- Ciesz się samymi ćwiczeniami lub uprawianym sportem, baw się zamiast cierpieć tortury które mają spalić tk. tłuszczową
- Ustal sobie pozytywne cele związane z ćwiczeniami.
Życze zdrowia, poczytaj troszke forum, wylicz swoje zapotrzebowanie na makroelementy, ustal ile potrzebujesz kalorii a póżniej spróbuj ułożyć swoją, NORMALNĄ dietę!!!
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Fineska zajechal cie ten trener, po prostu wykonczyl, takie jest moje zdanie. Nie dziw sie ze odzyskujesz i bedziesz odzyskiwac swoja wage.
Rownie dobrze mogalbys przejsc na diete owocowo - warzywna i tez bys tak zjechala z waga i wymiarami.
Ja bym wszytsko wiedziala inaczej i diete i trening, Morales cos podpowie z diety, a ty sprobuj na podstwaie linku pogrubionego na gorze dzialu policzyc soje zapotrzebowanie podstawowe i dodaj ruch ktory masz.
Na pewno da sie to wszytsko odkrecic i normalnie zaczac cwiczyc i robic redukcje, jezli w ogole jeszcze bedzie potrzeba.
Jak juz sobie to poukladasz to ja moge podpowiedzic ladny trening silowy do nowej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8812
Podłączę się z pytaniami pod ten temat bo mam podobny do autorki problem. Będąc na diecie niskoww, udalo mi się zrzucić prawie 30 kg, miesiączka zanikła w marcu a odchudzalam się od stycznia. Bardzo dbalam o to aby w diecie było sporo tłuszczów, głównie nienasyconych - 03 (3g), olej lniany, oliwa, olej z wiesiołka. Właściwie nasycone czerpałam tylko z niewielkiej ilości "swojskiej" kiełbasy jedzonej sporadycznie i jajek. Reszta białka pochodzila z ryb i indyka. Spozywalam ok. 1600 kcal dziennie , trening 4xtyg.


Quazar, poruszyles temat braku/zlych proporcji tluszczy na low carb. Jak to powinno wygladac, aby sprzyjalo dobrej pracy ukladu hormonalnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
obeliques badania długoterminowe wpływu diet low-carb(sensownej) pokazuje coś odwrotnego niż spadek T3/T4

Co do diet LC i tłuszczy, to oczywiście najlepiej jak podstawę mieć jednonienasycone do 50%, wielonienasycone do 30% (z tym że o-3 do o-6 max 1:3)i nasycone do 30%

Problemem jest tłuszcz nasycony, którego w tej diecie brak stąd zachwiania hormonów, no bo skąd one są niby ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Coz, wlasnych badan nie przeprowadzalam, znawca odzywiania nie jestem , wiec tylko powtarzam co czytalam , a spotykam rozne opinie i ta o spadku poziomu T3 pojawia sie nawet ze strony jej zwolennikow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
To nie jest tak że sam spadek T3(najaktywniejszego z hormonów tarczycy) oznacza zwolnienie metabolizmu, jest jeszcze T4 oraz TSH, który jak pokazują badania zwiększa się, bardzo ładnie to jest ujęte z rocznego badania ludzi na diecie low-carb. Poza tym dalej nie wiem jak spadek T3 ma się do spadków poziomu hormonów płciowych, jak psiałem dla mnie głównym powodem jest nisko kaloryczna dieta braki tłuszczy nasyconych oraz za dużo o-6, ale ja może się nie znam....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
moze <joke>
Czasami nie wiem kto sie zna, bo mozna przeczytac rozne badania, a od czasu udowadniajacego spalanie miejscowe to nie wiadomo czemu wierzyc, w koncu jestem tylko zwyklym "konsumentem" wnioskow z tego typu badan.

Ale nie o tym, czy braki tluszczow nasyconych w innych dietach tez spowoduje utrate okresu czy tylko w diecie LC?

W sumie ciekawi mnie czy znasz badania pokazujece dlugoterminowy wplyw diet LC na organizmy kobiet.

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-08-19 14:03:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Każda dieta, która ma zaburzony profil tłuszczowy u kobiet i mężczyzn powoduje problemy z hormonami

Bania nad miejscowym spalaniem? Bullshit...
Badania jedyne sensowne są na stroni pubmed

Zmieniony przez - qazar w dniu 2009-08-19 14:25:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 55 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3296
Od dłuższego czasu czytam to forum i dzienniki trningowe i zauważyłam że w wiekszosci dietach nie sa liczone wegle z warzyw a ponoc w diecie kulturystycznej bo mam do czynienia z niektorymi startujacymi jest ważny nawet gram i caloria w diecie redukcyjnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Ale oni nie są kulturystami czy zawodnikami fitnessu Poza tym popełniają błąd i tyle, pisałem już o tym...

A i mega ważna sprawa o której zapomniałem, około 13-14% bf u kobiet = automatyczne zaprzestanie lub spowolnienie menstruacji

Zmieniony przez - qazar w dniu 2009-08-19 15:42:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka do oceny

Następny temat

gruby brzuch, reszta chuda jak patyki

WHEY premium