SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja na finiszu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
ale jedząc 2000 kcal przecież już nie będę w ogóle chudła ta perspektywa mnie przeraża, dlatego tak boję się dodawać kalorie i robię to bardzo ostrożnie już 4 dzień jestem na 1350-1400. jest jakiś progres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Na 1350 tez niewiele schudniesz, daj organizmowi odpoczac, spieszy Ci sie gdzies?

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
Więc jak to rozplanować by chudnąc na odpowiednim poziomie kalorycznym. Ja mam tak, że w jednym miesiącu ćwiczę więcej w drugim mniej i to regulowałam trochę dietą... a tak, zwolnię tempo ćwiczeń i zacznę obrastać w tłuszczyk...
Bardzo bym chciała wiedzieć jak optymalnie i na zawszę się pozbyć tego problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
Powiem tak, moja dieta się opierała na 1200 kcal, bo po prostu przeczytałam gdzieś, że na tym poziomie można zdrowo chudnąć i nie zwalnia się metabolizmu a organizm nie przechodzi w tryb oszczędnościowy, rozumie, że wy macie inne zdanie na ten temat?
Ps. Chciałam tylko zaznaczyć, ze sama z palca sobie tego nie wyssałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
A musisz chudnac w tej chwili? Ja wiem, to taki nalog, miewam takie momenty.

Ja bym zrobila tak- poprzez eksperymentowanie ustalila jaki masz w tej chwili bilans zerowy (na ktorym sie nie chudnie i nie tyje), pobyla troche na nim, dala organizmowi odpoczac i z tej wartosci wystartowala na nowo.
Jak Obliques radzi, to trzeba sluchac. Wejdz na czysto na 2 tys., moze troche przytyjesz (ale troche, 1kg? mniej? w ogole? nie bedziesz tyc w nieskonczonosc), obserwuj sie- jak zachowuja sie wymiary (na wage nie patrz tak dokladnie, mi raz spadlo w tydzien 2.5kg wody).
Szkoda zyc na 1400 kcal, rany boskie. Tak moze Ci zostac do konca zycia, zobacz ile tu postow lasek lamentujacych,ze na 1000 kcal tyja, bo sie odchudzaly na 500. Nie idzie zyc.

Schudlas ze 116kg, dobrze mi sie zdaje? Jesli tak- respect!

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1200kcal to dla cwiczacej dziewczyny polowa zapotrzebowania, to mniej niz BMR przecietnej dziewczyny, gdzies pisza bzdety taaa tylko czemu pozniej sie tu pojawiaja dziewczyny ktore nie chudna jedzac 1000kcal a tyja jedzac 1300?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Przede wszystkim patrz jak wyglada osoba, ktora Ci doradza. Jak wyglada Obliques, a jak wygladaja ci, ktorzy twierdza, ze na 1200 nie zwalnia przemiana materii.
Mi np. na prestizowej silowni doradzala laska, ktora wygladala gorzej ode mnie. Trula mi o diecie south beach i robieniu 50 powtorzen w jednym cwiczeniu.

Zmieniony przez - wrong w dniu 2010-05-27 21:54:40

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
Ja słucham was bardzo uważnie i wszystkie te rzeczy biorę bardzo do siebie, tylko po prostu się boję, jak każdy odchudzający się.
Teraz stopniowo zwiększam kaloryczność, powiem szczerze ze na 1350 czuję się pełna jak balon i przejedzona i wydaje mi się że ciągle jem... w przyszłym tygodniu wchodzę na pułap 1450 i tak przynajmniej tydzień zobaczę jak zachowa się organizm. Czeka mnie jeszcze niedługo zima, to będzie najgorszy okres. Myślałam, że przez lato "załatwię sprawę"...
Wolę zdrowo dla organizmu, kaloryczność zwiększać z tłuszczy jak zrozumiałam z wcześniejszych postów. Jeśli waga zacznie szaleć to się załamię . nie wiem co wtedy, może ja mam spowolniony metabolizm tak naturalnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
To dziś to co było wczoraj, jak zwykle liczę na opinię sugestię użytkowników
CZWARTEK:

joghurt diat 250
Otręby pszenne 10
Płatki owsiane 15
B:16 T:2 W:32 KCAL:218*
-------------
Pomidor 170
Sałata 15
Jaja kurze całe 140
Cebula 25
B:17 T:12 W:6 KCAL:203*

*to był praktycznie jeden posiłek poranny.
-------------
Serek twarogowy ziarnisty 200
Jabłko 85
B:25 T:9 W:15 KCAL:241*

*Trochę skromnie, ale to szkolny posiłek.
-------------
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 100
Zupa szczawiowa 300
B:26 T:9 W:8 KCAL:219*

*Zupka gotowana na piersi z kurczaka zaprawiana jogurtem- zdrowa :)
-------------
Łosoś świeży 80
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 50
Sałata 25
Pomidor 150
B:20 T:12 W:7 KCAL:216
-------------
Oliwa z oliwek 2
Chleb żytni razowy 30
Tuńczyk w wodzie 150
Pomidor 150
B:35 T:5 W:17 KCAL:251*

* Ostatni posiłek, ale zarazem po ćwiczeniach dosyć intensywnych, w tym siłowych, więc odpuściłam twaróg, wolałam inne białko.
------------------
RAZEM: B:138 T:49 W:86 1348

I tak na marginesie czy w przypadku dziewczyny z nadwagą nie wystarczy ilość białka 1,8g na kg, czyli 122,4 g. to są dla mnie i tak kolosalne ilości białka w stosunku do tego co jadłam, czy lepiej jeszcze podbijać białko do 2g (choć wydaje mi się, że to dawka przewidziana dla osób, którym nie zależy na redukcji).Proszę wyprowadźcie mnie z błędu


Zmieniony przez - Ericka Khout w dniu 2010-05-28 09:59:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Myślałam, że przez lato "załatwię sprawę"...
Czemu nie.. kolejne może być twoje
Czytaj podwieszone linki https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
Na siłę ciężko jest pchać jedzenie, też na początku zdawało mi się, że ledwo kończę jeden posiłek, a już przychodzi godzina kolejnego. Później wszystko się reguluje.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze w potreningowym (tolerancja glukozowa, glikogen, IMTG)

Następny temat

a noz widelec sie uda ;)

WHEY premium