SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja na finiszu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
Trochę inaczej. Zielenina to wszystkie warzywa nie strączkowe i nie ziemniaki. Czasami zdarza się, że po niektórych rodzajach białka (szczególnie twarogi) "łapiesz muła", dlatego te białka jemy wieczorem.
Co do 30g to nie przekraczać, a nie w każdym co najmniej. Przy twoim zapotrzebowaniu na poziomie 140g/doba powinno być około 25g w każdym posiłku. Jeżeli będziesz miała problem ze zjedzeniem takiej ilości to zaopatrz się w zwyczajną odżywkę białkową i wtedy zamień jeden posiłek (najlepiej potreningowy) na takie coś najlepiej w postaci szejka. Czasami łatwiej jest wypić kubek odżywki (słodzimy miodem) niż zjeść kuraka.

Ogólna kaloryczność... będzie 1400kcal, ale nie masz się co obawiać. zawsze można zapchać warzywami.

W dni bez treningów nadal masz 5 posiłków. Wypada tylko potrenigowy. Musisz oczywiście odpowiednio powiększyć każdy z nich by bilans dnia wyszedł prawidłowo.

Co do mleka i jogurtów... nie każdy dobrze toleruje mleko (patrz dieta dla grup krwii). Jogurty znowuż to przetworzone mleko o małej zawartości białka i dużej zawartości węglowodanów. Taka sobie przekąska do szkoły, ale nie jest to zbyt wartościowe żarcie.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
a taka odżywka mi nie zaszkodzi, nie za bardzo obciąży, kiedyś o tym myślałam, zwłąszcza że na ilość wolnego czasu nie narzekam. No ale jak powiedziałam o swoich planach i chciałąm się poradzić.... No cóż wyszłam prawie na heretyczkę
no właśnie 1400? ja jetsem pełna i syta? wręcz przejedzona. czy to nie za duża ilość kcal?
Jogurty są bardziej wartościowe, niż mleko. Białko z mleka w bardzo niewilkim stopniu przyswaja organizm, a te z jogurtu są jakoś lepiej absorbowane, naturalny jogurt ma dużo cukru mój ma 4,7 g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
To dobry jogurt trafiłaś. 1400kcal to nadal poniżej minimalnego zapotrzebowania. Jesteś syta ponieważ "więcej się nie mieści" to naturalna reakcja organizmu.
Odżywka w umiarkowanych ilościach nie zaszkodzi, bo nie ma co szkodzić (to są gołe białka).

Pamiętaj prawie robi wielką różnicę.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
białko tak z mleka i jak i z jogurtu sa tak samo dobrze przyswajalne, roznica w ilosci nieznaczna, jednak nie ma co sie tym przejmować, mozna traktować szklanek jako porcje uzupełniająca białka.
Po za tym jogurt jest lepiej tolerowany i takie "przetworzenie" jest najzdrowsze na swiecie, wiec nie przesadzac

Ile bez przerwy sie odchudzasz? 1400kcal to malo bedziesz sie musiala nauczyc na tym zyc a o ile jedzac konkrety to sie da o tyle przy slodyczach itd bardzo latwo szybko przekroczyc

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-05-27 15:02:12

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-05-27 15:20:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
ogólnie odchudzam się ponad rok, ale mam też chwile słabości zdarza mi się zjeść pól paczki chipsów, a nawet skoczyć na kebaba (ostatni to chyba 2 miesiące temu .

Myślisz, że czeka mnie taka dieta do końca życia, na tym poziomie kaloryczności?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
Znaczy nie chcę się wymądrzać, ale żeby trawić kazeinę to trzeba mieć pepsynę, a z tego co mi się obiło o uszy to dorośli ludzie tego nie mają .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to by nikt twarogu ani sera nie strawił
Raczej dorosli maja problemy z trawieniem laktozy.

To zrob przerw w odchudzniu tak sie nei da ciagnac caly czas, za dlugo to robisz. POwinnas postarac sie dociagnac teraz do ok 2000kcal i tak utrzymac 4 tygodnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@obliques, rzuć okiem na początek. Czy przy minusie na poziomie 750kcal i praktycznie braku węgli nie skończy się to efektem jojo?

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
Ja będę się starała zwiększać kaloryczność stopniowo o około 100 kcal (pół serka wiejskiego, bo tak będzie wygodnie. Ale nie mogłabym dociągnąć tych paru kilogramów do końca i wtedy stabilizację wprowadzić i zwiększać kaloryczność do tego pułapu 2000, co dla mnie jest ilością niewyobrażalną ma dzień dzisiejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
oczywiscie wracac na zbilansowana Punkt wyjscia ten co jest i dodawac weglowodanow i tluszczy.

snorri ja nie jestem zwolennikiem ostrych lC z zalozenia, ale co zrobie ze teraz na to moda
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze w potreningowym (tolerancja glukozowa, glikogen, IMTG)

Następny temat

a noz widelec sie uda ;)

WHEY premium