SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja - (15-20kg) 100 dni do wyjazdu wyzwanie start-14 marzec

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1. wasa (2) posmarowane łyżeczką serka + banan + kawa + kostka czekolady = 300kcal
banan -> out; brak zrodla bialka i tluszczu,
2. 2 jajka + 3 łyżki płatków owsianych + pomidor =350kcal

3. orzechy =150kcal
, salatkie zrob z fasoli orzeszkow ziemnych do tego rozne warzywa, cebula, pomidor, ostra papryka
4.twaróg 200g + maca razowa + czekolada (2kostki gorzkiej)= 400kcal
daj już spokój tej czekoladzie, maca zupelnie nie na miejscu zamiast dawać zrodla dobrego tluszczu typu zmielone siemie lniane to dajesz suchy chleb dla konia warzywa!!,
5.soczewica +pomidor = 150kcal

6.brokuł + marchewka = 100kcal
nie przesadzaj z liczeniem brokuła i marchewki To zakąska nie posilek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
dzieki za odpowiedz :)

jutro poprawie dzisiejsze błedy.
Niby warzywa nieszkodliwe, zdrowe, niskokaloryczne itd, aczkolwiek to tu to tam nieliczone i się nazbiera kalorii dodatkowych duzo no i zonk będzie. wole trzymać rękę na pulsie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
2. czy pierogi gotowane z nadzieniem kasza gryczana + twaróg nadawały by się do jedzenia? Nie ma w nich oleju ani tym bardziej smalcu.


to jak z tymi pierogami? nikt nie odpowiedział a ja nie wiem jak to z nimi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
16 marzec 2010-kcal-1500kcal (marsz ok. 1 h; rowerek 65min)

1.7.30 wasa(2)+pół łyżeczki powideł+łyżka kefiru+kilka orzeszków ziemnych+kawa=200 kcal

2.10.15 jajka(2)+cebula+pomidor jajka smażone z cebulą na teflonie bez tłuszczu (tłuszczu chyba wystarczająco jajka same w sobie zawierają :D)=250kcal

3. 12.45 kasza gryczana (25g)+kefir 200g=200kcal

4. 14.30 pomarańcza +gruszka+białko (30g)=300kcal

5. 17.15 pierogi z kaszą (4)+1,5łyżki migdałów=350kcal

6. 20.30 ok. 300g fasolki szparagowej zielonej(gotowana z mrożonki)+100g sera białego = 200kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
to, że nikt się nie wypowiedział to znaczy, że wszystko było ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
sama powinnas wiedziec czy pierogi mozna,wystarczy ze sklad znasz (maka czy co tam sie daje ) i ile wegli to ma na 100g ? Jak biala maka to nie bardzo,szczegolnie o tej porze. Przezuc sie na jakis czas na brazowe zdrodla wegli,bo owoce to slabe zdrodlo energii,bialkiem w proszku glodu nie zaspokoisz,liczeniem warzyw do bilansu sie zaglodzisz . postaraj sie do kazdego posilku oprocz okolotreningowych dac z 200 g warzyw........... brokuly brukselka i kalafior nie podbija Ci bilansu. Dlaczego tak ? nie wiem ale ciesze sie bo zawsze jestem najedzony i sie nie musze uwazac na ilosc.


Propos kalorii , sam marsz czy rower to jakies 500 kcal spalonych,twoje BMR pewnie z 1800 kcal,do tego aktywnosc w ciagu dnia z 500 luzno . TO juz masz 2800 spalonych dziennie. Jestes conajmniej na niezdrowo ujemnym bilansie. Nie zdziwie sie jak nie poleci Ci zbyt duzo wagi i niedlugo staniesz w miejscu ....

Dieta wciaz przypomina glodowke. Poprawie :

1. 7.30 Owsiane/Chleb Razowy
Jajka
Kefir do platkow
Orzechy wloskie
Warzywa

2.10.15 Jajka/twarog/ Jesz ryby ? + warzywa + oliwa/orzechy/awokado

3. 12.45 kasza gryczana (25g)+kefir+ jakies bialko !Mieso najlepiej 200g=200kcal

4. 14.30 Standardowo. CIemne wegle + bialko zwierzece+ dobry tluszc+warzywa=300kcal

5. 17.15 kasza(4)+1,5łyżki migdałów=350kcal

6. 20.30 ok. 300g fasolki szparagowej zielonej(gotowana z mrożonki)+100g sera białego = 200kcal



Szkoda ze nie masz ryb i miesa w diecie. Kup multiwitamine,omega 3/fishoil . Bialko w proszku jest slabe jesli chodzi o stosowanie jako zammienik posilkow. BRak witamin i soli mineralnych.Dobre po treningu albo przed jak robisz na czczo bo szybko sie wchlania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
sog oczywiście dla Ciebie :)

będę pisała w punktach, powinno być bardziej przejżyście :)

1.BMR mi wyszedł prawie 1600 (bez uwzględnienia jakiejkolwiek aktywności fizycznej)

2.z pierogów zrezygnuję, jakby nie było lepsza sama kasza niż zlepiona w cieście :)mąka biała była

3.już jestem po śniadaniu dzisiaj 2 wasy +50g serka wiejskiego+ białko (30g)

4.ani mięsa ani ryb nie jem i nie chcę tego zmieniać. stosuję suplement witaminy B12 'vegevit" a zamiast mięsa i ryb jem jajka, soczewice, fasole, fasolke szparagowa, twaróg, nabiał sporadycznie soczewicę

5.bilans kaloryczny postaram się zwiększyć do 1700-1800kcal, wtedy już powinno być dobrze, prawda?

6.wczoraj kupiłam orzechy włoskie, migdały, orzeszku ziemne i słonecznik łuskany, które będę jadła jako źródło tłuszczy. jak do tej pory praktycznie wogóle nie spożywalam ze strachu przed miażdżącą ilość kcal na 100g, no ale macie rację jeść je się powinno, oczywiście jeżeli z ilością się nie przesadza. zwłaszcza, że mało mam w diecie innych tłuszczy.

7.chciałabym robic trening na czczo, ale dzielę pokój i rowerek hałasuje, a budzić nie mam prawa przecież kogoś codziennie. A marsz to poprostu zrezygnowałam z jady autobusami i na piechotę chodzę na uczelnię, także też odpada. (wyjątkami będą weekendy)

8.omega 3 i witaminy kupię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
17 marzec 2010 - 1800-kcal (marsz ok.1,5 h; rowerek 30min)

1.wasa (2) + serek (50g) + białko + kawa = 300kcal

2.sałatka: serek wiejski + pomidor + kapusta pekińska +ogórek konserwowy = 200kcal

3.jajka (2) +warzywa +orzechy= 300kcal

4.sałatka z migdałów i warzyw= 300kcal

5.Małe jabłko +gruszka = 150kcal (nie traktuję tego jako posilek, tylko przekąskę)

6.Zupa = 250kcal

7.Fasola czerwona 240g + pomidory+ kefir50g = 300kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
dobrywieczor :) dzieki za soga,malo kto o nich pamieta ,male a cieszy.


1800 kcal , to juz zaczyna brzmiec milo.

1.wasa (2) + serek (50g) + białko + kawa = 300kcal

Uwagi: Nie jadlem nigdy wazy,ale jesli ma sklad taki jak np pumpernikiel to ok,jesli nie to poszukal bym wlasnie tego rodzaju pieczywa. Aczkolwiek zaleca sie platki owsiane bo maja nizsze IG i duzo bogatszy sklad maja :P

2.sałatka: serek wiejski + pomidor + kapusta pekińska +ogórek konserwowy = 200kcal

A gdyby tak oliwe gdzies wcianac ? :) Mus w diecie :P


3.jajka (2) +warzywa +orzechy= 300kcal

oki :)

4.sałatka z migdałów i warzyw= 300kcal


Tutaj bialeczko jakies by sie przydalo

5.Małe jabłko +gruszka = 150kcal (nie traktuję tego jako posilek, tylko przekąskę)

Osobiscie bal bym sie takiej przekaski,ale mozliwe ze nie bedzie negatywnych skutkow ,bo prawie wegli nei masz w diecie :D

6.Zupa = 250kcal

7.Fasola czerwona 240g + pomidory+ kefir50g = 300kcal

Ile wegli ma fasola ? Ale to chyba bez znaczenia ,bo jak juz wpsomnialem to naprawde masz malo wegli . Dodaj Oliwy troszke.




Cos dziwna ta dieta,jakos malo sie wydaje . Czyzbys liczyla warzywa zielone do bilansu ? :D

Ile masz ogolem wegli / bialka / tluszcuz w gramach ?

Osobiscie wyznaje zasade ze 150 ww zlozonych to mus na dobe,gdyz tyle pali nasz mozg.I naprawde slabo mi jak schodze ponizej :P ale to sprawa indywidualna i kwestia przyzwyczajenia,bo potem mozg sie adoptuje.

Natomiast dieta gdzie wegli jest 50-60 to juz prawie ketogeniczna,czyli glownym zrodlem energii staje sie tluszcz,ale w takich dietach dostarcza sie o wiele wiecj kalorii niz gdyby to byla dieta zbilansowana ..... takze troche sie martwie o Ciebie. Jestes aktywna itp przeciez.

A co na to bardziej doswiadczeni ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1248
dodam oliwę dzisiaj :)

na fasoli na opakowaniu jest napisane, że ma 12,8g węgli na 100g

białko liczyłam i wyszło mi 120-130g zjedzonego wczoraj

z tłuszczami to nie wiem ile ponieważ jak kilka migdałów zjadlam to ciężko policzyć,wagi kuchennej nie mam, ale jak dzisiaj dodam oliwę to powinno być już dobrze.

co do owoców, to bardzo dużo ich zawsze jadłam, ograniczę je ograniczyć do jednego dziennie.

co do liczenia warzyw do bilansu to coś tam dodawałam do niego, ale.... nie było to już takie bardzo dokładne jak do tej pory :)idziemy na kompromis ;)

pozdrawiam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu diety!

Następny temat

Waga do Boksu

WHEY premium