SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja, nadcisnienie, zdrowie, potrzebuje pomocy !!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1499
Koluszek

"nie mylą się tylko ci, którzy nic nie robią"

ale więcej mnie nie poprawiaj bo już dość forum zaśmieciłaś

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53
el_diego_m robilem EKG i to nie raz :D pod stala opieka jestem, teraz to tylko z lekami kombinuja, zmieniaja itd. bo na lekach jestem i na lekach mam takie cisnienie! bez lekow takie same, poprostu leki mi nic nie pomagaja, lekarze na badaniach nic nie wykrywaja, dlatego musze zrzucic tluszcz! pomozcie, co moge jeszcze zrobic w tym kierunku?


Zmieniony przez - hustler133 w dniu 2008-04-09 15:03:17

Zmieniony przez - hustler133 w dniu 2008-04-09 15:03:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Masz już wszystko napisane... Czego jeszcze oczekujesz?

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Rothen nie jest bez sensu tak do końca... Przy całym szacunku dla Ciebie i Twojej wiedzy Nie ma jednoznacznych twierdzeń, ze jest lub nie jest bez sensu wykonywanie aerobów na czczo podczas odchudzania, prawda?

oczywiście, że nie ma, bo oczywiście tłuszczu jeśłi chodzi o ilość spali się najwięcej biegając na czczo, ale procentowo już nie. Bieganie na czczo to bieganie jak po 8h głodówce. Owszem organizm będzie czerpał dużą częśc z tkanki tłuszczowej , ale również skorzysta z mięśni. A dlaczego ? Bo mięśnie dla organizmu są problemem, a dlaczego ? bo pozerają mnóstwo kalori, są ciężkie itp itd i nie zapewnią organizmu przetrwania w przypadku braku pożywienia. Co innego tkanka tłuszczowa która jest o wiele bardziej energetyczna.

Warto dodać, że ubytek mięśni ma tylko nie korzystny wpływ zarówno na sylwetke, metabolizm i wiele innych.

10kg tkanki mięśniowej więcej to 600kcal spalonych więcej w spoczynku przez dobe.

Pomimo braku jednoznacznego stwierdzenia popartego badaniem, można na logike dojść do wniosku, że bieganie na czczo nie jest najlepszym rozwiązaniem na redukcji. No ale oczywiście znajdą się i tacy którzy wolą siekierką rąbać drzewo zamiast użyć piły mechanicznej i pewnie też jakiś efekt uzyskają.


Już pomijam fakt, że aeroby są super, ale nie w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2008-04-09 17:44:25

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Już pomijam fakt, że aeroby są super, ale nie w spalaniu tkanki tłuszczowej
za to w pobudzaniu krążenia, lepszym ukrwieniu całego organizmu, poprawie pracy i wydolności serca są dobre. A te aspekty w odchudzaniu są niemniej ważne jak spalanie tłuszczu.

O całej reszcie nie ośmielam się dyskutować, ale wiesz Rothen ja to z tych od siekiery
Kłaniam się

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 315
Ja miałem podobną sytuacje.
W młodym wieku wykryto u mnie nadciśnienie, a większość(ale nie wszyscy)lekarzy mówiła że: "to dlatego,że jesteś gruby" :(
I tu podam przykra wiadomość z mojego życia ale nie bierz jej do serca!
Otóż przy 179cm, ważyłem 98-100kg i ciężką pracą(dieta+siłownia+basen)
zrzuciłem zbędny fat.
Teraz przy wzroście 188cm, ważę 77-79kg(bf=14-15%/w tamte wakacje 12%)i przybrałem sporo tkanki mięśniowej.
No i co dalej? otóż nadciśnienie mam nadal i oczywiście "naukofcy" znaleźli sobie inne przyczyny! :)
Ale ja się tym już nie przejmuję, ponieważ moje samopoczucie wzrosło o 1000%:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1499
nadcisnienia bym nie bagatelizował...nie wiem czy wiesz ale nieleczone nadcisnienie uszkadza Ci serce i nie tylko...

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Już pomijam fakt, że aeroby są super, ale nie w spalaniu tkanki tłuszczowej
za to w pobudzaniu krążenia, lepszym ukrwieniu całego organizmu, poprawie pracy i wydolności serca są dobre. A te aspekty w odchudzaniu są niemniej ważne jak spalanie tłuszczu.

owszem i do tego spalają kalorie, i kolejna sprawa, bo sama to pisząc potwierdziłaś, że na czczo nie ma sensu, bo wszystko co wymieniłaś można uzyskać o każdej porze (nie naczczo) a mięśnie sobie oszczędzimy.

O całej reszcie nie ośmielam się dyskutować, ale wiesz Rothen ja to z tych od siekiery

, dyskutować można zawsze, i ty na tym zyskasz i ja niewątpliwie też.


Kłaniam się

ja również

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53
Rothen to moze ty napiszesz co konkretnie bys mi poradzil ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
nie wiem konkretnie o co pytasz.

Co do nadciśnienia to długie monotonne aeroby dobrze wpływają na krażenie. Oczywiście kawa i fajki out albo jak najmniej.

Co do schudnięcia Dieta + trening siłowy + HIIT/aeroby i będzie tylko lepiej.


Od specjalistyczych rad związanych z krążeniem jest lekarz

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie mieso zawiera kreatyne?

Następny temat

pomoc dieta

WHEY premium