SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do znawców ,jaki trening dla zaawansowanego ???

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
no wlasnie ,tylko teraz jak ułozyc plan aby sie nie przetrenowac i aby wyciągnąc max.korzyści ? :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
podsumuj ile powt robisz tygodniowo na kazda partie, zsumuj ze wszystkich cwiczen na dana partie

pozniej podziel to an tyle dni na ile mozesz trenowac, np na 4 ( btw imn wiecej tym lepiej )

pozniej daj podstawowe cwiczenia na kazda partie
wyciskanie plasko
drazek
wyciskanie na barki
przysiady
martwy
ramiona

i rozdziel ilosc powt aby byla w kazdym minicyklu stala
czyli
przy 15-tkach
i 40powt bedzie to wygladac tak
wyciskanie plasko 15-15-10
przy 10-tkach
10-10-10-10
przy 5-tkach 8x5

przy negatywach daj clustering i zmniejsz ilosc serii
wogle rozpisz to najpierw tak jak napisalem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
wlasnie nie rozumiem czemu im wiecej treningów tym lepiej ?/i czytam to juz w wypowiedzi nie jednej osoby /, przeciez panuje od kilku lat opinia ze "mięśnie rosną w czasie regeneracji a nie w czasie treningu.Przosze o wytlumaczenie :)
bo jezeli chodzi o mnie to ja moge te 4 razy spokojnie cwiczyć tylko nie chce sie przetrenowac a ostatnio sie przetrenowalem na HST ale pewnie to wina ze przy 15-stkach robilem po 4 serie na duze grupy czyli 60 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
bo przy 5-tkach i trenowaniu 3 razy w tyg bardzo sie trening wydluza...( ale nie jestem pewny czy to o to napewno chodzi )

a tu masz stala liczbe powt w tyg wiec raczej sie nie przetrenujesz, najwyzej jak dojdziesz do 5-tek i nie bedziesz dal rady to zmniejszysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
@MARCINSZ

przeciez panuje od kilku lat opinia ze "mięśnie rosną w czasie regeneracji a nie w czasie treningu.Przosze o wytlumaczenie :)

No i ? miesień nie musi być w pełni zregenerowany, aby móc znowu pobudzić go do wzrostu.

W Twoim planie skupiłbym się głownie na cwiczeniach złożonych, bez zbędnej izolacji. Możesz sprobówać od 20-30powt/duża partia. Na małe spróbuj 15-20. W razie czego, zwiększyłbym objętość.

@obelixik

bo przy 5-tkach i trenowaniu 3 razy w tyg bardzo sie trening wydluza...( ale nie jestem pewny czy to o to napewno chodzi )

Nie zawsze sie wydłuża

a tu masz stala liczbe powt w tyg wiec raczej sie nie przetrenujesz,

Dlaczego miałbym się nie przetrenować ?

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
"
przeciez panuje od kilku lat opinia ze "mięśnie rosną w czasie regeneracji a nie w czasie treningu.Przosze o wytlumaczenie :)"

* jak przystepujesz do treningu to sa juz wypoczęte, bol miesniowy czy zakwasy nie mowia nam czy miesien jest w pelni zregenerowany czy nie
przy krótkich seriach jak w hst czy hit miesnie regenerują sie szybciej niz w splicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
hmm Ark, poprostu chodzilo mi o to ze jesli dobierasz ta ilosc powt w tyg intuicyjnie i na podstawie tego jak wczesniej cwiczyles, to jesli rozsadnie bedzie trenowal to nie powinien sie przetrenowac...ale ja tu tylko wyciagam wnioski heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
hmm Ark, poprostu chodzilo mi o to ze jesli dobierasz ta ilosc powt w tyg intuicyjnie i na podstawie tego jak wczesniej cwiczyles, to jesli rozsadnie bedzie trenowal to nie powinien sie przetrenowac...ale ja tu tylko wyciagam wnioski heh

Kiedys układałem HST na podstawie mojego poprzedniego treningu, przetrenowałem się, w 5tkach.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
no dobra ,wiem juz ile powtózen łacznie wykonywac na daną partie ,teraz pytanie ile razy w tygodniu ? czy stanrdowo 3x czy moze 4x ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
im czesciej tym lepiej z tego co sporti pisal...

4x w tyg sprobuj wg mnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Moj plan HST

WHEY premium