Dzięki zmysłom odbieramy bodźce zewnętrzne i dzięki nim swobodnie wykonujemy różne codzienne czynności. Jednym z nich jest narząd wzroku i z pewnością większość z was nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego. Jednak tak, jak każda komórka w naszym ciele, i on ulega procesom starzenia czy uszkodzenia na skutek różnych czynników. Jest to nieuniknione, że wraz z wiekiem coraz gorzej widzimy i musimy korzystać z okularów lub soczewek.

Również niektóre czynniki zewnętrzne mogą osłabiać nasze oczy, np. codzienna wielogodzinna praca przy komputerze, narażenie na zbyt jasne lub zbyt ciemne oświetlenie przez długie godziny, brak odpoczynku, a czasem też brak witamin i minerałów.

O oczy trzeba dbać i to najlepiej zanim pojawią się jakiekolwiek problemy ze wzrokiem. Warto wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia.

Oto kilka z nich:

  1. Ćwiczenie z długopisem – ćwiczenie to trenuje mięśnie gałki ocznej. Patrząc na trzymany przed sobą długopis poruszaj powoli i płynnie oczami tak, jakbyś chciał obrysować kształt długopisu. Zacznij od ogólnego obrysu, a następnie spróbuj skupić się na szczegółach, mniejszych częściach itp. To ćwiczenie poprawia widzenie drobnych elementów przedmiotów,
  2. Skupianie wzroku na przedmiotach w różnych odległościach – spójrz na jakiś przedmiot, który znajduje się bardzo blisko ciebie, a następnie spróbuj skupić wzrok na jakimś elemencie, który jest bardzo daleko. Dzięki temu ćwiczeniu twoje oczy trochę odpoczną. Warto je robić w przerwie od pracy przy komputerze,
  3. Kąpiele świetlne – usiądź w pobliżu zapalonej lampy i zamknij oczy. Skieruj głowę w stronę lampy, żebyś czuł przez powieki przebijające się światło, a po chwili odwróć się w inną stronę i powoli otwórz oczy. To ćwiczenie pobudza ośrodek wzroku w mózgu i wzmacnia siatkówkę oka,
  4. Wahadełko – zamknij oczy i wyobraź sobie, że masz przed sobą wahadełko. Zacznij poruszać głową tak, jakbyś podążał za ruchem wahadełka, a po chwili zatrzymaj głowę, ale kontynuuj „obserwację” wahadełka samymi oczami (nadal zamkniętymi). To ćwiczenie zmniejsza napięcie mięśni szyi i usprawnia ruchy gałek ocznych.

To tylko wybrane ćwiczenia. Warto je robić każdego dnia dla własnego komfortu.

luteina

W jaki sposób jeszcze można zadbać o oczy?

Z pewnością będzie to dieta i uzupełnienie witamin i minerałów. Z pomocą przychodzą suplementy, które zawierają substancje wzmacniające nasze oczy. Takim suplementem jest najnowszy LuteinAll Max z firmy ALLNUTRITION. Jest to bardzo ciekawy preparat, który zawiera substancje usprawniające wzrok, ale też oddziałujący na inne aspekty zdrowotne. Oparty jest o ekstrakt z kwiatu aksamitki wzniesionej, bardzo ciekawej rośliny o jadalnych kwiatach i cytrusowym zapachu. Jest ona źródłem karotenoidów, a te znane są ze swych właściwości antyoksydacyjnych. Zawiera także zeaksantynę, która znajduje się w plamce żółtej, a ta z kolei odpowiada za ostrość widzenia.

Kolejnym składnikiem jest luteina, często polecana osobom, które mocno obciążają swoje oczy np. poprzez pracę przy komputerze czy długotrwałe oglądanie telewizji. Oprócz ochrony oczu, luteina wpływa także na poprawę pamięci i skóry. Działa na nas, jak naturalny filtr, który chroni oko przed promieniowaniem UVA i UVB. Stanowi ochronę dla osób, które pracują w mocno oświetlonych pomieszczeniach lub często bywają na solarium. Niestety organizm ludzki nie potrafi jej wytworzyć samodzielnie, a z racji tego, że potrzebuje tej substancji, to musi dostarczać jej wraz z pożywieniem (kapusta, brukselka, szpinak oraz żółtko kurzego jaja) lub z suplementami.

Skoro suplement działający na korzyść oczu, to musi się tu znaleźć także witamina A. Wchodzi ona w skład rodopsyny, barwnika wzrokowego, który znajduje się w pręcikach siatkówki oka, a to właśnie ona odpowiada za jakość naszego widzenia.

Ostatnim z kluczowych składników jest ekstrakt z owocu borówki czarnej. Jest to bogactwo takich witamin, jak A, B1, B2, PP i C. Zawiera także sporo flawonidów, fitoestrogenów, pektyn oraz kwas foliowy i błonnik. Dzięki przeciwutleniaczom opóźnia procesy starzenia się komórek, co też wpływa na prawidłowe funkcjonowanie oczu.

Suplement LuteinAll Max to niewątpliwie kompleksowe rozwiązanie dla Twoich oczu. W dzisiejszych czasach ciężko jest uniknąć kontaktu z różnymi ekranami – czy to w pracy, w domu czy w wielu innych czynnościach towarzyszą nam nie tylko komputery i telewizory, ale też smartfony, tablety i wiele innych. Nasze oczy są mocno obciążone, dlatego teraz masz możliwość zadbać o nie stosując LuteinAll Max. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i uzupełnienie ćwiczeń dla oczu. Narząd wzroku jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Nawet niewielkie dysfunkcje mogą znacząco utrudnić ci codzienne czynności.

Czy często miewasz bóle głowy?

Jeśli rejestrujesz je w szczególności w drugiej połowie dnia, czyli po pracy, to bardzo prawdopodobne jest, że winowajcą są zmęczone od komputera oczy. Stosując dodatkowe wsparcie w postaci suplementu masz możliwość wesprzeć swoje oczy i sprawić, że będą się mniej męczyły. LuteinAll Max to same naturalne składniki, dobrane w taki sposób, żeby przynosiły korzyści nie tylko Twoim oczom.

Komentarze (1)
anubis84

Obecnie u mnie nr 1, kiedyś stosowałem od FA ale już nie dostępny chyba jest, przy kompie pracuje ok 8 godzin.

0