SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do Raczka87

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
Oboje z mężem chcielibyśmy otworzyć klub crossfit, sport to całe nasze życie i mamy zamiar zajmować się tym również zawodowo, wiem że kursy na instruktorów odbywają się jak na razie tylko za granicą, a w Polsce jest to jeszcze niemożliwe, ponieważ uważam, że jest Pan odpowiednią osobą, którą można prosić o radę, chciałabym prosić o kilka słów co do takiego kursu, czy są jakieś formalne wymagania jak np. wyższe wykształcenie i jak przebiega taki kurs, proszę o odpowiedź, czy jest możliwość aby skontaktować się z Panem telefonicznie??pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/[dziennik]__mój_crossfit-t856566-s15.html#post1
to mój dziennik choć niepełny, nie wpisuje wszystkiego bo i tak mało kto to odwiedza


Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2012-09-24 19:15:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Hej.

Panowanie jest zupelnie niepotrzebne

Kursy (1000$) sa organizowane za granica, w przyszlosci (czy blizszej czy dalszej nie wiem) na pewno beda w Polsce. Szkolenie trwa weekend, sobota i niedziela od ~8:30 do ~16:30. Okolo poludnia jest godzinna przerwa na obiad (we wlasnym zakresie).
Kazde zagadnienie najpierw omawiane jest teoretycznie, pozniej zas praktycznie. Zaczyna sie od przysiadow - zwykly, przedni i ze sztanga nad glowa. Nastepnie dzielimy sie na grupy i przerabiamy je z coachami. Wracamy do wykladu, martwy ciag + martwy sumo z high pullem + zarzut pilki lekarskiej i znowu sala i cwiczenie. Ostatnia czescia sa 3 wyciski stojac.
Byla rowniez nauka rwania, dynamicznych podciagniec i muscle-upow, ale nie pamietam juz czy tego dnia czy nastepnego. Kazdego dnia byl jeden wspolny trening.
Oprocz tych zagadnien bylo odzywianie; dieta paleo w wersji Zone. Programowanie treningow, ich skalowanie etc.
Calosc w jezyku angielskim, bardzo przystepnym, niemniej jednak trzeba miec ow naprawde dobrze opanowany. Na koncu drugiego dnia jest test. Zawiera 50 pytan, z czego 5 nie jest ocenianych (na podstawie odp sprawdzaja czy w przyszlych testach warto je zawrzec); zeby zdac i zostac CF-L1 nalezy uskladac co najmniej 35/45 pkt-ow. Mozna uzywac slownikow (wczesniej zaakceptowanych).

Dalej, co Was z pewnoscia interesuje; zeby wystapic o afiliacje (mozliwosc uzywania nazwy CrossFit) nalezy byc CF-L1. Kosztuje ona kilka tys $ rocznie, dokladnie nie wiem ile. Musi byc zaaprobowana lokalizacja i nazwa. O ile wiem nie dopuszczaja juz nazwy miasta, w ktorej chce sie dzialac. Czyli CrossFit Krakow/Warszawa odpada, a szkoda.

Szkolenie polecam. 95% osob zrozumie, ze nie potrafilo dobrze robic przysiadu bez obciazenia czy martwego ciagu

Jak cos to pytaj dalej prosze, nr ewentualnie na privie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to może ja też zadam pytanie. czy dwa treningi cf dziennie mają sens? tzn pracuję 4 pracy 4 wolnego i w dni pracy jestem zmęczony. czy w dni wolnego mogę ćwiczyć dwa razy dziennie? rano i wieczorem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4948
Froning ćwiczy 3 razy dziennie i żyje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Froning 3 treningi robi do 13:00 ten gosc to w ogole z innego swiata przybyl. Na marginesie; warto uczyc sie od niego podejscia do danego treningu. Zwroccie uwage, ze czegokolwiek by nie robil, to w trakcie/poczatkowo nigdy nie wysuwa sie na prowadzenie. Zaczyna spokojnie i przez caly czas utrzymuje jedno tempo, dominuje +- po 3/4 uplywu czasu, kiedy 'falstartowcy' zziajani lapia powietrze. To jest klucz.

Na pewno mozna sprobowac 2 treningow dziennie i zobaczyc, jak to wyglada. Niemniej jednak nalezaloby wtedy zrobic np. jeden trening wydolnosciowy; bieganie czy tez wiosla (rano) a drugi silowy wieczorem, gdzie dajemy ciezkie lifty i gimnastyke.

Pamietaj, zeby duuuzo zjesc tego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki raczek. oczywiście o takim treningu myślałem. nie chce np 2x dziennie robić sztangi. myślałem np burpees/przysiady rano i podciągnięcia/pompki wieczorem, to tak przykładowo. inne grupy by szły do treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i 4 dni treningów i 4 dni wolnego w których robiłbym tylko swoje 100 pompek wieczorem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Nie zdazylem edytowac - czy to jest tak, ze 4 dni pod rzad pracy i pozniej 4 dni wolnego ciagiem?

Podzielilbym inaczej, w crossficie nie ma raczej mowy o trenowaniu grup miesniowych. Wydolnosc = bieganie, wiosla, rower, ew. basen i to bylby jeden trening a drugi to podnoszenie ciezarow (sztanga/kettle) zmixowane z gimnastyka (wszelkie cw z obciazeniem wlasnego ciala).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki. tak, właśnie 4 dni pracy pod rząd (11 godzin) mam a potem 4 wolnego. w te dni co pracuję robię pieszo do i z pracy około 10km plus wczesna pobudka, więc jak wracam nie mam ochoty na ciężkie treningi, a raczej wolę np pompki i przysiady co uważam za raczej lekkie ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Kurcze te 4 dni off-u to troche duzo, ale jest jak jest; sprobuj takiego rozkladu i zobaczysz jak to wyglada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no dlatego w te 4 dni przerwy chcę chociaż te 100 pompek zrobić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrenujmy ten crossfit - DT

Następny temat

Przygotowanie do CrossFit

WHEY premium