SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przysiady w praktyce

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 101 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7764
w wielu artykułach mozna przeczytac ze powinno sie zchodzić przy przysiadach do momentu kiedy miedzy udem a łydką bedzie kąt 90 stopni. Jak wyglada to u Was w praktyce ? robicie pełne przysiady do końca czy nie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
hahaha krzych fajne problemy masz :D hahaha :) to już będe wiedział, że nie każdy zmasakrowany fotelik to wandal..po prostu duży człowiek :D

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1565 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 51623
ja robie pełne i nie mam problemów z kolanami jak przy 90st...

TrAiN hArDeR aNd GrOw BiGgEr !!!

Bądź blisko z przyjaciółmi, a z wrogami jeszcze bliżej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 114 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4677
normalnie staram się nie dochodzić aż do kąta prostego, bo wówczas mocno angażuje się także mięsień pośladkowy (a tego ja akurat nie chcę)- robię przysiady tzw. niepełne i z 1-2 serie pełnych dla zachowania siły (maksymalne obciązenie do wykonania 6-8 pełnych, technicznych powtórzeń.

Przy wykonywaniu przysiadów do kąta 90 mięsnie są zaangażowane optymalnie, tak więc jeśli ktoś ma "małe i słabe nogi" to gorąco polecam ten sposób.
Najlepiej jako 2-3 ćwiczenie, gdy nogi są już porządnie rozgrzne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1565 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 51623
do m nie nie przemawia takie ściemnianie w przysiadach, dupa do ziemi, wtedy max rozciągniecie jest, a jak ktos sie boi obciązenia, albo dupki to juz jego strata

TrAiN hArDeR aNd GrOw BiGgEr !!!

Bądź blisko z przyjaciółmi, a z wrogami jeszcze bliżej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Ja robie pół przysiad. W dobrym tempie wykonane z ciągłym napięciem mięśnia nie da napewno gorszych efektów jak pełny przysiad. Poza tym wydaje się mi bespieczniejszy.

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
a ja powiem tak..robiłem i jedne i drugie. Pół-przysiad ma tą zaletę, że powoduje ciągle napięcie mięśnia i trzeba się ostro napocić podczas zatrzymania i powrotu
Pełny przysiad też ma zalety ponieważ powoduje pełną pracę mięśnia w całym jego zakresie czyli rozbudowę rónie solidną
Dlatego uważam, że przysiady trzeba co jakiś czas zmieniać. Do jednego treningu dać pół a do innego pełne. Mięsień się nie przyzwyczai i dostanie różne bodźce :)

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
ja robie pelny przysiad, dupa do ziemi, albo "ass to the grass"
dziala on na wszystkie miesnie uda, tylek, biodra i miesnie wokol kolan (vastus medalis chyba)
sa duzo zdrowsze wbrew powszechnym plotkom, ale tez i duzo ciezsze
jesli robisz polprzysiad z 150kg, to mozesz nie wstac z pelnego przysiadu ze 100kg na plecach

pelny przysiad wzmocni ci polprzysiad, ale polprzysiad nie wzmocni pelnego przysiadu

to tylko moje spostrzezenia, kazdy ma prawo sie nie zgodzic
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1565 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 51623
ja kiedys cudowałem z bandażami na kolana, i 180 2 razy z pomoca zrobiłem, to był kura sciemniany, do 90st bo łatwiej, a teraz wzmocniłem sie na martwym i przysiady bez pasa robie do pewnego cięzaru, ale na full czy ass to grass :D to sobie 170 wezme

TrAiN hArDeR aNd GrOw BiGgEr !!!

Bądź blisko z przyjaciółmi, a z wrogami jeszcze bliżej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
Robie pelne przysiady, szkoda czasu na "polowki". Nie angazuja one calosci miesni, wiec po co je robic skoro mozna zrobic pelne angazujac calosc miesnia. Szkoda wysilku.
Polprzysiady sa oczywiscie lzejsze w tym sensie, ze mozna zarzucic na plecy wiekszy ciezar, ale co z tego. Jak juz robic to porzadnie

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Niekoniecznie ściemnianie, przy wyciskaniu zza karku też większość nie robi pełnych powtórzeń i jest dobrze. Skoro podstawą do zaliczenia siadu w trójboju jest przysiad minimalnie poniżej kąta 90 stopni - to jest to wystarczające. Przy siadaniu głębszym faktycznie sporą część pracy zaczynają przejmować pośladki i dwugłowy, co nie jest pożadane gdy pracujemy nad 4głowym.

Dodam jeszcze, że znacznie lepiej czuję 4głowe przy półprzysiadach niż przy przysiadach głębokich. Efekty siłowe i masowe również są lepsze.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-05-31 16:54:00

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja tam siadam przeważnie pełne, chociaż zależy od humoru...

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2006-05-31 17:48:04

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOJ PLAN TRENINGOWY - PROSZE O OCENE.

Następny temat

Metody treningu

WHEY premium