SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przygotowania do sgsp w Warszawie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez adzik123 z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49
Witam,
W roku 2013 wybieram sie na SGSP w Warszawie. Wymagane jest zdanie testu fizycznego.
Schemta toru przedstawiony na zdjeciu. jak widac sprawdzane jest wszystko. od siły po szybkosc biegu i wytrzymałość. Obecnie gram w zespole w siatkowke. W warunkach domowych probuje cos cwiczyc ale nie zwasze jest chec i wiara ze sie uda.
Poza tym mam bardzo specyficzne warunki fizyczne:
mam 198cm wzrostu ale tylko ok 70kg wagi. biceps 27cm.
Mam bardzo waskie barki i klatke ale dobrze umiesnione i wycwiczone nogi.
Mam do dyspozycji drązek, sztangielki, lekka sztange, ławke.

Bardzo prosze o rade

1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 90
Cześć, może trochę spóźniona odpowiedź, ale myślę że całkiem sporo osób szuka odpowiedzi na podobne pytania i może się jeszcze natknąć na ten temat. Również chciałbym dostać się do SGSP, jestem z 97. Co do wymagań i progów orientuję się całkiem dobrze, jestem teraz w 1 klasie liceum i postanowiłem wziąć się za robotę od razu, nie na szybko w 3 klasie. Jako że kończąc gimnazjum moja sylwetka i sprawność pozostawiały w moich oczach bardzo wiele do życzenia, a nauka szła na wysokim poziomie bez najmniejszego wysiłku zdecydowałem że przez cały okres liceum zacznę ostro zapieprzać jeśli chodzi o sport.
W moim liceum działa sekcja kickboxingu, pierwszym krokiem było więc zapisanie się tam. Właśnie zaczyna się 9 miesiąc od kiedy tam należę. Według mnie oraz innych osób moja sprawność fizyczna, kondycja zwinność szybkość siła i tak dalej wzrosły znacznie. Poza tym regularny, codzienny trening w domowych warunkach, jeżeli tylko dysponujesz drążkiem i kawałkiem podłogi możesz naprawdę bardzo wiele. Do tego od czasu do czasu basen no i oczywiście "czyste" odżywianie. Przedmioty rozszerzone które wybrałem to fizyka, matematyka i angielski. Należę jeszcze do OSP, robię kurs ratownika wodnego oraz pomocy medycznej.
Co do konkretnych ćwiczeń to myślę że ciężary i maszyny to nie najlepszy pomysł, wiadomo że tor przeszkód wymaga manipulacji własnym ciałem, gibkości i szybkości a nie machania dużym obciążeniem. Mi pomógł i wciąż pomaga "skazany na trening", swoje treningi opieram głównie na nim, ale dodaję też inne elementy takie jak bieganie czy skakanka.
Mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłem, jeśli nie, niech ktoś doświadczony mnie poprawi, jeśli błądzę skierujcie mnie na właściwą ścieżkę gdyż ta sprawa ma dla mnie ogromną wagę. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1929 Wiek 110 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29416
ciekawy tor ^^ , powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49
prosze jeszcze o jakies porady odnosnie konkretnych cwiczen i schematow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72037




po prostu zrob to co on i juz
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49
hehe dobry jest;p jakby ktos mial jeszcze jakies propozycje to pisac smialo;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
Tor wydaję się dość łatwiutki. Mógłbyś się pobawić w trening siłowy/pobiegać porozciągać się aby podnieść swoją ogólną sprawność. Jesteś dość wysoki ale masz niedowagę. Jak jest z twoją sprawnością? Ostatnio w modzie są różne crossfity/kompleksy sztangowe treningi siłowo-kondycyjne czyli podnoszące taką ogólną sprawność tym też mógłbyś się zainteresować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22083
ćwicz poszczególne elementy. rozdziel sobie ten tor na kawałki i trenuj sprytne przemieszczanie się. Co jakiś czas rób całość.
Siłownię bym odstawił bo to tego testu się nie przyda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
Kompleksy sztangowe/crossfit ja bym dał przyda się na pewno. Do tego jakieś części akrobatyczne/rozciąganie bo widzę że jest np skok tygrysi i takie tam a przy twoim wzroście to może być problem. Zależy od twojej sprawności. Między tymi treningami tak jak kolega wyżej napisał rozdziel sobie tor i trenuj przemieszczanie się ale jeśli masz problemy ze sprawnością to przede wszystkim musisz ją podnieść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22083
i zapieprzaj równo bo wiele zależy od twojej ewentualnej przyszłej pracy i sprawności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7822
Z tego co wiem to manekin dla facetów wazy 50kg, dla kobiet tylko 25, więc problemów tu nie będzie. Oprócz toru trzeba jeszcze przepłynąć jakiś tam odcinek w czasie minuty, o to bym bardziej się martwił. Skrzynia ma wysokość 7 pudeł, czyli wg. mnie poziom gimnazjum :D poćwicz trochę i dasz radę.
1

Jeżeli pomogłem to daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22083
najważniejsza kondycja - póki nie złapiesz zadyszki to można śmigać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zrobic przerwe tygodniowa czy nie zrobic ? :)

Następny temat

Łączenie supli

WHEY premium