SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosze o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
witam. mam takie problem potrzebuje jak najszybciej zrzucic pare kg. a konkretnie 16kg. teraz ostro wzialem sie za cwiczenia bieganie basen silka i wogole. ale nioe wiem czy wszystko robie dobrze. czy moge mieszac ze soba wszystkie te dyscypliny?? czy sa jakies przeciwwskazania. prosze o porade.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
TheBigBoss w sumie masz racje. chyba powinienem tak zrobic. tylko narazie musze sie jakos na to ze tak powiem przygotowac. ale napewno skorzystam z waszych rad. dziekuje wam bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wypełnij ankietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
Płeć : mężczyzna
Wiek : 18
Waga : 111
Wzrost : 183

Aktywność w ciągu dnia : szkola
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3 x w tyg trening silownia 7 dni w tygodniu cvwiczenia w domu
Odżywianie :zero slodyczy woda mineralna niegazowana male sniadanie i maly obiad
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : trudno powiedziec bo mam malo kasy i na diety nie wydam mnostwo kasy
Stan zdrowia : zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : Trening domowy silownia basen
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : NIE
Stosowane wcześniej diety : ograniczanie jedzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Kazda forma ruchu jest dobra, im wiecej tym twoje zapotrzebowanie energetyczne rosnie.

Na poczatek poczytaj linki pod postem Moralesa, jest tam przykład układania diety, o posiłkach około-treningowych a takze dobór odpowiednich makroskłądników w diecie. Oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne, przyjmij sobie jakis rozkład BTW i wpisz tutaj swoją diete.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
chyba ze napisze co jem mniej wiecej w ciagu dnia i wtedy mi cos doradzicie. moze byc??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Wiesz, tutaj troche odzywa sie w tobie lenistwo: ;)
'Napisze co jem, a oni niech sie mecza by mi to zmodyfikować'.

Sam widzisz, ze wymagamy od ciebie wiedzy podstawowej w zakresie odzywiania. Chcemy bys wiedział jakie sa dobre źródlła białka, tłuszczy i weglowodanów, i na ich podstawie mógł komponowac pełnowartosiowe posiłki. Ta wiedza nie tylko przyda sie tobie, ale takze innym, którym byc moze kiedys pomozesz.
Chcemy bys wiedział, po jakie produkty siegac w sytuacjach kiedy masz różnoraki wybór. A twoja wiedza pomoze ci 'wybrac' te które sa zdrowsze (dla naszego organizmu).

Mozesz zrobic tak, ze po przeczytaniu artukułów w tym dziale zmodyfikowac swoją diete pod tym kątem. I wtedy wklej a my ewentualnie poprawimy ;)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
bo ja jem przewaznie tak.
sniadanie: kakao+kromka bialego chleba z maslem
II sniadanie kanapka z serem zoltym i szynka 2x
obiad to w zaleznosci co mama ugotuje:)
kolacja nie jem
nie moge tez zmodyfikowac diety tak ze bede jadl piers z kurczaka lososia i cos tam jeszcze. bo poprostu mnie na to nie stac. musze zobie radzic z tym co jest w domu. wiec sami zrozumcie. jak bym mial kase to bym sobie wszystko ustali i gitara. ale to nie jest takie proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Rozumiem. Twoim celem jest pozbyc sie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Napisałes 16 kg. Dobra dieta i ćwiczenia sa do tego kluczem. Piszesz, ze nie stac cie na łososia czy kurczaka, A jajka? Ser żółty moze byc, ale taki z zawartością tłuszczu ok 20 gram/100gr produktu, gdyz zawiera tłuszcze nasycone i tez w małęj ilosci, gdyz on jak i np masło, margaryna, tłuste sery powoduja wzrost cholesterolu.
Białko odgrywa wazna role w procesie odchudzania, przede wszsytkim przsypiesza metabolizm, co teraz ci jest niezbedne na tym etapie. Jesz tylko 3 posiłki dziennie, to bardzo mało. Poczytaj sobie '10 wskazówek zywieniowych'.

Białko pochodzenia zwierzecego (kurczak/indyk) jak najbardziej, mozesz jesc tez nabiał, tylko tez nie za duzo, np twaróg półtłusty, serek wiejski naruralny. Oczywiscie duzo warzyw zielonych, pomidory ...

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
Drogi Autorze, dieta , ktorej rola w ochudzaniu jest podkreslana przy kazdej okazji,jest podstawa progresu. Jako ze nie mozesz tego czynnika wlaczyc w swoj plan,musisz operowac tym co masz. W takim wypadku czynnik nr 2 , to ilosc spozywanych kalorii. Oblicz ile potrzebujesz i przestrzegaj.Porady dotyczace substytutow w twojej wersji diety udziela Ci powyzsi autorzy. Ja sugeruje liczenie kalorii i gramow zeby ograniczyc ilosc spozywanych pokarmow niskiej jakosci,jakimi karmisz sie teraz i czesciowo zamierzasz)do absolutnego minimium,co nie znaczy wcale glodowki. Zdrowa dieta wybacza male nadmiary i niedokladnosci w obliczeniach,poniewaz organizm pracuje w najbardziej optymalnym trybie, w przeciwnym wypadku musisz byc dokladny i ostrozny. Jesli zapotrzebowanie jest 2800 kcal na dzien to tyle jedz.Jak na oko to bedziesz robil to nadmiar szajsu zostawi Ci pieczatke na ciele. (do innych forumowiczow:to moja wlasna teza ,poparta doswiadczeniem,krytykujcie jesli u was bylo inaczej).



Zmieniony przez - TheBigBoss w dniu 2009-12-16 19:25:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
bo u mnie to jest tak jak mamusce powiem zeby mi np kupowala jakies serki czy cos to ona mi kupi bez problemu bo to sie jeszcze oplaci i wogole. ale np nie mam zamiaru prosic ja zeby mi codziennie kurczaka czy lososia przyrzadzala. to wogole nie wchodzi w gre. co do malej ilosci posilkow. tyle mi wystarcza w zupelnosci. i tez mi sie nie widzi wmuszanie w siebie innych posilkow skoro nie jestem glodny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Mała ilośc posiłków to spowolniony metabolizm. A co za tym idzie przy duzym wysiłku fizycznym/intensywnosci mozesz nie chudnąc.
Przynajmniej 5 posiłków dziennie. Jak masz 3 to kazdy podziel na dwa, reszte zostaw na później ...

Nie chcesz sie zdrowo odzywiac, to przynajmnije powiedz mamie, by przyrzadzała ci potrawy w zdrowy sposób (schabowy bez panierki, smazenie na teflonie albo zapiekanie w piekarniku bądź grill, zamiast masła, margaryny oliwa z oliwek, orzechy - włoaskie, migdały, nerkowce) ...

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moja pierwszza dieta:)

Następny temat

czy ten pojemnik na śniadanie nadaję się do mikrofalówki ?

WHEY premium