SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

progresja vs stały ciężar

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 46 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5706
I jeszcze jedno.Jak trening bicepsa ma sie analogicznie do tricepsa (ilosc powtórzen w seriach i ciezar)czy tak samo? i przy okazji jak z barkami
dzieki i Pozdraawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
oczywiście że źle myślisz , czytaj dokładnie
nie napisałem tam że wybierasz sobie ciężar na jakieś 70 % maksa i starasz sie nim robić najpier 6-8 potem 12-15 a potem 20-25 powtórzeń - skąd ty to wziąłeś ???

posłuchaj , dobierasz taki ciężar którym jesteś w stanie wykonać 6-8 powtórzeń , potem taki na 12-15 powtórzeń a potem taki na 20-25 powtórzeń
czyli tak na oko wychodzi jakoś tak - nie koniecznie musisz się tym sugerować ale niech to posłuży za wskazówkę - 6-8 ok 80% , 12-15 ok 60% , a 20-25 ok 40% maksa - kumasz teraz ?

ok , a teraz reszta , ciężar dokładnie według tego wszystkiego co powiedziałem przed chwilą i tego o czym post jest , zakres tych powtórzeń i procentowa ilość obciążenia ustalonego stosunkowo do tego zakresu [ ten musisz sam ustalić , ja podałem taki po to żeby zobrazować ci sprawę ] pozostaje taka sama - każdy z tych ciężarów atakuje inne włókna a każdy miesnień posiada każdy z trzech wymienionych wyżej włókien

ilość serii ja zawsze ustalam tak :
- grupy duże serii od 6 do 9 - nogi , plecy , klatka , barki
- grupy małe serii od 3 do 6 - biceps , triceps
to ile gdzie daje zależy od wielu czynników żeby jasno wyłożyć wszystko teraz , zawsze jednak skałaniam się bardziej i używam dolnych granic wyżej wymienionych liczb



narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
The Red a ta ilosc serii którą podałeś to tylko na jedno ćwiczenie czy suma tych ćwiczeń daje Ci taką ilosć serii na poszczególne grupy mięsniowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
to są ogólne ilości serii na daną partię

nie na poszczególne ćwiczenia tylko np. na klatke w sumie robię 6-9 serii

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
a mógłbyś napisać swój plan treningowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
zbyt często zmieniam i eksperymentuje narazie żeby napisać ci mój plan bo sztywie ustalonego nie mam

poza tym bez względu na to co ja bym napisał to i tak by ci to w niczym nie pomogło bo jesteśmy kompletnie różnymi osobami , a ty plan musisz układać dla siebie a nie małpować mój

jeśli chcesz to mogę ci jakiś zaproponować i możemy razem dopasować jakiś do ciebie i twych potrzeb ale inaczej nie miało by to sensu

jakby co to pytaj

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
no spoko theRedevil w sumie moznaby coś ułożyć dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
ok , to podaj ile i w które dni możesz trenować , czym dysponujesz [ o sprzęd chodzi ] ile lat masz i ile już ćwiczysz

aha i jaki jest twój główny cel - czego oczekujesz po treningu

a coś sklece

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dołoze cos do metody obliczania procentow MP. nie lepiej sprawdzic ile podniesiemy jeden raz i na jego podstawie obliczac dane ciezary ? Na podstawie iloczynu z danym procentem ?

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
Mam 16 lat ćwicze juz 1 miesiąc na mase regularnego treningu ale w ogóle jeśli chodzi o to jak długo juz sie "bawie ciężarami" to juz jakieś pół roku tylko że to było tzw opieprzanie się a od kiedy ćwicze juz regularnie to bardzo szybko mi siła poszła np w wyciskaniu na klate w miesiąc więcej o 12! kg na maxa mój cel to masa moge ćwiczyc w obojetnie jakie dni a dotąd ćwiczyłem tak :
pon : klata + tric
śr : plecy + bic + przedramie
piątek : barki + kaptury + nogi
i nawet dobrze mi sie tak ćwiczy a ćwiczenia miałem dotychczas taki Pon: Klata + trice

- wyciskanie na płaskiej 4x progresja
-rozpietki na skosnej 4x staly ciezar

-frncuz sztangą leżąc 3x progr
- francuz sztangielka siedząc 1rącz 3x st. c.


SRoDA : Plecy + bicepsy
- podciąganie na drążku 4 * max - powoli sie opuszczaj - uzyswaj mocy ruchow negatywnych - do gory z pomoca kolegi, pomagaj nogami ale opuszczaj bardzo wolno , oporujac ruch
- wiosłowanie sztangielką 4 progresja
- wznsoy tuliowia ze sztagna na barach 4x staly


- uginanie ramion sztangą uchwyt na szer. barków 3 *progr
- uginanie ramion młotkowym 3 * staly



PIATEK :NOGI + barki + kaptury

Pt : Nogi
- przysiady ze sztangą 4 progr
-zginanie nogi stojac ze sztagnielka na pasku do kostki 3x staly
- wspięcia na palce ze sztangą 4 progr

- wyciskanie sztanigelek/ALBO sztanga sprzed kalty 4x progr
-wznosy sztangi do brody 4x staly

własnie dzieki twojemu postowi uzmysłowiłem sobie że mam wiekszosć miesni szybkokurczliwych bo np na wf bardzo szybko biegam i prawie wszystkich moge wyprzedzić jak biegamy sprintem a jak są długie dystanse to szybko sie męczę w stosunku do innych i potem jeszcze przypomniałem soie o tym jak szybko siła mi skacze Ten plan co jest powyżej zmodyfikowałem tylko tak żeby robić po 6 powtórzeń zamiast progresji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy z rozciagniem

Następny temat

najlepsze ćwizenia na barki??

WHEY premium