SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem przy nauce pływania

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1436

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
Witam,
Mam pytanie obecnie jestem na etapie nauki pływania kraulem i całkiem nieźle juz mi idzie ponieważ pływam już bez rzadnych pomocy na dwie ręcę narazie z tymże występuje jeden problem jak płynę na oddech na lewej ręcę wszytko ładnie wychodzi bez problemu nabieram oddech natomiast jak nabieram powietrza na prawej ręcę to nie wychodzi tzn od nie mogę nabrać powietrza ponieważ od razu nabiera mi się wody. Co jest powodem że na jednym boku wychodzi na drugim nie? i jak temu zaradzić?
pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 285 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4882
po prostu nie ma jeszcze wprawy, musisz plywac i wyrobic sobie nawyk po paru tygodniach nauki wejdzie ci to w krew i bedzie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
hmm no tak w takim razie dlaczego na jednym boku wychodzi mi dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4087
bo to jest słodki bok :) nie wiem od czego to zalezy ale ja tez nabieram powietrza tylko na jednym boku i na drugim tez moge ale nie wygodnie jest :) teoretycznie powinno sie nabierac na 2 stronach poniewaz musi byc zachowana rownowaga (przynajmniej podczas treningu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Każdy z nas jest lewo albo praworęczny to wpływa także na to która strona w trakcie płwanie będzie lepsza, nie jesteś przypadkiem leworęczny????

Musisz wykonać 2x więcej ćwiczeń na tą stronę
- deska przed sobą i ciągniesz prawą reka za każdym razem nabierając powietrza jedna długość zmiana
-bez deski to samo

To jest chyba najlepsze ćwiczenie na to aby wyrobić sobie nawyki oddycha po obu strona

Po tym staraj się popływać pełnym stylem oddech na trzy

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
logitech45 Mistrz SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 739 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16410
jak to dobrze ze mialem rzeke na wsi :D

<THE GREAT!>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 306
koordynacje przede wszystkim musisz załapać na tą druga strone, kwestia ćwiczeń jak juz wspomnieli koledzy. Ja jestem leworęczny i mialem kiedyś, daawno temu ten sam problem :) ale trening czyni mistrza xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3559
a może robisz coś źle w technice???? poproś kogoś żeby nagrał jak płyniesz... może będziesz wiedział co robisz źle
a może rzeczywiście brak ci wprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4087
nagrywanie to jest dobry patent poniewaz nawet jak nie masz nikogo kto by mogl korygowac twoja technike to na podstawie nagran mozesz wiedziec co nalezy zmienic , poprawic etc. sam tak musze zrobic tylko kupic jakas kamerke trzeba i dac ratownikowi niech sie meczy a co :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3559
ja jeszcze w lecie na odkrytym basenie robiłem tak że patrzyłem na cień i korygowałem technike
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
Wziąłem kilka lekcji z instruktorem to w sumie mówi to samo co wy czyli trening i ćwiczenia na tą gorszą stronę niestety chodzę chwilowo tylko raz w tygodniu na basen także coś czuje że długo się tego nie nauczę ale dzięki za rady
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

60m w 7.71s w kolcach

Następny temat

szkoła sportowa piłka ręczna

WHEY premium