SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o sprawdzenie diety i treningu do testu

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5671

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
spoko, każda uwaga się przyda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
hej!
Co do owoców dwie kwestie przede wszystkim nie zrozumieliśmy się chyba owoce tak i polecam tylko zalezy kiedy i jakie tu pisałem przykład pod kątem tego jedzenia. Owoce z racji dużej zawartości fruktozy o te mi chodziło...
Co do masła orzechowego nie napisałem, że musi je jeść ja podałem przykład z mojego posiłku. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest to taki szit jak to określasz ja osobiście wole mieszać tłuszcze i dać trochę takich trochę innych.
Nie zgadzam się przede wszystkim z tym, że te ilości jajek jakie wiele osób tu spożywa są ok tylko tyle ale nikomu nie zabraniam.
Przytoczysz mi zapewne wiele badań, które ktoś gdzieś tam robił ja też znam wiele.
Jednak po wielu rozmowach ze specjalistami z instytutu żywienia osobiście zgadzam się z nimi może nie do końca, że 3-4 jajka na tydzień ale też nie uważam za rozsądne zjedzenie 12 czy 15 jaj dziennie jak niekiedy opisują tu na forum ludzie- wg mnie rozsądek po coś nam dano i żadna skrajność nie wyjdzie na zdrowie.
Organizm zapewne w większości przypadków przetrawi to przystosuje się a ja zapytam co z pozostąłymi osobami???
Dla tego osobiście wolę zostawić 3 żółtka z 6 a zjeść sobie troche masła orzechowego .
Nigdy jednak nie mówię, że ten pkt widzenia jest lepszy czy gorszy to jest po prostu MÓj PKT WIDZENIA

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Co do mięsa z kurczaka jak najbardziej i w 100% się z tobą zgadzam i jesteśmy zgodni co do indyka którego sam osobiście jadam częściej niż kuraka ale nie ukrywam, że kurkę też się wcina )........... Meju masz jajka od kur jezu jak ja uwielbiam kogel mogel z tych żółteczek z dużą ilościa cukru taki gęsty Miodzio )

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
co do tego masła to obadam sprawę. Bo to w sumie niegłupi byłby pomysł tak posmarować po wierzchu tego placka, a każda słodkośc się przyda bo mam zamiar trzymać dietę na 100%, chcę zobaczyć ile jestem w stanie z siebie wyciągnąć Wczoraj np byłem z kumplami w knajpie (wpadli coś zjeść), pozamawiali jakieś kebaby, siedzą i jedzą, a mnie tak ten zapach uderzył po nozdrzach, że musiałem wyjść

a weź, nigdy tego nie lubiłem, jakoś nie trafiają do mnie surowe jajka. Kiedyś spróbowałem tak na szybko wypić chyba z 6 jajek. Z tej przygody wynikła taka sprawa, że organizm mógł przyjąć najwyżej 2, bo reszta pooszła do kibla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Tu nie chodzi o badania, Marcin ja nie mówię o badaniach najważniejsza jest proporcja tłuszczy.
Po drugie wrzuciłem link do wywiadu Dr. z Polskiej uczelni i przeczytaj z nim wywiad.
Trenujemy ćwiczymy ale też chcemy być zdrowi i jak najdłużej to robić.
Orzeszki ziemne nie są orzechami a warzywami strączkowymi porównujesz żółtko jaj do masła orzechowego , jedno minerały witaminy tłuszcze białko naturalne a drugie ? Mogą być i są pro zapalne , przetworzone ? Więc odpowiedź jest prosta.
Ile tych owoców trzeba zjeść żeby było dużo fruktozy ???
2 kg grejpfrutów ?
1,5 kg brzoskwiń?


Zmieniony przez - wojo zmc w dniu 2012-09-03 21:59:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
akurat grepfruit i ogólnie cytrusy to z tego co wiem są małokaloryczne i tych cukrów tam jest stosunkowo niewiele. Ale np taki banan czy dojrzałe japco?

Marcin mam prośbę, mógłbyś wrzucić ten atkualny schemat diety do twojego programu i podać mi dokładny rozkład BTW i kalorii? Bo Ty raczej operujesz na profesjonalnym oprogramowaniu a nie na tych kalkulatorach oniline. Aha i zapomnij jutro o tej paczce

1 i 2. Placek z 6 jaj, 150g owsa, 30g WPC, 30g orzechów. To byłyby dwa pierwsze posiłki.
3. 200g kurczaka, 120g ryżu/ makaronu + warzywa zielone
po treningu 30g WPC, 30g carbo + kreatyna 5g
4. 200g kurczaka, 120g ryżu/makaronu, oliwa 25ml +warzywa zielone
5. 200-250g twarogu póltłustego, oliwa 25ml +warzywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2278
Masło orzechowe jak najbardziej, tylko wybieraj te dobre.

Łyżeczka masła do kolacji, bądź do śniadania jak znalazł by zadbać o tłuszcze. Do smarowania placka może też być, ale mi np. tak nie smakuje, może jogurt naturalny bardziej się tutaj nada w kwestii smaku.

Ja np. masło orzechowe do kolacji wrzucam łyżeczkę jedną około 10-15g i wtedy do twarogu mi to pasuje, bo jest jakieś tam urozmaicenie.





Zmieniony przez - Golden4 w dniu 2012-09-05 08:07:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
ogarnę ten temat przy robieniu zakupów do testu

Wysłaliście paczkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Hej! Co do masło orzechowego odpowiem na koniec tylko, że nie zgodzam się ze stwierdzeniem tego jakie jest h..... przede wszystkim w zależnosci od tego jakie ma proporcje orzechów w maśle. Dalej mówisz, że zjedzenie 20g masła orzechowego jest nierozsądne ale zjedzenie 7 jaj jak najbardziej- wybacz ale medycyna ma swoje prawa i ktoś kiedyś wiele rzeczy sprawdził a to, że jakiś pan X zrobił badania i tak jak czytałem gdzieś można jeść po 15 dziennie gdzie tu jest logika. Po co dietetyka wskazuje normę 3-4 jajek tygodniowo? Oczywiście założymy ludzi nie uprawiających żadnych sportów ale podbijanie tego o 1 000 % ja nie widzę tutaj rozsądku. Dobra ale nie ma co się rozwodzić bo każdy ma swój rozum i swoje racje jednak ciągle optuję za tym aby doradzając trzymać się choć trochę założeń racjonalnej Dietetyki

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Co do paczki dziś powinna pójść tylko będzie pocztą prioryt. bo nie możemy za pobraniem puścić kurierem pozdro aha nie mam teraz dostępu do programu jeśli to jeszcze aktualne to mogę zrobić to jutro pewnie koło południa hejka

...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dziennik pokonać własne słabości.....

Następny temat

Newsletter Iron Horse Series

WHEY premium