SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o kompleksową pomoc dla grubasa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 288
Trenowałem (w młodości siatkówkę) przez 8 lat. Skończyłem w 1996 (waga 82 kg). Od tamtej pory ruch amatorski zrywami i długie przerwy na nicnierobienie, głupawo usprawiedliwiane pracą . Trzy lata temu wystartowałem z wagi 110 i trenując 4-5 razy w tygodniu (w różnych fazach różny rozkład między treningiem siłowym, aerobami, HITem, grą w siatkówkę oldboyów i plażówką, rzadziej basenem), połączoną z dietą (o dietach niżej) zgubiłem systematycznie (bez gwałtownych skoków 18 kg w 25 miesięcy (do wagi 92, obwodu pasa 87). Ale od stycznia pełna degrengolada. Dziś żadnej aktywności fizycznej, postanowienie poprawy i chęć przejścia tej fazy pod Waszą opieką. Przy opisywanym 2letnim cyklu korzystałem z Waszych postów z działów odżywianie i alternatywna droga. Wtedy udało się dzięki artykułom qazara, Mateo, binia i Innych, tym razem chciałbym skorzystać z Waszych rad od początku. Jak rozplanowac kolejne etapy? Co po kolei?
Motywacja jest silna - mój Ojciec - stary pierwszoligowy siatkarz, ciągle w formie, namawia mnie, żebym doprowadził sie do porządku i wystąpił z nim w parze w paru towarzyskich pojedynkach w plażówkę. Ponieważ On postanowił spróbować, a pewnie dłużekj niż 2 sezony nie pogra (ma 60 lat to chciałbym, żeby to była duża frajda. Pomożecie?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 34

Waga: 105

Wzrost: 191

Obwód klatki: 116

Obwód ramienia: 132

Obwód talii: 98

Obwód uda: 64

Obwód łydki: 42,5

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: według ich wyliczeń 18,39 (dziwne)

Aktywność w ciągu dnia: Od stycznia zaniedbanie (praca w nadmiarze, siedzący tryb zycia). To fakty, nie tłumaczenie.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: w poście wyżej

Odżywianie: Jem wszystko, a lubię rzeczy niezdrowe (makarony, słodycze, pyzy). Ale to bez znaczenia. Diety trzymam rygorysstycznie lub wcale. Dostosuję się.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: dobry jak na pana w średnim wieku , trochę urazów typowych dla siatkarzy, odnawiających się od czasu do czasu (barki, kostki, kolana), ale nie stanowiących bariery w rozsądnie dawkowanym treningu siłowym

Preferowane formy aktywności fizycznej: Tym razem chciałbym z Wami ułozyć plan. Moge dac do czterech treningów w tygodniu, do 1,5 godziny każdy. Mam dostęp do siłowni, basenu, czegokolwiek, co zalecicie (Warszawa)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: raczej żadne. zielona herbata

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: możliwe. Zależy od Waszych instrukcji

Stosowane wcześniej diety: Montignac, diety niskowęglowodanowe połączone z treningiem CKD.

uśmiech barmanki z Vancouver

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
z czego najlepiej brać "Szybkie" białko?
szybkie bialko w sensie szybkoprzyswajalne - z miesa, ryb i odzywek
+wyszukiwarka
pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
ja proponuje na poczatek 3 razy w tyg silownie<cale cialo>, 2 razy w tygodniu aeroby po 30 min<w dni bez treningu silowego>

Co do suplementacji to podstawa :omega-3<epa/dha 2-3g ed>, wapn<do 1800mg ed>,witaminy i mineraly,q10 <60-90mg ed>

Dieta czyli cos co na redukcji jest podstawa : proponuje diete zbilansowana i obliczenie dokladne zapotrzebowania kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 288
1. Dietę zbilansowaną. OK. Jeśli dobrze rozumiem to powinienem przyjąć w 5-6 posiłkach normę kaloryczną zgodną z zapotrzebowaniem a deficyt wyrabiać treningiem? Jakieś wskazania ogólne?
2. Od czasów sportowych nie dotykałem supli, a wtedy dostawałem je doręki ze wskazówkami. Czy te skróty będą czytelne dla każdego do kogo pójdę po zakupy?
3. Dzięki. Bardzo liczyłem na to, że będziesz jedna z osób, które pomogą.

uśmiech barmanki z Vancouver

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
1. Dietę zbilansowaną. OK. Jeśli dobrze rozumiem to powinienem przyjąć w 5-6 posiłkach normę kaloryczną zgodną z zapotrzebowaniem a deficyt wyrabiać treningiem? Jakieś wskazania ogólne?

TAK


2. Od czasów sportowych nie dotykałem supli, a wtedy dostawałem je doręki ze wskazówkami. Czy te skróty będą czytelne dla każdego do kogo pójdę po zakupy?

Tak : kup omege-3 <najlepiej wychodzi gold omega-3 olimp> wapn z polfy <500d>

3. Dzięki. Bardzo liczyłem na to, że będziesz jedna z osób, które pomogą.

jak zawsze w tym dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 288
1. Wydawało mi się, że wszystko już wiem, ale mam dość podstawową wątpliwość:
skoro treningiem mam wyrabiać deficyt kaloryczny, to znaczy, że zapotrzebowanie mam mnożyć przez taki współczynnik jak bez treningu (1,0-1,1_ czy przez ten dla podwyższonej aktywności (1,2-1,3)? Jeśli przez ten drugi, to skąd weeźmie się deficyt kaloryczny?
2. Przed treningiem przewaga węgli+tłuszcze, potem białko+tłuszcze?
3. Aeroby rano?
4. Trening siłowy jednakowy we wszystkie trzy dni?

M.

uśmiech barmanki z Vancouver

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
1. Wydawało mi się, że wszystko już wiem, ale mam dość podstawową wątpliwość:
skoro treningiem mam wyrabiać deficyt kaloryczny, to znaczy, że zapotrzebowanie mam mnożyć przez taki współczynnik jak bez treningu (1,0-1,1_ czy przez ten dla podwyższonej aktywności (1,2-1,3)? Jeśli przez ten drugi, to skąd weeźmie się deficyt kaloryczny?

Masz trenowac wiec rozsadnym jest minimum 1,2 wspolczynik aktywnosci

2. Przed treningiem przewaga węgli+tłuszcze, potem białko+tłuszcze?

Posilek okolo treningowy to ww i bialko , przed pelne szybkie bialko plus zlozone ww i po treningu szybkie i pelne bialko i szybkie weglowdany

3. Aeroby rano?

Dowolnie

4. Trening siłowy jednakowy we wszystkie trzy dni?

3 dni w tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 288
1. Wszystkiego dobrego w Nowym
2. W sprawie treningu:
rozplanowałem go według kolejności:
rozgrzewka
nogi
plecy
klatka
ramiona
brzuch
wiosła
Chciałbym sie upewnić co do liczby serii i powtórzeń. Czy w treningu całego ciała wspomagajacym redukcję 3 serie każdego ćwiczenia po 10-12 powtórzeń dla góry i 15 powtórzeń dla nóg przy przerwach 60-90 sekund są odpowiednie?
2 a) jakie powinny być różnice w liczbie serii i powtórzeń w wypadku kobiet (przy treningu o tej samej funkcji?)
3. Czy powinienem - zgodnie z postem ellisa o diecie zbilansowanej - zacząć od około 10 dni bez deficytu kalorycznego (regulacja metabolizmu)? Oznaczałoby to - według najpopularniejszego wzoru - 24*105*1,2= 3024 kcal! Wygląda na przesadę, prawda?
4. Testuję pierwszy wariant diety. Napiszcie tylko - zanim ją wrzucę - z czego najlepiej brać "Szybkie" białko?
5. Mogę wrzucić rozkład treningu i dietę do oceny? Czy tylko dietę?

M.

uśmiech barmanki z Vancouver

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 288
Halo! A ja?

uśmiech barmanki z Vancouver

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
nogi
klata
plecy

lydki
barki
ramiona

8-12 powtorzen,60-90 sek,duze ciezary ,czysta technika


co do ilosci kcal 3000 kcal dla twojej wagi jest na poczatek ok, obserwuj i jesli waga spada to ok jesli nie to zmniejsz kcal o 200
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 288
klatka przed plecami? Zawsze kazali mi odwrotnie, ale posłucham. Wrzucić cały trening czy tylko dietę?

uśmiech barmanki z Vancouver

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA NA MASE DO SPRAWDZENIA.....:-):-):-)

Następny temat

3 krótkie pytania

WHEY premium