SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

postura pływaka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4904
Czytałem raz ciekawy artykuł "legendarnego" kulturysty, który pisał, że aby przybrać na masie trzeba trenować bardzo szybko i intensywnie. Podano przykład sprinterów z rozrośniętymi mięśniami nóg i przykład chudych maratończyków. Sprinter trenujący na krótkim dystansie i z dużą szybkością i maratończyk, który trenuje na długim dystansie i z małą szybkością. Może coś w tym jest. Sprawdź jak będzie ci szło pływanie na max tempie, odpoczynek krótki i znowu max tempo. I tak w kółko Macieju Dodam jeszcze, że kiedy robiłem kurs na ratownika i pływałem codziennie po pare godzin przybyło mi troche cm w barkach i to widać. Pływałem na dystansach od 25m do 200m z dużą prędkością.

Zmieniony przez - _Micrus_ w dniu 2007-07-19 22:35:44

Niedługo otworzę własną spamierię

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3248
"Czytałem raz ciekawy artykuł "legendarnego" kulturysty, który pisał, że aby przybrać na masie trzeba trenować bardzo szybko i intensywnie."

Jakos mi to nie pasuje, ale moze ktos lepiej obeznany sie wypowie. Jak nazywal sie ten "legendarny" kulturysta?

"Podano przykład sprinterów z rozrośniętymi mięśniami nóg i przykład chudych maratończyków. Sprinter trenujący na krótkim dystansie i z dużą szybkością i maratończyk, który trenuje na długim dystansie i z małą szybkością. Może coś w tym jest."

Na pierwszy rzut oka jest to trafne spostrzezenie. Tylko jedno pytanie: ile ma w udzie kolarz dlugodystansowy?

"Sprawdź jak będzie ci szło pływanie na max tempie, odpoczynek krótki i znowu max tempo. I tak w kółko Macieju"

W ten sposob mialby rozbudowac mase miesniowa? Nie uda sie. "Troche centymetrow w barkach" - ile to bedzie kilogramow? Nie wierze, ze dzieki cwiczeniom w wodzie (tylko i wylacznie) mozna osiagnac znaczny przyrost masy miesniowej (w przedziale czasu ktory przecietnie poswieca sie na przygotowanie do egzamu na ratownika). Nie chce tu wysnuwac jakichs teorii, byc moze chodzi o kwestie mniejszego obciazenia (w wodzie wazysz kilka razy mniej, chyba 6, mam racje?), byc moze o cos zupelnie innego - w wodzie nie zbudujesz masy. I to mowie z czysto praktycznego punktu widzenia, akurat doswiadczenia w tej dziedzinie sportu mam az nadto.

"Dodam jeszcze, że kiedy robiłem kurs na ratownika i pływałem codziennie po pare godzin przybyło mi troche cm w barkach i to widać. Pływałem na dystansach od 25m do 200m z dużą prędkością."

Porownanie wysilku 25 a 200 "z duza predkoscia": niebo a ziemia dla kazdego plywaka, nie wspominajac o poczatkujacych lub sredniozaawansowanych. Jak dla mnie to obala to co probowales przekazac wczesniej. 200m nie mozna w tym wypadku w zaden sposob uznac jako krotki dystans.





Nie chce sie wypowiadac nt sportow, w ktorych nie mam doswiadczenia, ale cos mi sie wydaje, ze w sprincie lekkoatletycznym rowniez silownia bedzie miala sporo do powiedzenia. Jakos nie wyobrazam sobie tego, ze sprinter lekkoatletyczny trenuje tylko biegajac setki "na maksa". Nie wiem ile oni spedzaja czasu na silce, ale jestem w stanie zalozyc sie o bardzo duze piwo, ze duzo.

Kwestia przenoszonych obciazen moze odegrac tu jakas role, jesli chodzi o roznice miedzy np plywaniem, bieganiem a rowerem, ale nie czuje sie na silach zeby w tej kwestii filozofowac, wiec pozostawie to madrzejszym od siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
ooo to dobra rada..jestem dość szczupły więc wilczy apetyt jest wręcz wskazany a jeżeli chodzi o aeroby to przemieszczam się po mieście głównie na rowerze(1000km w przeciągu 4miesięcy-więc trochę mi się spala)jeżeli chodzi o pływanie to jednorazowo (z krótkimi przerwami )stylem dowolnym przepływam ponad 1km i tak 5-4razy w tygodniu...od niedawna staram się to zmieniać by jednorazowo plywac tylko jednym stylem, następnego dnia innym a nastepnego jeszcze innym(nie wiem czy tak jest dobrze)...a co miałeś na myśli mowiąc o plywaniu z obciążeniem?...chetnie bym to sprawdzil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4904
Nie pamiętam jak nazywał się ten kulturysta. Był to jakiś przedwojenny kulturysta. Jak znajdę to dam znać. Kolarstwo różni się od biegania. Wcześniej biegałem, teraz jeżdżę i w udzie nie przybywa wiele. Raczej się rzeźbi. Przy treningu na rzeźbę też są małe skoki masy, a kolarz przecież ma wieloletnie doświadczenie. Choć ten przykład nie jest zbyt dobry bo maratończycy też nie biegają od wczoraj Choć weźmy też pod uwagę to, że kolarz jeździ z dużo większą szybkością niż biega maratończyk. Co do pływania z obciążeniem to chyba trochę głupie płynąłem z przywiązaną do siebie łodzią na 50m i nie było dużej różnicy... a taka łódka waży swoje. Jeszcze te 200m w porównaniu z 1500m to nie jest zbyt dużo. ;> Filozofować też nie musimy, ale pogadać można może razem do czegoś dojdziemy ;> może ktoś jeszcze się tym zainteresuje.

Zmieniony przez - _Micrus_ w dniu 2007-07-20 18:13:50

Niedługo otworzę własną spamierię

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
zawsze można najeźć się jak jakiś koń sterydów...nie!!! tfu tfu my jesteśmy sportowcami i to na czym priorytetowo nam zależy to zdrowie:)...nic to chyba będę musiał się pogodzić z tym faktem i zapomnieć o barkach pływaka..ostatnio zacząłem robić pompki i podciągać się na drążku..na prawdę zależy mi na żeźbie.co dzień patrzę rano w lustro i...coś tam trochę jest...nie powiem ale jak dla mnie to za mało jeszcze jak mówicie że już więcej nic nie urośnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4904
No kolego przykro mi... pozostaje tylko siłownia... przykro mi...

Niedługo otworzę własną spamierię

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3248
No to mozesz sie podciagac na drazku a nie mozesz isc na silownie? Przyznaj sie jak to jest z tym Twoim kregoslupem, moze wcale nie jest tak zle i musialbys po prostu skonsultowac sie z doswiadczonym instruktorem?

W ogole podciaganie na drazku (szeroki nachwyt) to swietne cwiczenie, zeby uzyskac sylwetke na ktorej Ci zalezy.

Odnosnie obciazenia:

nie wiem co widzisz w tym glupiego, Micrus.

Po pierwsze: tylko wspomnialem o tym i zaznaczylem, ze to jest dla zaawansowanych.

Po drugie: mniejsza z tym ile wazy lodka. Sprobuj holowac lekkie plastikowe wiaderko;)

Metody obciazen sa rozne. Wspomniane wiaderka, pasy z kubkami, specjalne gabki zakladane na nogi, plywanie w odziezy i pewnie wiele innych. Na razie jednak nie musicie sie na tym skupiac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
chodzi o to ze cwiczyłem na siłowni ponad poltore roku i tak mi zalezalo na efektach ze zarzucalem coraz wieksze ciezary..szybko szybko..i tak sie zalatwilem ze jak robię teraz większość ćwiczeń na silce to mnie boli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
potraktuj raczej pływanie jako coś dla poprawy samopoczucia, zdrowia. Przy pływaniu 1km 4-5 razy w tygodniu na pewno nie osiągniesz pożądanej postury. Powiem Ci, że pływacy pływają rocznie ok 2500-3000km. Mają ok 11 treningów w tygodniu. Na treningu pływają czasem nawet po 10km a dziennie 20km. Do tego dochodzi oczywiście siłownia. (mowa o tych z najwyższej półki).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4904
Maci może jakieś linki właśnie z takimi treningami na siłowni dla pływaków? Czy zwykłe ćwiczenia na ramiona i plecy wystarczą? W ogóle jak macie jakieś ciekawe linki to moszna wklejać

Niedługo otworzę własną spamierię

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość&100&1000&3000

Następny temat

Pytanie ====> koszykówka ======> piłka

WHEY premium