SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Drążek a wzrost

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1774
Mam 15 lat,
ważę 59kg
w bicepsie mam 33,5cm.

Zaczęłem podciągać się na drążku i mam dwa pytania :

- czy przez podciąganie na drążku mogę spowolnić wzrost?

- czy przez podciąganie moje stawy mogą zostać uszkodzone?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 327 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 43435
Jakoer,moje doświadczenie to po prostu paroletnia zabawa z ciężarami no i z drążkiem.
Ja nigdy problemów z łokciami nie miałem ale dużo się nasłuchałem i naczytałem o osobach które za szybko się opuszczały a potem miały problemy.
Pamiętaj po prostu by wolniej się opuszczać niż podciągać a wszystko będzie oki.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 557 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39821
nie , nie jeśli będziesz się poprawnie podciągał
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1774
Scorpion93 :

Twoja odpowiedź jest do pytania :

- czy przez podciąganie na drążku mogę spowolnić wzrost?

?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 557 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39821
Do obydwu. Czemu uważasz, że podciąganie na drążku może zahamować wzrost? Niema takiej opcji
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 327 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 43435
Jokero,
a)przez podciąganie nie spowolnisz wzrostu
b)przez podciąganie możesz sobie pouszkadzać stawy jak będziesz za szybko się opuszczał.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1774
Osadnik ; możesz mi powiedzieć jakie masz doświadczenie w tym?

Chciałbym być pewien, że to odpowiedź osoby, która wie o czym mówi.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
ad 1) nie

ad 2) jest opcja żebyś sobie coś zrobił,jak będziesz za bardzo szalał na drazku(zbyt gwałtownie się opuszczał,zwłaszcza z obciążeniem lub nie zrobisz rozgrzewki)

tyle ze to jest możliwe przy każdym ćwiczeniu

akurat podciąganie na drążku jest jednym z najbezpieczniejszych ćwiczeń złożonych,trudniej w nim o kontuzję niż w wielu innych ćwiczeniach na siłowni.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1774
A podasz mi ćwiczenia abym na drążku wyrobił sobie :

- bicepsy
- ramiona(barki)
- przedramiona
- V - na plecach.

Może to głupie pytanie, ale wiem, że ułożenie rąk na drążku dużo zmienia.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
z barkami na drażku będzie problem.

natomiast na szerokośc pleców wpływa każde podciąganie,chwyt decyduje tylko które część tych pleców będzie bardziej poszerzana.

Szeroki nachwyt(szerzej niż barki) bardziej angażuje górę pleców i rejony zewnętrzne najszerszych
średni nachwyt(na szerokośc barków)bardziej po równo angażduje górę i dół najszerszych

wąski podchwyt z kolei bardziej angażuje dół najszerszych oraz te bardziej wewnętrzne rejony najszerszych.

chwyt neutralny bardziej z kolei angażuje obłe, wewnętrzne rejony pleców


bicepsy są bardziej zaangażowane gdy podciągasz się podchwytem
natomiast przedramiona dostają po tyłku przy każdej formie podciągania ze względu na chwyt(musisz się przecież utrzymać na tym drażku)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1774
Mógłbyś jeszcze opisać jak każdy chwyt wygląda?

Przepraszam - jestem w tym zielony.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991




najpierw masz nachwyt szeroki,a potem podchwyt wąski

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny i poprawy

Następny temat

Prośba o uporządkowanie zbyt chaotycznego treningu

electro
Polecane artykuły