Witam. Chciałbym, abyście pomogli mi ułożyć plan ćwiczeń, odpowiednią dietę i polecili jakieś odżywki. Już kilkakrotnie zaczynałem swoją przygodę z kulturystyką, lecz nigdy nic na poważnie. Teraz chciałbym wziąść się za to porządnie ! Mam 16 lat, 190 cm i ważę 72kg. Po pierwsze chciałbym nabrać masy mięśniowej. Jakie polecilibyście odżywki(nie przesadzając z ceną ! Kupuję z kumplem na spółe razem mamy jakieś 80-90 zł do wydania) Myślałem o kreatynie + Carbo Nox. Może jakieś inne sugestie ? Co do planu ćwiczeń to mam zamiar ćwiczyć 3 razy w tyg. + w sobote/niedziele jakiś worek bokserski. Posiadam taki oto osprzęt: 3x hantle po +/- 10/12 kg, sztanga samoróbka ok. 15 kg, drążek do podciągania, ławeczka samoróbka, 2 hantelki po 1,5 kg, i karimatę (ćwiczymy w piwnicy, dla brzuszków itp.), więc proszę się tego trzymać.
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16
Waga: 72
Wzrost: 190
Cel treningowy: Masa mięśniowa
Staż treningowy na słowni: Teoretycznie 0
Uprawiane inne sporty: Siatkówka, zajęcia z workiem bokserskim, hokej
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 3x hantle po +/- 10/12 kg, sztanga samoróbka ok. 15 kg, drążek do podciągania, ławeczka samoróbka, 2 hantelki po 1,5 kg, i karimatę (ćwiczymy w piwnicy, dla brzuszków itp.)
Dieta: Brak, czekam na pomoc.
Przeciwskaznania medyczne: Brak
Zażywane suplementy: Czekam na radę.
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16
Waga: 72
Wzrost: 190
Cel treningowy: Masa mięśniowa
Staż treningowy na słowni: Teoretycznie 0
Uprawiane inne sporty: Siatkówka, zajęcia z workiem bokserskim, hokej
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 3x hantle po +/- 10/12 kg, sztanga samoróbka ok. 15 kg, drążek do podciągania, ławeczka samoróbka, 2 hantelki po 1,5 kg, i karimatę (ćwiczymy w piwnicy, dla brzuszków itp.)
Dieta: Brak, czekam na pomoc.
Przeciwskaznania medyczne: Brak
Zażywane suplementy: Czekam na radę.
Krzysztof Piekarz