SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Porównanie swojego stylu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 974
Sztuk walki jest sporo. Każda ma swoje wady i zalety. Niech każdy wypisze tu swoje spostrzeżenia nt. swojego stylu. Tylko bez stwierdzeń typu: "w muay thai nie ma parteru", czy " w judo nie ma uderzeń".

Taekwondo ITF
Plusy:
- kopnięcia obrotowe na wysokim poziomie
- kilka ciekawych rzeczy z samoobrony
- parę dobrych bloków
Minusy:
- bardzo mało uderzeń z pięści
- brak kopnięć piszczelami
- beznadziejne łokcie
- niektóre bloki
- brak brutalnej rywalizacji sportowej

Zmieniony przez - treningi w dniu 2010-06-20 16:58:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
Wszystko zależy od celów jakie sobie stawiamy trenując.
Bo jak np w Muay Thai klincz może być plusem tak w MMA ten sam klincz jest prowadzony zupełnie inaczej. Podobnie kopnięcia z Kyokushin jak i Muay Thai, pomimo różnic w założeniach i zupełnie innego sposobu wykonywania po prostu sprawdzają się w trochę innych sytuacjach. Oba wykształtowane przez pełnokontaktową walkę a jakże inne...

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15480
głupi temat
...
Napisał(a)
Andrew3 Berserk Labs
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 4001 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 46802
A co do Twojego podpisu bro:
"Znam karate,taekwondo i inne chińskie słowa!"

Karate jest Japońskie a Taekwondo Koreańskie
Poz

Serdecznie zapraszam na Fight24.pl

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 974
wiem, zbijam się, bo znam koreańskie słowa brzmiałoby mało śmiesznie. a ogólnie chodziło o style tradycyjne
...
Napisał(a)
Andrew3 Berserk Labs
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 4001 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 46802
Teraz też brzmi mało śmiesznie, bo to bardzo stary dowcip jest.
Poz

Zmieniony przez - Andrew3 w dniu 2010-06-22 01:28:05

Serdecznie zapraszam na Fight24.pl

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 5 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10081
Autorze wierze że obleciałeś wszystkie sekcje TKD w kraju i co najmniej pół na świecie. Doświadczeniem walecznym przewyższasz wszystkich taekwondoków, jestem pewny że możesz wydać nowelizacje stylu udoskonalając go do miana stylu doskonałego, a człowiek nie będzie musiał ćwiczyć, to styl zwycięży. Jestem pewny, że urodziłeś się z czarnym pasem z XV danem. Jeżeli nie spełniasz żadnego z warunków, a jeśli masz więcej niż 16 lat to nie pisz więcej, pozostań przy czytaniu. Jeżeli jesteś młodszy to rób więcej pompek.
Mój instruktor kładzie duży nacisk na realną walkę, jest dużo elementów bokserskich, czasami mam wrażenie, że ćwiczę KB, sparingi w pełnym kontakcie. Komendy wydawane po koreańsku i układy nie zabijają sztuki TKD.
btw.
Staż treningowy (lata) Niecały rok
Ps. panowie, poniosło mnie

Zmieniony przez - m-aly w dniu 2010-06-22 21:34:05
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36902
To co jest plusem dla jednego, może być ogromną wadą dla drugiego.
Poza tym jak napisał m-aly - sekcja sekcji nie równa. U mnie na TKD ITF akurat często kopie się piszczelem (poza głową), a i pracy "pięściami" jest też sporo, powiedziałbym nawet że czasami więcej niż kopnięć.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krakow-znowu treningi za darmo

Następny temat

Tarver chce iść do ciężkiej jak... Adamek

electro
Polecane artykuły