SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cudze Chwalicie, Swojego nie znacie...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 195
Witam!

Ostatnio koledzy w klubie (nie mieszkam w Polsce) zagadnęli mnie na temat polskich zawodników. Zareagowałem przerażeniem, gdy okazało się, że za najlepszego polskiego fightera powszechnie uważają Pudzianowskiego. Nieliczni słyszeli również o Gołocie.
Zastanawiałem się kogo mógłbym im „przedstawić”. Kto na arenie międzynarodowej coś osiągnął, kto zabłysnął. Przyszło mi do głowy parę nazwisk. Powiedzcie mi co o tym sądzicie, kogo jeszcze pominąłem?

Andrzej Gołota- to chyba wiadomo, najsłynniejszy polski bokser na arenie międzynarodowej. Cztery okazje do walki o tytuł Mistrza Świata Hevy Weight najbardziej uznanych organizacji- dwie bezsprzeczne porażki, dwa razy bezczelnie z tytułu okradziony (Remis z Byrd'em, przegrana z Ruizem) Rekord 41(33)-8-1-1


Dariusz Michalczewski- Choć może mniej popularny od Andrzeja, to jednak też niezły kozak w swojej kategorii. Pierwszy Polski (choć wtedy właściwie niemiecki) zawodowy mistrz świata liczącej się organizacji. Bardzo przyzwoity bilans walk- tylko 2 porażki na 50 stoczonych


Tomasz Adamek – Bokserski Zawodowy Mistrz Świata organizacji WBC w wadze Light Heavyweight, jak również organizacji IBF i mniej renomowanej IBO w kategorii Cruiserweight. Pretendent do tytułu MŚ w kategorii Heavy Weight organizacji WBC. Rekord 44(28)-2, jak również fakt, że potrafił „przeskoczyć” trzy kategorie (ok. 20kg) i wciąż pozostać w światowej czołówce budzą podziw


Diablo Włodarczyk – Może mniej rozpoznawalny na świecie, ale jednak kolejny polski Mistrz Świata poważnych federacji – WBC, dawniej też IBF. Budzący respekt rekord 46(32)-2-1. Za sobą ma również karierę kickboxera, ale niestety nie byłem w stanie ustalić jego osiągnięć na tym polu




Marek Piotrowski - Pierwszy polski zawodowy Mistrz Świata w Kickboxingu, pionier tej dyscypliny. W okresie świetności anonimowy (wtedy) chłopak z Polski rozstawiający po kątach bossów światowego KB. Pierwszy zawodnik, który zunifikował tytuły najbardziej liczących się organizacji (ISKA, KICK, PKC, WAKO-PRO, FFKA, WKA,TBC). Spore sukcesy odnosił również jako zawodowy bokser, wygrywając wszystkie ze swoich 21 walk w kategorii cruiser weight. Za Wikipedią- „W 1997 r. dostał propozycję walki o zawodowe mistrzostwo świata w boksie organizacji IBF z Reggie Johnsonem, lecz ze względu na kłopoty zdrowotne musiał zrezygnować”. Ikona polskich SW – dla zainteresowanych polecam zrealizowany o nim film „Wojownik”




Cezary Podraza – Kolejny (i jeden z pierwszych) z polskich Zawodowych Mistrzów Świata w Kickboxingu. Mistrz wielu federacji (ISKA, WKA, WKN) i stylów (Savate, Kung-Fu). Cytując za (niestety nie aktualizowaną) stroną jego klubu – „Mogę powiedzieć, że jestem pierwszym i jednocześnie najstarszym, walczącym kick-bokserem w Polsce. Jako pierwszy też Polak uczestniczyłem w Mistrzostwach Świata Kick-boxingu w Budapeszcie, w 1985 roku. Zająłem tam 5 miejsce. Próbowałem chyba wszystkiego, ale wszystko też podporządkowane było jednemu celowi - zdobyciu tytułu zawodowego mistrza świata w kick-boxingu. Walczyłem w tajskim boksie, savate, w kung-fu. Stoczyłem 313 walk, z tego 14 przegrałem, zawodowych stoczyłem 66, z nich 43 rozstrzygnąłem przez knockout, a 4 przegrałem.”


Przemysław Saleta – Uznany bokser i kickboxer wagi ciężkiej. Również jeden z pierwszych polskich ZMŚ- ISKA, WAKO w 1990, jak również Mistrzostwo Europy tych samych organizacji w tym samym roku. W Zawodowym boksie- Mistrz Interkontynentalny WBC i IBO, Mistrz Europy EBU. Budzący respekt bilans walk 43(21)-7


Józef Warchoł – Zawodowy Mistrz Świata WKN, Zawodowy Mistrz Europy WAKO-PRO i ISKA. Pretendent do tytułu ZMŚ IKF w 1993- przegrał pamiętną walkę z Rick’em Roufus’em


Dariusz Jung – Zawodowy Mistrz Świata organizacji IKKC, ISKA, WKA, jak również amatorski MS w formule low-kick w kategorii do 51kg. Zawodnik walczący niezwykle widowiskowo, stosujący bardzo często techniki obrotowe (również z wyskoku). Wychowanek Cezarego Podrazy


Iwona Guzowska- Bokserska ZMŚ organizacji WIBO, WIBF i GBU, Mistrzyni Europy WIBF. Kariera bokserska poprzedzona znakomitą karierą kickboxerską. Za Wikipedią- „Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuł mistrzyni Holandii w kick-boxingu, tytuł mistrzyni Finlandii w kick-boxingu, siedmiokrotne mistrzostwo Polski. […]W styczniu 1999 podpisała kontrakt z promotorem firmy Polish Boxing Promotion i została pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską.”


Agnieszka Rylik – podobnie jak Guzowska, doskonała bokserka i kickboxerka. Jej wyczyny w KB pamiętam jeszcze z połowy lat ’90. Niestety w jej przypadku Wikipedia jest jeszcze mniej wylewna niż w przypadku Iwony – „mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni świata w boksie zawodowym; czterokrotne mistrzostwo świata w kick-boxingu; trzykrotna mistrzyni Europy w kick-boxingu”


O każdym z wyżej wymienionych jest/było głośno swego czasu, święcili triumfy na arenie międzynarodowej i zapisali się w historii Sztuk Walki. To moje typy. Jakie są wasze? Czy zapomniałem o kimś, o kim było równie głośno, lub kim moglibyśmy się pochwalić przed obcokrajowcami? Być może ktoś ma więcej wiadomości na temat osiągnięć wyżej wymienionych (np. Agnieszki Rylik), być może jakieś pominąłem. Chodzi oczywiście o tytuły międzynarodowe- nie mistrzostwa Polski.

Proszę o komentarze, propozycje, opinie.

Na koniec jeszcze jeden twardziel. Co prawda powinien chyba być w dziale „Style Tradycyjne”, ale…

Eugeniusz Dadzibug- Najbardziej utytułowany polski zawodnik Kyokushin Karate. W stopniu mistrzowskim od ponad 20 lat, obecnie 5 DAN. Za stroną jego klubu – „Mistrzostwach Europy w Volos (Grecja) wywalczył złoty medal. Jest wielokrotnym mistrzem i v-ce mistrzem Polski. Do jego sukcesów należy zaliczyć I miejsce na ME w Bukareszcie (Rumunia). W 1993r. podczas Pucharu Europy rozegranego w katowickim Spodku, którego honorowym gościem był Masatatsu Oyama, zajął III lokatę.”, „Na Mistrzostwach Swiata w Tokyo z pośród wszystkich startujących zawodników zajął wysokie 9 miejsce. Sukces ten jest największym osiągnięciem w historii polskiego Karate Kyokushin. I chociaż było to 9 miejsce, znaczy ono bardzo wiele, nigdy bowiem tytułu Mistrza Świata nie wywalczył nikt z poza Japonii. Wygrywając metoda eliminacji 4 kolejne walki i pokonując w jednej z walk Japończyka – fakt ten stanowił zaskakujący ewenement – znalazł się w ścisłej elicie najlepszych zawodników karate na świecie” Poruszenie po tych Mistrzostwach Świata pamiętam jak dziś (a był to chyba ’95 lub ’96)-Japończycy byli wtedy tak silni, że walka o Mistrzostwo była ich wewnętrzną rozgrywką- Dadzibug był pierwszym białym (nie Japończykiem), który na imprezie o randze mistrzowskiej pokonał przedstawiciela Kraju Kwitnącej Wiśni. Kolejny anonimowy Polak



Zmieniony przez - zagruby30 w dniu 2012-03-08 00:49:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
Dodałbym na pewno kogoś oprócz Nastuli, jeśli chodzi o judoków. Na przykład Bronisława Wołkowicza, czy Waldemara Legienia - dwukrotnego mistrza olimpijskiego.

Poza tym na pewno wspomniany już Rafał Simonides, świetnie zapowiadający się gliwicki kickboxer (już ze światowymi sukcesami) Szymon Wąs.

Wiem, że to dział Uderzane, ale na uwagę zasługują też zawodnicy MMA:
Tomek Drwal, czy Jan Błachowicz (także utytułowany w taju)... No i nie ma co ukrywać - wysoko oceniany w skali europejskiej i światowej Mamed Chalidow. Niebawem może będzie można się pochwalić walczącym w Bellatorze Marcinem Heldem.

Fajny artykuł. Pozdrawiam

Zmieniony przez - Szymeon w dniu 2012-05-24 14:55:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
sog za pracę.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Jerzy Kulej - dwukrotny mistrz olimpijski w boksie.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9689
Tylko Marcin "El Kortyzol" N!-miszcz sztuki bokserniczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Grzegorz Proksa. Wielki talent i przyszły mistrz świata w kat. średniej.
Niesamowity i charakterystyczny styl boksowania. Niedługo będzie o nim słyszał cały świat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Andrzej Gołota oczywiście numer jeden. Michalczewski mimo iż był bardzo dobrym pięsciarzem to jednak walczył wyłącznie w europie. Nie zaryzykował ze swoim teamem i nie wyjechał do USA toczyć walki z najlepszymi. Zawsze uważał ,że w europie ma najlepszych przeciwników.
Wielki szacunek za walki z Hallem, Hillem oraz Gonzalesem po której został po prostu oszukany i okradziony z wygranej.



Michalczewski zawsze był jest i będzie dla mnie tylko dobrym pięściarzem. Owszem był mistrzem i najlepszym pięściarzem w LHW ale na terenie europy. Niestety ale wówczas i nie tylko wówczas, królem LHW i największym mistrzem na całym świecie był, kosmiczny wręcz Roy Jones Jr.



Adamek to było mistrz w dwóch kategoriach wagowych, posiadał prestiżowe pasy WBC, IBF i pas The Ring. Dał nam kilka niezapomnianych wojenek ringowych i kto wie być może jeszcze coś nam pokaże. Nie koniecznie w walce mistrzowskiej z Klitschko.
Zresztą na weryfikację musimy poczekać do 24 marca, wówczas zobaczymy jaki i czy w ogóle wpłynęło na Adamka lanie od Vitalija.


Diablo... Ok wiem nie wpada go pominąć w końcu mistrz WBC w CW... Ale ten wątek przemilczę.


Marek Piotrowski - wielki wręcz potężny wojownik ! Potężny szacunek za jego styl walki, upór i walkę z chorobą.



Od siebie dopisał bym Stanisława Kiecala czyli Stanley Ketchel.


Stanley Ketchel (właśc. Stanisław Kiecal) ur. 14 września 1886 r. w Grand Rapids stanie Michigan, zm. 15 października 1910 roku. Syn polskich emigrantów Jana i Julli Kiecel. Mistrz Świata w wadze średniej w latach 1908-1910. W ciągu swojej krótkiej kariery bokserskiej zasłużył na miano jednego z najlepszych bokserów wagi średniej w historii, oraz za jednego z największych puncherów wszech czasów. Walczył z niezwykłą zaciętością dążąc zawsze do nokautu, ułatwiała mu to niezwykła siła ciosu jak na wagę średnią. W wieku 24 lat został zamordowany strzałem w plecy na ranczo u swego przyjaciela.

Bilans: 60 walk, wygranych 51(48 KO), przegranych 4, remisów 4
legendyboksu.pl




Wojciech Bartnik brązowy medalista olimpijski z Barcelony w 1992 roku w wadze półciężkiej oraz również brązowy medalista mistrzostw europy z 1996 roku którę odbyły się w Danii. Wojtek startował tam w kategorii cięzkiej. Trzeba oczywiście zaznaczyć ,że Bartnik jest naszym ostatnim olimpijskim medalistą w boksie. Miał pecha podczas kariery zawodowej i niestety nie osiągnął zbyt wiele.




Poza tym to wspomniany wyżej Jerzy Kulej, Zbigniew Pietrzykowski ,Leszek Drogosz ,Tadeusz Walasek, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Henryk Średnicki, bracia Skrzeczowie.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Co by nie było dodałbym Alberta Sosnowskiego.

Bilans walk zawodowych
Liczba walk 52
Zwycięstwa 46
Nokauty 28
Porażki 4
Remisy 2

Były mistrz świata organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009-2010), były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Cudze chwalicie a na przykład Mariusz Cieśliński wpisał się parę postów wyżej

Z oficjalnej strony:
-Mistrz Świata zawodowców Muay Thai federacja ISKA 05 Nowy Jork, 06 Warszawa,
-Mistrz Świata lowkick zawodowców ISKA 95, 96 (Polska),
-Mistrz Świata savate 95 (Romance, Francja),
-Mistrz Inercontinental Zawodowców WAKO PRO lowkick 04 Mediolan, 05 Mediolan, Mistrz Europy Zawodowców WAKO PRO 04 lowkick,
-Trzy złote medale na Mistrzostwach Świata WAKO 93, 97, 99 kickboxing fullcontact (Budapeszt, Gdansk, Caorle),
-Trzy złote medale na Mistrzostwach Europy WAKO 92, 96, 00 (Kavala, Belgrad, Moskwa),
-Złoty medal na Mistrzostwach Europy lowkick WAKO 98 Kijow,
-2 brązowe medale na Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF Bangkok 06, 07,
Ok. 290 pojedynków w boksie, fullcontact, kickboxing lowkick, Muay Thai i savate.
Zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim. Jest pierwszym Polakiem, który tego dokonał. Podczas nowojorskiej gali „Best of the Best” na Manhattanie pokonał jednogłośnie

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13861
Paweł Nastula mistrz olimpijski w judo,walczył w Pride z najlepszymi zawodnikami na świecie,dominował ich,ale przegrywał przez zuchwalstwo.
Wroński - dwukrotny mistrz olimpijski,zapaśnik - tylko on i Jurek Kulej odnieśli taki sukces w postaci dwóch złotych medali olimpijskich,ale straszny blamaż pokazał w walce z Nastulą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Rafał Simonides , info z oficjalnej strony

Wywalczone tytuły:

WMC (World MuayThai Council) Champion
PUCHAR EUROPY IFMA
Walka przed Palacem Królewskim na gali z okazji urodzin Królowej Tajlandii (12.08.2006)
Walka przed Palacem Królewskim na gali z okazji urodzin Króla Tajlandii (04/05.12.2006)

:45 stoczonych walk - 39 wygranych, 6 przegranych (39-6-0):

Zmieniony przez - eq3 w dniu 2012-03-08 19:42:57

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221380
No to i ja pozwolę sobie wpomniec jeszcze jedno nazwisko: Lucjan Trela który walcząc w HW i mając niewiele ponad 170 cm wzrostu Foremanowi na Olimpiadzie kiedyś sporo krwi napsuł.

Zmieniony przez - bane158 w dniu 2012-03-08 21:33:00

Zmieniony przez - bane158 w dniu 2012-03-08 21:33:47

Zmieniony przez - bane158 w dniu 2012-03-08 21:34:24

Zmieniony przez - bane158 w dniu 2012-03-08 21:35:16

Zmieniony przez - bane158 w dniu 2012-03-08 21:36:26

Zmieniony przez - bane158 w dniu 2012-03-08 21:37:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Doradzenie przy wyborze odżywek

Następny temat

Jak sobie radzic

WHEY premium