iza121 o.O ?? z tego co ja wiem to jeśli ma sie problemu z kręgosłupem tylko i wyłącznie grzbiet.

.
Joanna29 i inni jeśli chcecie poprawić swoją sylwetke to proponuje 2razy w tyg. po 80dł kraulem i 2razy w tyg możecie śmiało próbowac jeśli umiecie pływac wszystkimi stylami 5x 100m zmiennego + 5x100 (opisany niżej) + 500m innym stylem.
Wiadomo że początkujący nie przepłynie 80dł na basenie, także nie poddawajcie się i pływajcie ile możecie a z czasem sami zobaczycie że wychodzi coraz lepiej.
W innym temacie podałem SWÓJ PLAN NA BASENIE także wkleje go tutaj może ktoś z niego skorzysta.
istnieją 2 treningi na basenie, siłowy - poprawiający siłe mięśni co za tym idzie twoją szybkość, oraz wytrzymałościowy - poprawiający twoją kondycje.
Trening siłowy - będziesz tutaj spalał więcej kalori, większe przerwy pomiędzy ćwiczeniami. przykładowy mój plan (jeśli zaczynasz nie radze sie nim wogóle sugerować)
*rozgrzewkowo 20dł. Kraulem
*czasówka 32dł
*praca z deską: 4dł. same nogi na brzuchu, 4dł. same nogi na plecach, 8dł. same ręce na brzuchu.
*5x 100zmienny + 5x kraulu czyli: 25motyl,25 grzbiet, 25 żaba, 25kraul + 3 wdechy + 100m kraulu. Wszystko X 5
*10dł żabką na ostrym tępie
*10dł kraul/grzbiet na ostrym tępie
*10dł na koniec lekkim geriatykiem kraul.
[ogólnie ponad 3KM] - ćwicze 2x w tyg.
Trening wytrzymałościowy: spalasz bardziej tkanke tłuszczową niż kalorie.
Jak wyżej jeśli zaczynasz nie sugerój sie tym planem.
*4km Kraulu (160dł.) - czas 18-19 min na 1KM. Najlepiej ciągiem płynać bez odpoczynku.
możesz gdzieś tam zamiast 10dł. kraulem zrobić sobie 10długości żabką czy grzbietem.
*można dodac sobie ćwiczenie - piramida.
ćwicze 3x w tyg.
POZDRAWIAM
Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-10-08 00:05:01