SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING PŁYWACKI

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 117722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
1,6km w czasie 28min to całkiem niezły czas widać, że prędkości brak i wytrzymałości żeby ją utrzymać, rób treningi w których będziesz pływał krótsze dystance jednak z większą intensywnością i szybkością, na rozgrzewke może sobie zrobić sobie grzbiet, żaba, kraul 6 długości dobrze wpływa na koordynacje i czucie. Prócz krótszych dystansów ale szybkich, czyli pływaj do 500m na razie możesz też dorzucić pływanie interwałowe, czyli jedna długość sprint druga lekkie pływanko i tak na początek z 5 razy albo tak żebyś się zmęczył. Na poprawę siły i techniki dobre byłyby łapki pływackie i płetwy.

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
Dzięki za porady. Pozdrowionka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Witam, to ja też poproszę o rozpisanie treningu
1. Na basen chodzę 3 razy w tygodniu.
2.Myślę, że ok 1700-1800.
3.Chcę poprawic swój czas przed kursem instruktora pływania i trochę schudnąc.
4. Najczęściej pływam żabką i kraulem.
5.Potrafię pływac wszystkimi stylami.
6.Ulubiony to żabka i kraul.
7.Od kilku miesięcy nic nie trenuję, ale wcześniej squash, tenis,rower.
8.nie ma przeciwwskazań.
9.Nie posiadam akcesoriów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Witam,
poproszę o pomoc jeśli chodzi o trening pływacki, jestem dopiero początkującą osobą. Naukę pływanie rozpoczęłam w październiku ubiegłego roku, na chwilę obecną chodzę 2-3 razy w tygodniu (50-55 min.) na basen 25 m.
Dotychczas pływam ok. 45-50 basenów (żabka, grzbiet, karul) jednak najmniej jest kraula.
Zależałoby mi na: skorygowaniu postawy (mam skoliozę prawostronną dolnego odcinka) oraz zgubieniu kilku kg i ogólną poprawę kondycji

Kasia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Nikt treningu nie ułoży, gdyż nikt nie zna tak naprawdę waszych możliwości, waszych problemów technicznych w pływaniu ani tego co jaki element poprawić aby było "dobrze" Można coś zasugerować, doradzić ale układanie trenigu nie ma większego sensu

kasia69 jeśli chcesz skorygować wadę kręgosłupa to wystrzegaj się żabki. Tak naprawdę powinnaś pływać najwięcej właśnie kraulem (tylko sportowym), grzbietem ale tu też tylko pod warunkiem że pociągnięcia są takie same z obu stron oraz nie zaszkodziło by nauczyć się delfina który świetnie rozwija mięśnie kręgosłupa, a to one właśnie są odpowiedzialne z nieprawidłową postawę. Jeśli chodzi o zgubienie kilogramów najwięcej spalasz przy motylku, kraulu oraz na miejscu 3 grzbietem najmniej pływając żabą

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
iza121 o.O ?? z tego co ja wiem to jeśli ma sie problemu z kręgosłupem tylko i wyłącznie grzbiet. .

Joanna29 i inni jeśli chcecie poprawić swoją sylwetke to proponuje 2razy w tyg. po 80dł kraulem i 2razy w tyg możecie śmiało próbowac jeśli umiecie pływac wszystkimi stylami 5x 100m zmiennego + 5x100 (opisany niżej) + 500m innym stylem.

Wiadomo że początkujący nie przepłynie 80dł na basenie, także nie poddawajcie się i pływajcie ile możecie a z czasem sami zobaczycie że wychodzi coraz lepiej.


W innym temacie podałem SWÓJ PLAN NA BASENIE także wkleje go tutaj może ktoś z niego skorzysta.

istnieją 2 treningi na basenie, siłowy - poprawiający siłe mięśni co za tym idzie twoją szybkość, oraz wytrzymałościowy - poprawiający twoją kondycje.


Trening siłowy - będziesz tutaj spalał więcej kalori, większe przerwy pomiędzy ćwiczeniami. przykładowy mój plan (jeśli zaczynasz nie radze sie nim wogóle sugerować)

*rozgrzewkowo 20dł. Kraulem
*czasówka 32dł
*praca z deską: 4dł. same nogi na brzuchu, 4dł. same nogi na plecach, 8dł. same ręce na brzuchu.
*5x 100zmienny + 5x kraulu czyli: 25motyl,25 grzbiet, 25 żaba, 25kraul + 3 wdechy + 100m kraulu. Wszystko X 5
*10dł żabką na ostrym tępie
*10dł kraul/grzbiet na ostrym tępie
*10dł na koniec lekkim geriatykiem kraul.
[ogólnie ponad 3KM] - ćwicze 2x w tyg.


Trening wytrzymałościowy: spalasz bardziej tkanke tłuszczową niż kalorie.
Jak wyżej jeśli zaczynasz nie sugerój sie tym planem.

*4km Kraulu (160dł.) - czas 18-19 min na 1KM. Najlepiej ciągiem płynać bez odpoczynku.
możesz gdzieś tam zamiast 10dł. kraulem zrobić sobie 10długości żabką czy grzbietem.
*można dodac sobie ćwiczenie - piramida.

ćwicze 3x w tyg.

POZDRAWIAM

Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2009-10-08 00:05:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
LeeJaedong tak ale nie tylko i jeśli już to tylko równomierny, większość osób ma nierówne pociągnięcia i tak naprawdę może jeszcze pogłębić wadę rozwijając mięśnie danej silniejszej strony

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6
1.Ile razy w tygodniu możesz chodzić na pływalnie?
3 godz.
2.Ile (w przybliżeniu) przepływasz [km lub m] na jednym treningu?
1km
3.Jaki widzisz twój cel w treningu pływackim:
-poprawa czasu
-chce poprawić swój rekord
3.Jakimi stylami pływasz na treningu najczęściej?
klasyczny
4.Jakimi stylami potrafisz pływać?
klasyczny, motyl,dowolny, grzbietowy
5.Jaki jest twój ulubiony styl ewentualnie styl którym chcesz pobić swój rekord życiowy(podaj również odcinek)?
styl klasyczny 50m
6.Jeśli znasz swoje najlepsze rezultaty to podaj.
50m - 36.16 s
7.Czy trenujesz inną dyscypline sportową?Jeśli tak to jaką?
gram czesto noge, trenuje parkour i akrobatyke
8.Czy są jakieś przeciwskazania od lekarza związane z zajęciami na pływalni?
nie
9.Czy posiadasz jakieś akcesoria pływackie typu deska łapki?
nie posiadam

Jeśli można chciałbym trening:
1)na pływalnię;
2)w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6
Witam!! ja również prosiłbym o pomoc nad ułożeniem jakiegoś logicznego treningu pływackiego:D ogolnie zalozylem sobie plan aby w ten oto przyjemny sposob pozbyc sie resztek tluszczu jaki mam a takze popracowac nad masa miesniowa (to jedyna forma cwiczen gdyz mam nadcisnienie)!! chcialbym sie dowiedziec jak plywac co wykonywac przed ew. po trningu aby miec jak najlepsze rezultaty. takze jakby ktos byl tak uprzejmy to ja podam co trzeba:D z gory dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Witam wszystkich,

Jeżeli to jeszcze aktualne, również bardzo proszę o jakiś sensowny plan treningowy. Moim głównym celem jest wypłaszczenie brzucha i cyców (jednym słowem spalenie tkanki tłuszczowej i zamienienie jej na mięśnie), które to zarosły tłuszczem przez lata pływackiej bezczynności - kiedyś amatorsko trenowałem 3 razy w tygodniu, dosyć ostro (jak na amatora), więc jakaś tam sprawność i wytrzymałość pozostała.

Odpowiadając na pytania z 2 postów przede mną:

1.Ile razy w tygodniu możesz chodzić na pływalnie? 3 x 1,5h
2.Ile (w przybliżeniu) przepływasz [km lub m] na jednym treningu? 2000 m
3.Jaki widzisz twój cel w treningu pływackim:
- spalenie tkanki tłuszczowej
- wyrzeźbienie sylwetki
3.Jakimi stylami pływasz na treningu najczęściej? kraul, delf.
4.Jakimi stylami potrafisz pływać? klasyczny, delf, kraul, grzbiet
5.Jaki jest twój ulubiony styl ewentualnie styl którym chcesz pobić swój rekord życiowy(podaj również odcinek)? delf 50m
6.Jeśli znasz swoje najlepsze rezultaty to podaj. 50m - 33,11 s (delf)
7.Czy trenujesz inną dyscypline sportową? Jeśli tak to jaką? czasem noga, bieganie.
8.Czy są jakieś przeciwskazania od lekarza związane z zajęciami na pływalni? nie
9.Czy posiadasz jakieś akcesoria pływackie typu deska łapki? z wyposażenia basenowego, więc raczej łapki odpadają, ale deska jak najbardziej.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klasy shimano

Następny temat

Główne rodzaje obciążeń treningowych w biegach średnich i długich

WHEY premium