SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomocy - trening pływacki i wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
Witam wszystkich. Jak zauważyliście w temacie, szukam pomocy. Zwracam się do was użytkowników sfd, bo wiem, że mogę tu znaleźć dobrych nauczycieli.Otóż w zeszle wakacje zrobiłem cos strasznego zacząłem ćwiczyc dości intensywnie na siłowni bo zależało mi na rzeźbie mięśni - niestety nie pomyślałem że zbyt intensywne ćwiczenia mogę zachamować mój wzrost, który w uprawianych przez mnie sportach (nie trenuje w żadnym klubie tak po prostu to moja pasja) jest dośc ważny, mianowicie chodzi tu o pływanie i siatkówke ale także o koszykówkę. W pażdzierniku bedę miał 17 lat, a narazie mam tylko 166cm wzrostu. Mam do was kilka pytań - otóż trenuje sobie pływanie według treningów harddude i całkiem mi to nieźle idzie, nieźłe gram w kosza i siatke (njalepszy jestem jako blokujący) i w związku z ostatnim sportami pojawia się problem odnośnie wzorstu w siiatce zwykle atakują nad moim blokiem... chciałem tez poprawić wyskok przy koszykówce. I tutaj pytanie czy połączenie treningu na wyskok z treningiem pływackim nie będzie zbyt dużym wysiłkiem dla orgaznimu? chciałem dodać że robie troche pompki i ćwiczenie na triceps co się przydaje w pływaniu a raczej jedno ćwiczenie opuszczanie hankli za głową. poza tym jestem dośc wytrzymały fizycznie na basen chodze 3 razy w tygodniu a popmki robie codzennie. jak jest cieplej to biegam 1 w tygodniu około 20 minut robie jakieś 5 km. w ubiegłym roku na teście coupera w bieganiu zrobiłem 3450m. prosze o podanie odpowiedzi na pytanie czy połączemie treningów nie będzie zbyt uciążliwe ani czy nie wpłynie to na pogorszenie moich wyników w pływaniu? (bo na pływaniu mi bardziej zalezy niż na wyskoku) a jeśłli nie to czy możecie podać jakiś fajny trening na wyskok? jestem 100% zdrowy. jescze raz bardzo prosze o odpowiedź z góry dzęki. o i jeszeczr jedno nie mamm możliwości stosowiać diet ani suplementów... pozdrawiam wsyzstkich;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
pływanie trenowane intensywnie niestety nie sprzyja dynamice ruchu, czyli znacznie utrudniloby budowanie wyskoku.

Mitem jest ze silownia hamuje wzrost, chyba ze nie ma sie pojecia o technice poszczegolnych cwiczen, w kwestii wyskoku w twoim wypadku oswajalbym sie powoli ze sztanga (siady), zwlaszcza ze w tygodniu juz trenujesz kosza/siatke.

Ciezko byloby znaleźć idealne rozwiazanie, bo chcesz wszystko na raz pływanie,wyskok, kosz, siatka. Moze sie to skonczyc poprostu przetrenowaniem, rozpisz konkretny podzial tygodnia pod wzgledem treningow i intensywnosci poszczegolnej jednostki treningowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
no właśnie pojawia się też problem bo teraz za bardzo nie mam możliwości samemu ćiczyć ani kosza ani siatki tylko tyle co w szkole i na sksale też nie zawsze mogę...nauka wiem że nie osiągnę wszystkiego od razu i że nie mogę robic wszystkiego na raz bo sie przetrenuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
na basen chodze 3 razy w tygodniu to jest środa piątek i niedziela korzystam z treningów ułożonych przez harddude [https://www.sfd.pl/temat181638/] 
[https://www.sfd.pl/temat181642/] 
[https://www.sfd.pl/temat181635/]
pompeczki codziennie oprócz soboty 3 serie po 25 z 1 minutą przerwy i do tego opuszczanie hatli za głową (5kg)1 seria 30 powtórzeń 2 seria 25 i 3 też 25, na siłownie juz nie chodzę od września. wiem jakie są realia i jestem nastawiony na długą i mozolna prace
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakość programów na wyskok

Następny temat

Sporty Zimowe w TV

WHEY premium