SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DAWKOWANIE ODŻYWEK I SUPLEMENTÓW - Masz problem - wejdz

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15859

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1080
Witam!
Co raz wiecej widze pytan typu:"jak brac krete + bialko", "bcaa + gluta - dawkowanie: itp. Zakladam ten temat aby zapobiec chociaz w wiekszym stopniu takim pytaniom wiec zaczynamy.

Poczatkujacy kulturysto zanim zaczniesz brac suplementy i odzywki zacznij od:
DIETY- jak ja ulozyc i ja udoskonalic dowiesz sie w dziale

https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html

TRENINGU - jaki system wybrac w na poczatku itd znajdziesz w dziale:

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

Jesli wybierzesz juz odpowiedni dla siebie trening i ulozysz diete pocwiczysz okolo 6 miesiecy "na sucho" mozesz siegnac po odzywki i suplementy i tu dochodzimy do sedna sprawy.

DAWKOWANIE:

Kreatyna:

Dni treningowe:
- na czczo/przed treningiem 4-5g
- po treningu 4-5g
Dni nietreningowe:
- na czczo 4-5g
- po poludniu 5g

Jest wiele sposobow dawkowania ale nie ma roznicy i tak dostarczasz w kazdej 8-10g kreatyny/dobe. Jesli chodzi o stacki to dawkowanie znajdziecie w temacie:

https://www.sfd.pl/_Dawkowania_Różnych_Kreatyn_-t257957.html

BIAŁKO:

Bierzesz wg brakow w diecie. Jesli np. powinienes dostarczac 170g bialka w ciagu doby a z diety jestes w stanie dostarczyc 150g to wtedy mozesz kupic bialkop i brac je z posilkiem ktory ma jego mala zawartosc.

GAINER/BULK:


Wedlug brakow w diecie (podobnie jak bialko).

BCAA:

1g BCAA na 10kg masy ciala przed i po treningu. Przed treningiem okolo 30 minut. Po treningu mozna od razu.

GLUTAMINA:

Sa 2 warianty:

1.Jesli masz duzo glutaminy i wiesz ze masz na nia fundusze to dawkowanie bedzie wygladalo tak:

Dni treningowe:
- rano 2-3g
- przed treningiem 4-5g
- po treningu 4-5g
- przed snem 2-3g

Dni nie treningowe:
- rano 3-4g
- przed snem 3-4g

2. Jesli masz troche malo glutaminy lub nie masz kasy na jej wieksza ilosc to bierz tak:

Dni treningowe:
- przed treningiem 3-5g
- po treningu 3-5g
Dni nietreningowe:
- rano 3-4g
- przed snem 3-4g

Ilosc gluty w porcji sam dobierzesz wiedzac ile jej masz i jaki czas zamierzasz ja brac. Nie ma tez sensu brac gluty o tej samej porze co bialko.

OMEGA 3:

Po obiedzie 2-5g.

WITAMINY:


Po obiedzie najlepiej w dawce proponowanej przez producenta.

ZMA:

2-3 kapsulek przed snem.

To chyba wszystkie jesli chodzi o najczesciej wspominane suple i odzywki.
Jesli chcecie dowiedziec sie jakie sa opinie uzytkownikow forum na temat danej odzywki/suplementu to nie piszcie nie potrzebnych tematow w dziale Odzywki, Suplementy tylko wejdzie do dzialu do ktorego daje link nizej. Tam znajdziecie wszystkie info na temat supla/odzywki ktorego szukacie i tam mozecie zadawac pytania, oceniac i dyskutowac.

https://www.sfd.pl/Odżywki_i_Suplementy_-_OPINIE,_ZDJĘCIA-f154.html

Mam nadzieje ze ten temat wprowadzi chociaz troche zmian w tym dziale.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1309 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24448
Zielonego bereta za to niedostaniesz ale, dla laikow pomozesz jak temat nie przeleci z tej strony : )
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1080
Dzieki.

Bo to jest artykul dla nowych forumowiczow. Mam nadzieje ze pomoze.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 64285
nie wiem czy uzyles opcji szukaj ale jest taki temat zalozony przez Knife'a
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1080
Nie szukalem zadnych tematow. Z tego powodu ze uzytkowinicy uzywaja rzadko wyszukirwarki to na pewno nie znajda tamtego tematu wiec napisalem nowy, moze cos pomoze.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 64285
Więc twierdzisz ze lepiej co miesiac pisac taki sam temat bo tak bo nikt tego nie szuka ??

EOT
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1080
Nie twierdze tak.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 955 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6240
Mi tam temat pasi


Remik trzymaj te cycki sztywno bo smaka robisz

hmmm :)

...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
-KSMT- zmienilem Ci nazwe tematu. Poza tym to dosc skromnie, ale doraznie sie przyda.

Moim zdaniem branie glutaminy przed treningiem to bezsens.

Witaminy mozna wziąć z roznymi posilkami.

Omege rowniez bym rozbil (przy dawce 5g...). POza tym, powinno sie brac wg brakow w diecie. Ja zazwyczaj brakow omegi nie mam i nie potrzebuje suplementu.

Moglbys rozbudowac tema o inne suplementy.

Reasumujac - pomysl fajny (choc juz był podobny temat), ale wykonanie moglby byc lepsze.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1080
W takim razie kto ma jakies watpliwosci jesli chodzi o dawkowanie odzywek i supli mozna tutaj pisac.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 652 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9436
mi tam sie podoba
dalbym soga ale sknera jestem

no Pain no Gain

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Marnotrastwo

Następny temat

Cykl No Shotgun + Trec cm3 i dieta do oceny

electro
Polecane artykuły